Kazimierz Zimny: Maraton to idea i powrót do źródeł sportu » Z Kazimierzem Zimnym, olimpijczykiem z Melbourne i Rzymu (brązowy medal), koordynatorem XXIV Orlen M... Gdzie jest oświadczenie prezesa Investgda? » Od kwietnia ub. roku Alan Aleksandrowicz, prezes gdańskiej spółki Investgda, dodatkowo, ze wskazania... Pomorskie konsultacje w sprawie systemu wsparcia osób niepełnosprawnyc... » Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacj... Pożar w stoczni » Kłęby gęstego gryzącego dymu spowiły we wtorek od godzin południowych śródmieście Gdańska. Nad teren... Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte... Szpitalne kominy - sute pensje u marszałka » Setki tysięcy złotych kosztują zarządy pomorskich spółek szpitalnych. Radna Danuta Sikora (PiS) pisz...
Reklama
Gruby portfel Karnowskiego - krocie z lotniska
wtorek, 10 lipca 2018 17:14
Gruby portfel Karnowskiego - krocie z lotniska
Urzędniczy kapitalizm ma się na Pomorzu wyjątkowo dobrze. Blisko 25 ...
Lechia jedzie do Białegostoku z planem
czwartek, 19 lipca 2018 20:05
Lechia jedzie do Białegostoku z planem
Po krótkiej letniej przerwie piłkarze LOTTO Ekstraklasy w piątek ro ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altPo wygranej w Tychach hokeiści Stoczniowca w piątek i sobotę, oba mecze o godz. 18.00, podejmą tyszan w hali Olivia. Po raz pierwszy w tym sezonie mecze rozegrane zostaną na dużej hali.


Przed rozpoczęciem rywalizacji z Tychami chyba niewielu było optymistów. W sezonie zasadniczym tyszanie czterokrotnie byli lepsi. Tylko w jednym z tych spotkań biało-niebiescy mieli szansę na zwycięstwo. W meczu rozegranym 3 grudnia po dwóch tercjach było 3:0 dla "Stoczni". W trzeciej strzelali tylko goście, którzy doprowadzili do wyrównania, a w dogrywce zwycięskiego gola strzelił były gracz Stoczniowca Josef Vitek. W trzech pozostałych meczach gdańszczanie zdobywali tylko po jednej bramce.


Takie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym nie napawały optymizmem. System rywalizacji  również nie sprzyja gdańszczanom. Ponieważ GKS Tychy wygrał wszystkie mecze w zasadniczej części sezonu w play off otrzymał tak zwany bonus, który polega na tym, że tyszanie do awansu do następnej rundy potrzebują trzech zwycięstw, a gdańszczanie czterech.


Przed pierwszym meczem było jasne, że jeśli biało-niebiescy chcą awansować do drugiej rundy to muszą wygrać jeden z meczy wyjazdowych. Ku zaskoczeniu, miłemu dla gdańskich kibiców, sztuka ta udała się podopiecznym Tadeusza Obłoja już w pierwszym spotkaniu!


Środowy mecz zaczął się dla gdańszczan fatalnie. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im bramkę – Odrobnego pokonał Bagiński. Gdańszczenie nie załamali się i po dwóch trafieniach Drzewieckiego objęli prowadzenie 2:1. Niestety cieszyli się nim tylko kilkadziesiąt sekund. Jeszcze przed końcem pierwszje tercji wyrównał Simicek. W drugiej tercji na 3:2 dla tyszan podwyższył Parzyszek. Przed pół godziny wynik nie ulegał zmianie i gdy wyglądało na to, że faworyci wygrają gdańszczanie poderwali się do walki. Najpierw Mac. Rompkowski doprowadził do remisu, a 50 sekudn przed końcową syreną Chmielewski zdobył zwycięską bramkę! Tyszanom zabrakło już czasu na odpowiedź. Sensacja, bo trudno inaczej nazwać ten wynik, stała się faktem.


Przed meczami w Gdańsku można powiedzieć, że obie drużyny zaczynają od zera, bo obie muszą wygrać jeszcze po trzy razy, a by awansować. Stoczniowiec podbudowany wygraną w Tychach na swoim lodzie może postarać się o kolejne niespodzianki. Mimo przegranej w pierwszym meczu to Tychy są nadal faworytem w tej parze. Gdańszczanie pokazali jednak, że sport rządzi się swoimi prawami i przed rozpoczęciem rywalizacji nie należy przesądzać wyniku.


Wynik meczu w Tychach z pewnością powinien przyciągnać więcej kibiców do Olivii. Warto przypomnieć, że będzie to pierwsze spotkanie na dużej tafli po kilkumiesięcznym remoncie hali. Zarząd klubu przygotował ciekawą ofertę dla kibiców.  Na pierwszy mecz 11-stego lutego (piątek) o godzinie 18:00 wstęp będzie wolny dla wszystkich kibiców i sympatyków hokeja na lodzie. Na mecz drugi 12-tego lutego (sobota) o godzinie 18:00 bilety w sprzedaży po 10 zł wymagane jedynie od osób dorosłych – młodzież szkolna, studenci i dzieci nadal wstęp wolny.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież