Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Muzyka z widokiem na Motławę

Już w sobotę rozpoczyna się letni cykl muzyczny pt. „Chopin nad wodami Motławy”.– Cyklem pt. „Chopin nad wodami Motławy”, czcimy pamięć naszego patrona – Fryderyka Chopina. Cieszymy się, że tak wiele osób przychodzi na te koncerty i zapraszamy na tę godzinkę muzyki  w zupełnie wyjątkowej scenerii – bo z niepowtarzalnym widokiem na rzekę Motławę –  zachęca  do uczestnictwa w koncertach prof. Roman Perucki, dyrektor naczelny Filharmonii Bałtyckiej.

W sobotę w wykonaniu Bogdana Kułakowskiego usłyszymy sonatę  C-dur KV 545 Mozarta oraz nokturn cis-moll op. posth, fantazję Impromptus op 66, sonatę b-moll op. 35 mazurki op. 41 oraz walce a-moll i F-dur op. 34 Fryderyka Chopina. 

7 lipca usłyszymy w wykonaniu młodziutkiego, ale bardzo utalentowanego Adama Piórkowskiego berceuse Des-dur op. 57, etiudę c-moll op. 10 nr 12, barcarolę Fis-dur op. 60 Chopina oraz utwory Rachmaninowa (etiudę D-dur op. 39 nr 9),  Schumanna/Liszta („Dedykację”), Schuberta/Liszta („Małgorzatę przy kołowrotku”) oraz Liszta balladę h-moll nr 2.

Chopin nad wodami Motławy to w tym roku 18 koncertów  z udziałem ponad dwudziestu artystów, a wśród nich: laureaci konkursów pianistycznych oraz profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nie zabraknie doborowych nazwisk, cenionych wirtuozów. Wśród nich nie sposób wymienić choćby Bogdana Kułakowskiego czy Waldemara Wojtala. W repertuarze koncertów znajdą się obowiązkowo utwory Chopina, ale również innych, znakomitych, europejskich twórców: Beethovena, Straussa czy Dvorzaka.


alt
W repertuarze tegorocznego cyklu zagościły także takie  kompozycje, jak pieśni („Dumka”, „Pod Jaworem”, „Śliczny Chłopiec”) które wykonają 15 lipca Barbara Harasimowicz oraz Maciej Gański, zasiadający przy fortepianie. Z kolei podczas koncertu na cztery ręce w wykonaniu Zuzany Šimurdovej i Mikołaja Warszyńskiego nie zabraknie letnich, energetycznych klimatów. Artyści wykonają bowiem:Tańce słowiańskie na duet fortepianowy, op. 46 Antonína Dvořáka oraz Tańce hiszpańskie na duet fortepianowy, op. 65 Maurycego Moszkowskiego.

Niepowtarzalnego charakteru wszystkim koncertom doda z pewnością klimat zrewitalizowanej po dawnej elektrociepłowni wnętrz Filharmonii Bałtyckiej i wyjątkowa lokalizacja na wyspie w sercu starego Gdańska. I tak, wybierając się na jeden z koncertów w ramach cyklu „Chopin…” będzie można poznać najpiękniejsze strony Gdańska: jedną z jego wizytówek, a więc Filharmonię Bałtycką z jej muzyką, a także architekturę nabrzeża Motławy, którą można podziwiać z foyer podczas koncertów. Właśnie to połączenie niepowtarzalnego klimatu zabytkowego wnętrza XIX-wiecznej elektrowni, sąsiedztwa wód rzeki Motławy i szlachetnych dźwięków fortepianu czyni cykl „Chopin nad wodami Motławy” doskonałym pomysłem na spędzenie letnich wieczorów. Foyer Salonu Gdańskiego zamienia się wtedy w tętniącą życiem i muzyką przestrzeń. Ci którzy nie dotrą na Ołowiankę, zgodnie ze zwyczajem z ubiegłych lat,  będą mogli słyszeć dźwięki z koncertu, płynące z głośników skierowanych na drugi brzeg Motławy.

Koncerty odbywają się codziennie o godz. 20.30 (z wykluczeniem 12-14 lipca)

BILETY:
Rodzinne: 30 zł, normalne 15 zł, ulgowe 10 zł do nabycia w kasie biletowej przed koncertem lub w systemie sprzedaży on-line: www.filharmonia.gda.pl oraz przez platformę sprzedażową: www.bilety24.pl oraz przez aplikację mobilną na smartfonach; szczegóły na: www.filharmonia.gda.pl

(UA)
fot. materiały promocyjne


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież