Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Deszcz pozbawił Rekiny zębów

altŻużlowcy Lotosu Wybrzeże w Rybniku pokazali, że przekreślanie ich po dwóch porażkach było przedwczesne. Podopieczni Stanisława Chomskiego nadspodziewanie wysoko pokonali miejscowy ROW.


Przed meczem można było mieć pewne obawy o wynik. Rybniczanie w drugiej kolejce pokonali Polonię Bydgoszcz przez cały czas kontrolując wynik spotkania. Na korzyść gdańszczan przemawiał brak w rybnickiej ekipie Andrieja Karpowa, który kilka dni wcześniej złamał obojczyk.


Najważniejsze dla losów spotkania okazało się to co stało się około godziny 16, godzinę przed planowanym rozpoczęciem meczu - zaczął padać deszcz. Opady był dość mocne i sędzia zastanawiał się nad odwołaniem spotkania. Kilkakrotnie arbiter spotykał się z przedstawicielami obu ekip. - Czy bardzo chcecie jechać? - pytał Piotr Nowak. Gdy usłyszał "tak" zadecydował, że jeśli przestanie padać to podjęte zostaną prace nad doprowadzeniem toru do stanu umożliwiającego ściganie, a zawody rozpoczną się z opóźnieniem. Deszcz przestał padać i z 40-minutowym opóźnieniem rozpoczął się mecz. Co istotne w wyniku opadów zmienił się tor, a gospodarze stracili atut jakim było przygotowanie nawierzchni.


Przez pierwsze pięć biegów scenariusz był taki sam - gdańszczanin z przodu, dwaj rybniczanie i drugi gdańszczanin. Pomimo pięciu indywidualnych wygranych po 5 wyścigu był remis po 15. Nie brakowało w tych gonitwach mijanek. W biegu juniorskim na jednej prostej Ward wyprzedził Domańskiego, a chwilę później Sperza wyprzedził Loktajew. Jeden punkt na ostatnim wirażu stracił Hlib, którego motocyklem zarzuciło co wykorzystał Schlein. W szóstym wyścigu po raz pierwszy indywidualne zwycięstwo dla rybniczan odniósł Lindbaeck, ale ponieważ na kolejnych dwóch miejscach przyjechali dwaj gdańszczanie w meczu nadal był remis.


Przełamanie nastąpiło w wyścigu siódmym. Zetterstroem i Ward wygrali 4:2 ze Schleinem i Jamrożym. W biegu 9 taki sam wynik osiągnęli Max i Hlib. Odpowiedź gospodarzy była szybka dwa wygrane wyścigi, 4:2 i 5:1, wyprowadziły "Rekiny" na prowadzenie. To było jednak wszystko na co było stać rybniczan. Ostatnie cztery starty to dominacja gdańszczan. Cztery zwycięstwa po 5:1 to była deklasacja "Rekinów". Podopieczni trenera Chomskiego dobrze rozgrywali pierwszy wiraż i nawet po przegranym starcie wychodzili z niego na dwóch pierwszych pozycjach. Kilkunastu kibiców z Gdańska, którzy stawili się w Rybniku miało duże powody do radości.


- Tor był bardzo ciężki - powiedział Magnus Zetterstroem. - Już przed deszczem był śliski. Potem był nierówny i ciężko się na nim jechało. To było bardzo ważne zwycięstwo. Moim zdaniem pomogło nam to, że rywale musieli stosować zz. Lindbaeck musiał jechać bieg po biegu i odczuwał zmęczenie.


- Deszcz pozbawił nas atut własnego toru - przyznał Adam Pawliczek, trener rybniczan. - Zawodnicy nie umieli się na nim odnaleźć. Brakowało nam Andrieja Karpowa. Z nim mielibyśmy większe pole manewru.


Nasze oceny zawodników

Thomas H. Jonasson - 5 - jak na razie w każdym meczu, w którym wystąpił czołowy zawodnik gdańskiej drużyny. W Rybniku stracił tylko jeden punkt. Nie tylko dobrze wychodził spod taśmy, ale jechał do końca, dzięki czemu w 11 biegu na ostatnim okrążeniu wyprzedził Drabika.

Dawid Stachya - 2 - niestety nie sprawdziły się słowa Dawida, że może być tylko lepiej. Po raz kolejny "Davidoff" był jednym z najsłabszych zawodników w gdańskiej drużynie.

Paweł Hlib - 3+ - punktów niezbyt dużo, ale Paweł walczył. W biegu trzecim stracił punkt na ostatnim wirażu gdy na trudnej nawierzchni zarzuciło mu motocykl. W pozostałych biegach nie odpuszczał, ale tym razem nie zawsze był efekt punktowy

Mikael Max - 5 - zrehabilitował się za występ w Grudziądzu. Mikael był szybki na starcie i zazwyczaj już na wyjściu z pierwszego wirażu był pierwszy. Nie wyszedł mu tylko jeden bieg

Magnus Zetterstroem - 5 - "Zorro" od początku sezonu jest najrówniej jeżdżącym zawodnikiem. Nie inaczej było w Rybniku. Takiego Magnusa chcielibyśmy oglądać cały sezon

Damian Sperz - 2 - mógł zdobyć przynajmniej jeden punkt, ale dał się wyprzedzić Loktajewowi. Nie czuł się zbyt dobrze na trudnym po opadach deszczu rybnickim torze

Darcy Ward - 4+ - nie bezbłędny jak w meczu z Orłem, ale po raz kolejny pokazał, że z nim Lotos Wybrzeże to zupełnie inna drużyna. Szybki na starcie, waleczny na dystansie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież