Grzegorz Strzelczyk: Polityczna wojna centralna przeniesie się na samo... » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS w Radzie Miasta Gdańska i liderem partii w Gdańsku rozmawia A... Na gdańskie podwórko Kacper Płażyński » Kacper Płażyński, absolwent UG, prawnik, menedżer w Enerdze SA, został oficjalnym kandydatem Prawa i... myGdańsk.pl złożyło doniesienie do prokuratury w związku z wypowiedzia... » Andrzej Jaworski i Hubert Grzegorczyk w imieniu Stowarzyszenia myGdańsk.pl złożyli do prokuratury za... Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża: syndykalistyczny bunt » Wolne Związki Zawodowe, twór proletariacki i opozycyjny wobec systemu PRL, państwa w teorii robotnik... Wielka Zbiórka Książek 2018 » Po raz IV Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjent... 103. rocznica ludobójstwa Ormian » Co roku 24 kwietnia społeczność Ormian na całym świecie obchodzi rocznicę eksterminacji swego narodu... Oświadczenie Portu Gdańsk w sprawie plaży na Stogach » Zarząd Portu Gdańsk wydał oświadczenie w związku z gorącym w ostatnich tygodniach tematem plaży na S... Planeta Energii zaprasza do wspólnej przygody » Ruszyła ósma edycja Planety Energii. Edukacyjny program Grupy Energa przeszedł gruntowne zmiany, aby... Program profilaktyki raka piersi u kobiet » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza Panie w wieku 50-69 lat (przy określaniu wieku brany jest p... Studium przyjęte, wniosek o poprawkę dotyczącą Stogów też » Na LI sesji Rady Miasta Gdańska zgodnie z przewidywaniami najwięcej emocji wywołało przyjęcie Studiu...
Reklama
Na gdańskie podwórko Kacper Płażyński
czwartek, 26 kwietnia 2018 15:54
Na gdańskie podwórko Kacper Płażyński
Kacper Płażyński, absolwent UG, prawnik, menedżer w Enerdze SA, zo ...
Trefl przegrał dreszczowiec ze Skrą. Finał PlusLigi się oddala
środa, 25 kwietnia 2018 18:02
Trefl przegrał dreszczowiec ze Skrą. Finał PlusLigi się oddala
Trefl przegrał pierwszy mecz półfinału PlusLigi ze Skrą. W ERGO A ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Raz zobaczony rysunek i wszystko wiesz” - prof. Marek Model
czwartek, 19 kwietnia 2018 16:22
„Raz zobaczony rysunek i wszystko wiesz” - prof. Marek Model
Kiedy przed dwoma laty opublikowałem wywiad z prof. Markiem Modelem, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS
wtorek, 23 stycznia 2018 22:18
Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altPo wygranej w Tychach hokeiści Stoczniowca w piątek i sobotę, oba mecze o godz. 18.00, podejmą tyszan w hali Olivia. Po raz pierwszy w tym sezonie mecze rozegrane zostaną na dużej hali.


Przed rozpoczęciem rywalizacji z Tychami chyba niewielu było optymistów. W sezonie zasadniczym tyszanie czterokrotnie byli lepsi. Tylko w jednym z tych spotkań biało-niebiescy mieli szansę na zwycięstwo. W meczu rozegranym 3 grudnia po dwóch tercjach było 3:0 dla "Stoczni". W trzeciej strzelali tylko goście, którzy doprowadzili do wyrównania, a w dogrywce zwycięskiego gola strzelił były gracz Stoczniowca Josef Vitek. W trzech pozostałych meczach gdańszczanie zdobywali tylko po jednej bramce.


Takie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym nie napawały optymizmem. System rywalizacji  również nie sprzyja gdańszczanom. Ponieważ GKS Tychy wygrał wszystkie mecze w zasadniczej części sezonu w play off otrzymał tak zwany bonus, który polega na tym, że tyszanie do awansu do następnej rundy potrzebują trzech zwycięstw, a gdańszczanie czterech.


Przed pierwszym meczem było jasne, że jeśli biało-niebiescy chcą awansować do drugiej rundy to muszą wygrać jeden z meczy wyjazdowych. Ku zaskoczeniu, miłemu dla gdańskich kibiców, sztuka ta udała się podopiecznym Tadeusza Obłoja już w pierwszym spotkaniu!


Środowy mecz zaczął się dla gdańszczan fatalnie. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im bramkę – Odrobnego pokonał Bagiński. Gdańszczenie nie załamali się i po dwóch trafieniach Drzewieckiego objęli prowadzenie 2:1. Niestety cieszyli się nim tylko kilkadziesiąt sekund. Jeszcze przed końcem pierwszje tercji wyrównał Simicek. W drugiej tercji na 3:2 dla tyszan podwyższył Parzyszek. Przed pół godziny wynik nie ulegał zmianie i gdy wyglądało na to, że faworyci wygrają gdańszczanie poderwali się do walki. Najpierw Mac. Rompkowski doprowadził do remisu, a 50 sekudn przed końcową syreną Chmielewski zdobył zwycięską bramkę! Tyszanom zabrakło już czasu na odpowiedź. Sensacja, bo trudno inaczej nazwać ten wynik, stała się faktem.


Przed meczami w Gdańsku można powiedzieć, że obie drużyny zaczynają od zera, bo obie muszą wygrać jeszcze po trzy razy, a by awansować. Stoczniowiec podbudowany wygraną w Tychach na swoim lodzie może postarać się o kolejne niespodzianki. Mimo przegranej w pierwszym meczu to Tychy są nadal faworytem w tej parze. Gdańszczanie pokazali jednak, że sport rządzi się swoimi prawami i przed rozpoczęciem rywalizacji nie należy przesądzać wyniku.


Wynik meczu w Tychach z pewnością powinien przyciągnać więcej kibiców do Olivii. Warto przypomnieć, że będzie to pierwsze spotkanie na dużej tafli po kilkumiesięcznym remoncie hali. Zarząd klubu przygotował ciekawą ofertę dla kibiców.  Na pierwszy mecz 11-stego lutego (piątek) o godzinie 18:00 wstęp będzie wolny dla wszystkich kibiców i sympatyków hokeja na lodzie. Na mecz drugi 12-tego lutego (sobota) o godzinie 18:00 bilety w sprzedaży po 10 zł wymagane jedynie od osób dorosłych – młodzież szkolna, studenci i dzieci nadal wstęp wolny.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież