Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Arka zagrała minutę, potem była tylko tłem dla Legii

altZapachniało niespodzianką na Łazienkowskiej po tym, jak już w pierwszej minucie Arka Gdynia w meczy z Legią Warszawa wyszła na prowadzenie. Niestety, gdynian tylko na tyle było stać. Lider Ekstraklasy rozbił drużynę znad morza 5:1 (1:1).

Legia Warszawa - Arka Gdynia 5:1 (1:1)
Bramki: Wszołek (44), Marciniak (50-sam.), Luquinhas (57), Cholewiak (62), Sanogo (86) - Danch (1)
Legia: Majecki - Vesović (77 Pyrdoł), Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik - Antolić, Gvilla (67 Andre Martins) - Wszołek, Luquinhas, Cholewiak - Pekhart (67 Sanogo)
Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Marić, Marciniak - Kopczyński , Nalepa - Antonik (55 Mihajlović), Vejinović, Samanes (46 Młyński) - Skhirtladze (78 Zawada)

W dobrych nastrojach - po zwycięstwie 2:1 ze Śląskiem Wrocław, i dobrym występie, choć po przegranym, zaciętym meczu w derbach z Lechią Gdańsk, Arkowcy przystąpili do meczu z liderem Ekstraklasy Legią Warszawa. "W Warszawie dojdzie do meczu wyjątkowego, bo nr 500 Arki w najwyższej klasie rozgrywkowej! Liczymy na uczczenie tego jubileuszu zdobyciem punktów na trudnym terenie przy Łazienkowskiej" - zapowiadali spotkanie działacze Arki Gdynia.

Arka zaczęła od mocnego uderzenia! Już w pierwszej minucie piłka wpadła do siatki Legii. Michał Nalepa wrzucił piłką w pole karne gospodarzy, tą zgrał Davit Skhirtladze a Adam Danch precyzyjnie posłał ją obok słupka. Na Łazienkowskiej było 0:1.
Legioniści ruszyli do frontalnego ataku, ale ich ataki odpierali obrońcy z żółto-niebieskich barwach.

W 14. minucie mocno z dystansu uderzył Vesović, ale Pavels Steinbors - jak to ma w zwyczaju - stał na posterunku. Kapitan Arki Gdynia ponownie interweniował w 19. minucie po główce Jędrzejczyka, wybijając piłkę na rzut rożny. Gdynianie dali się zdominować, zapachniało bramką wyrównującą.

Taka sytuacja najwidoczniej zmotywowała piłkarzy znad morza, by ruszyć do przodu, jednak nie byli w stanie przedrzeć się pod pole karne warszawiaków. Ci z kolei kontynuowali swoją ofensywę i pogoń za wynikiem. I o mały włos dopięliby swego w 39. minucie, kiedy główkował Pekhart. Piłka szczęśliwie trafiła w poprzeczkę.

Na wyrównanie jednak, przy takim obrazie gry, nie trzeba było długo czekać. W 44. minucie wrzuconą w pole karne gdynian futbolówkę głową uderzył Wszołek i tym razem Steinbors był bezradny.

Drugą połowę rozpoczęła Legia dążąc do objęcia prowadzenia. W 47. minucie legioniści mogli to osiągnąć, ale po dośrodkowaniu Cholewiak uderzył i piłka załopotała w siatce Arki. Ale na szczęście od zewnętrznej, bocznej jej strony.

Trzy minuty później jednak stało się. Wszołek wpadł w pole karne, dośrodkował do kolegów, piłka jednak odbiła się od Adama Marciniaka i rykoszetem wtoczyła się do bramki obok zmylonego, bezradnego Steinborsa. Zrobiło się 2-1 dla Legii.

Trzeci gol dla gospodarzy wpadł 57. minucie. Legioniści rozmontowali obronę Arki, i zupełnie niepilnowany Luquinhas precyzyjnie, technicznie ale i silnie uderzył z ostrego kąta, umieszczając futbolówkę obok słupka.
Gdynianie odpowiedzieli jedną z niewielu akcji, zdobywając rzut rożny. Z tego jednak nic nie wyszło.

Wyszło za to w 62. minucie warszawiakom. Wszołek płasko dośrodkował, a dzieła dokończył nieobstawiany Cholewiak. Było już 4:1.

W 86. minucie piąte trafienie dla Legii, po indywidualnej akcji, mocnym uderzeniem z linii pola karnego zaliczył Sanogo.

Wynikiem 5:1 dla Legii Warszawa zakończył się mecz lidera Ekstraklasy z walczącą o utrzymanie w lidze Arką Gdynia.