Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska... Zahistoriowani » Grupą uczniów II Liceum Ogólnokształcących uwielbiających historię licealistów pragnie przez projekt... Czy koalicja roztopi lewicę? » Z prof. Longinem Pastusiakiem, liderem pomorskich list SLD-UP do Europarlamentu w 2009 i 2014 roku, ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
wtorek, 19 marca 2019 19:42
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
Siatkarze Trefl mieli cztery meczbole i piłkę w górze aby wygrać w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stoczniowiec podejmie GKS Tychy

altPo wygranej w Tychach hokeiści Stoczniowca w piątek i sobotę, oba mecze o godz. 18.00, podejmą tyszan w hali Olivia. Po raz pierwszy w tym sezonie mecze rozegrane zostaną na dużej hali.


Przed rozpoczęciem rywalizacji z Tychami chyba niewielu było optymistów. W sezonie zasadniczym tyszanie czterokrotnie byli lepsi. Tylko w jednym z tych spotkań biało-niebiescy mieli szansę na zwycięstwo. W meczu rozegranym 3 grudnia po dwóch tercjach było 3:0 dla "Stoczni". W trzeciej strzelali tylko goście, którzy doprowadzili do wyrównania, a w dogrywce zwycięskiego gola strzelił były gracz Stoczniowca Josef Vitek. W trzech pozostałych meczach gdańszczanie zdobywali tylko po jednej bramce.


Takie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym nie napawały optymizmem. System rywalizacji  również nie sprzyja gdańszczanom. Ponieważ GKS Tychy wygrał wszystkie mecze w zasadniczej części sezonu w play off otrzymał tak zwany bonus, który polega na tym, że tyszanie do awansu do następnej rundy potrzebują trzech zwycięstw, a gdańszczanie czterech.


Przed pierwszym meczem było jasne, że jeśli biało-niebiescy chcą awansować do drugiej rundy to muszą wygrać jeden z meczy wyjazdowych. Ku zaskoczeniu, miłemu dla gdańskich kibiców, sztuka ta udała się podopiecznym Tadeusza Obłoja już w pierwszym spotkaniu!


Środowy mecz zaczął się dla gdańszczan fatalnie. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im bramkę – Odrobnego pokonał Bagiński. Gdańszczenie nie załamali się i po dwóch trafieniach Drzewieckiego objęli prowadzenie 2:1. Niestety cieszyli się nim tylko kilkadziesiąt sekund. Jeszcze przed końcem pierwszje tercji wyrównał Simicek. W drugiej tercji na 3:2 dla tyszan podwyższył Parzyszek. Przed pół godziny wynik nie ulegał zmianie i gdy wyglądało na to, że faworyci wygrają gdańszczanie poderwali się do walki. Najpierw Mac. Rompkowski doprowadził do remisu, a 50 sekudn przed końcową syreną Chmielewski zdobył zwycięską bramkę! Tyszanom zabrakło już czasu na odpowiedź. Sensacja, bo trudno inaczej nazwać ten wynik, stała się faktem.


Przed meczami w Gdańsku można powiedzieć, że obie drużyny zaczynają od zera, bo obie muszą wygrać jeszcze po trzy razy, a by awansować. Stoczniowiec podbudowany wygraną w Tychach na swoim lodzie może postarać się o kolejne niespodzianki. Mimo przegranej w pierwszym meczu to Tychy są nadal faworytem w tej parze. Gdańszczanie pokazali jednak, że sport rządzi się swoimi prawami i przed rozpoczęciem rywalizacji nie należy przesądzać wyniku.


Wynik meczu w Tychach z pewnością powinien przyciągnać więcej kibiców do Olivii. Warto przypomnieć, że będzie to pierwsze spotkanie na dużej tafli po kilkumiesięcznym remoncie hali. Zarząd klubu przygotował ciekawą ofertę dla kibiców.  Na pierwszy mecz 11-stego lutego (piątek) o godzinie 18:00 wstęp będzie wolny dla wszystkich kibiców i sympatyków hokeja na lodzie. Na mecz drugi 12-tego lutego (sobota) o godzinie 18:00 bilety w sprzedaży po 10 zł wymagane jedynie od osób dorosłych – młodzież szkolna, studenci i dzieci nadal wstęp wolny.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież