Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wieczór z muzyką Black Sabbath – GALERIA

W klubie „Wydział Remontowy” odbył się koncert poświęcony legendom muzyki gitarowej. Tym razem próbę zmierzenia się z twórczością legendarnej grupy BLACK SABBATH podjęli się muzycy z Torunia i okolic.


GALERIA


Ekipa „ Heavy Metal Way” to hard&heavy metal cover'band, prowadzony przez basistę Chainsaw - Pawła kota Kociszewskiego. Projekt powstał z wielkiej fascynacji twórczością kultowego Black Sabbath oraz wielu muzyków i zespołów związanych z powstaniem gatunku hard&heavy. Grupa ma na swoim koncie wiele udanych występów scenicznych na terenie naszego kraju, gdyż słynie z żywiołowych koncertów. Jednym z nich był występ na finał podczas międzynarodowego konkursu „WACKEN METAL BOTTLE 2012”. W skład zespołu wchodzą: Jakub Foss (ex MindwhispeR, Inglorius) – śpiew, Maciej Drewnowski (ex MindwhispeR, Inglorius) – gitara, Jakub Kwiatkowski (ex Butelka, Deathcaller) – perkusja, Paweł Kociszewski (ex Czaqu, ex Janusz Niekrasz Band, ex Butelka, Chainsaw) - bas, okrzyki.


alt


Kapela przygotowała materiał składający się z największych przebojów twórczości prekursorów Hard Rocka i Metalu. Muzycy w swoich aranżacjach  zagrali  największe działa grupy, której przez kilkadziesiąt lat przewodzi Tommy Iomi . Jakub Foss wraz z pozostałymi członkami kapeli bardzo dobrze wywiązał się z roli wokalisty szczególnie, że charakterystyczny głos jaki posiada Ozzy Osbourne lub Ian Gillan nie był łatwym zadaniem. Członkowie kapeli zadowoleni z przyjęcia przez trójmiejską publiczność  zapowiedzieli powrót jesienią z nowym materiałem, na który składać się będzie twórczość grupy Deep Purple i solowe płyty „Księcia Ciemności”. 


alt


Pytanie jednak czy we współczesnym , muzycznym świecie jest zainteresowanie wśród młodego pokolenia słuchaczy twórczością muzyków, którzy mogą być ich dziadkami lub wręcz pradziadkami . Dostrzegając wśród licznie zgromadzonej publiczności całe rodziny ze swoimi kilku letnimi pociechami można śmiało stwierdzić, że dobry rock i hard rock zyskuje uznanie wśród kolejnych pokoleń słuchaczy. Należą się więc ogromne brawa młodym muzykom za to, że mają ochotę, a wręcz nieukrywaną radość i przyjemność zmierzyć się po raz kolejny z twórczością zespołów, które za życia już przeszły do standardów i kanonów muzyki gitarowej.


altOrganizatorzy koncertów w Wydziale już zapowiadają kolejne wieczory tematyczne poświęcone muzyce komponowanej, tworzonej i granej przez artystów z krwi i kości , a nie maszyny , samplery i komputery – tak licznie reprezentowane przez najmłodsze pokolenie artystów. Wkrótce artystyczne osobowości nie tylko z Trójmiasta , ale i całego kraju w Gdańsku prezentować będą kolejne legendarne piosenki gwiazd gitary. Już nie tylko gitarzyści z Polski Północnej, najbliższych województw , ale i z południowych regionów kraju prezentować będą własne interpretacje niełatwych przecież numerów. Kilka tygodni przed Gitarowym Rekordem Guinnessa we Wrocławiu Trójmiasto kolejny raz zaznacza swoją aktywność na tej koncertowej mapie .

PADO
Fot. Scena Muzyczna Official


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież