Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Muzyka z widokiem na Motławę

Już w sobotę rozpoczyna się letni cykl muzyczny pt. „Chopin nad wodami Motławy”.– Cyklem pt. „Chopin nad wodami Motławy”, czcimy pamięć naszego patrona – Fryderyka Chopina. Cieszymy się, że tak wiele osób przychodzi na te koncerty i zapraszamy na tę godzinkę muzyki  w zupełnie wyjątkowej scenerii – bo z niepowtarzalnym widokiem na rzekę Motławę –  zachęca  do uczestnictwa w koncertach prof. Roman Perucki, dyrektor naczelny Filharmonii Bałtyckiej.

W sobotę w wykonaniu Bogdana Kułakowskiego usłyszymy sonatę  C-dur KV 545 Mozarta oraz nokturn cis-moll op. posth, fantazję Impromptus op 66, sonatę b-moll op. 35 mazurki op. 41 oraz walce a-moll i F-dur op. 34 Fryderyka Chopina. 

7 lipca usłyszymy w wykonaniu młodziutkiego, ale bardzo utalentowanego Adama Piórkowskiego berceuse Des-dur op. 57, etiudę c-moll op. 10 nr 12, barcarolę Fis-dur op. 60 Chopina oraz utwory Rachmaninowa (etiudę D-dur op. 39 nr 9),  Schumanna/Liszta („Dedykację”), Schuberta/Liszta („Małgorzatę przy kołowrotku”) oraz Liszta balladę h-moll nr 2.

Chopin nad wodami Motławy to w tym roku 18 koncertów  z udziałem ponad dwudziestu artystów, a wśród nich: laureaci konkursów pianistycznych oraz profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nie zabraknie doborowych nazwisk, cenionych wirtuozów. Wśród nich nie sposób wymienić choćby Bogdana Kułakowskiego czy Waldemara Wojtala. W repertuarze koncertów znajdą się obowiązkowo utwory Chopina, ale również innych, znakomitych, europejskich twórców: Beethovena, Straussa czy Dvorzaka.


alt
W repertuarze tegorocznego cyklu zagościły także takie  kompozycje, jak pieśni („Dumka”, „Pod Jaworem”, „Śliczny Chłopiec”) które wykonają 15 lipca Barbara Harasimowicz oraz Maciej Gański, zasiadający przy fortepianie. Z kolei podczas koncertu na cztery ręce w wykonaniu Zuzany Šimurdovej i Mikołaja Warszyńskiego nie zabraknie letnich, energetycznych klimatów. Artyści wykonają bowiem:Tańce słowiańskie na duet fortepianowy, op. 46 Antonína Dvořáka oraz Tańce hiszpańskie na duet fortepianowy, op. 65 Maurycego Moszkowskiego.

Niepowtarzalnego charakteru wszystkim koncertom doda z pewnością klimat zrewitalizowanej po dawnej elektrociepłowni wnętrz Filharmonii Bałtyckiej i wyjątkowa lokalizacja na wyspie w sercu starego Gdańska. I tak, wybierając się na jeden z koncertów w ramach cyklu „Chopin…” będzie można poznać najpiękniejsze strony Gdańska: jedną z jego wizytówek, a więc Filharmonię Bałtycką z jej muzyką, a także architekturę nabrzeża Motławy, którą można podziwiać z foyer podczas koncertów. Właśnie to połączenie niepowtarzalnego klimatu zabytkowego wnętrza XIX-wiecznej elektrowni, sąsiedztwa wód rzeki Motławy i szlachetnych dźwięków fortepianu czyni cykl „Chopin nad wodami Motławy” doskonałym pomysłem na spędzenie letnich wieczorów. Foyer Salonu Gdańskiego zamienia się wtedy w tętniącą życiem i muzyką przestrzeń. Ci którzy nie dotrą na Ołowiankę, zgodnie ze zwyczajem z ubiegłych lat,  będą mogli słyszeć dźwięki z koncertu, płynące z głośników skierowanych na drugi brzeg Motławy.

Koncerty odbywają się codziennie o godz. 20.30 (z wykluczeniem 12-14 lipca)

BILETY:
Rodzinne: 30 zł, normalne 15 zł, ulgowe 10 zł do nabycia w kasie biletowej przed koncertem lub w systemie sprzedaży on-line: www.filharmonia.gda.pl oraz przez platformę sprzedażową: www.bilety24.pl oraz przez aplikację mobilną na smartfonach; szczegóły na: www.filharmonia.gda.pl

(UA)
fot. materiały promocyjne


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież