Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czas do namysłu

Piłkarze Lechii rozpoczęli w ubiegłym tygodniu przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy. 20 stycznia biało-zieloni wyjeżdżają na pierwsze zgrupowanie. Do tego czasu ma się wyjaśnić kilka spraw kadrowych, przede wszystkim odnośnie przedłużenia umów z Karolem Piątkiem, Łukaszem Surmą i Pawłem Kapsą, którzy mają czas do przemyślenia oferty Lechii.


Jeszcze w połowie grudnia klub ogłosił listę nazwisk zawodników, którzy wiosną nie będą graliu na Traugutta. Jako pierwszy z bialo-zielonymi barwami pożegnał się Jacek Manuszewski. Drugim graczem, który odszedł był Andrzej Rybski. Niedawny ulubieniec kibiców przeszedł do Zawiszy Bydgoszcz. Wolną rękę w szukaniu klubu otrzymał Maciej Kowalczyk. Z Traugutta pożegnają się również Damian Szuprytowski, Jakub Kawa, Robert Hirsz, Jakub Kawa i Piotr Kasperkiewicz, którzy mają zostać wypożyczeni. O wpisanie na listę transferową poprosił Mateusz Bąk. "Bączek", który przeszedł z Lechią całą drogę od A klasy do ekstraklasy chce wyjechać zagranicę. Klub może jednak starać się go zatrzymać jeśli nie dojdzie do porozumienia z Pawłem Kapsą, który do 20 stycznia ma zdecydować czy przedłuży kończący się w czerwcu kontrakt.


Dość niespodziewanie dla gdańskiego klubu odejść chce Peter Cvirik. Lechia chciałaby przedłużyć umowę ze słowakim stoperem. Tymczasem on w słowackiej prasie oznajmił, że na pewno opuści biało-zielonych.


Co z nowymi twarzami? Na pewno na Traugutta nie wróci Rafał Kosznik. Klub poinformował, że rozmowy zostały zerwane. Z biało-zielonymi trenują Łotysze Raivis Hscanovics oraz Oleg Laizans, którzy byli sprawdzani przez trenera Kafarskiego już w listopadzie. Decyzje czy zostaną szkoleniowiec biało-zielonych podejmie gdy zobaczy ich podczas gry kontrolnej.


Przed wyjazdem na pierwsze zgrupowanie działacze chcieliby znać odpowiedź Karola Piątka, Łukasz Surmy i Pawła Kapsy odnośnie przedłużenia umów.


Plan sparingów podczas obozu w Belek (Turcja), na którym biało-zieloni będą przebywać od 8 do 19 lutego.
10 lutego - Lechia Gdańsk – Obolon Kijów
14 lutego – Lechia Gdańsk – Karpaty Lwów
18 lutego – Lechia Gdańsk Tatran Presov
Tomasz Łunkiewicz

 

 

 

Andrzej Rybski przeszedł z Lechii do Zawiszy Bydgoszcz  Fot. Marek Zarzecki

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież