Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
PKH Gdańsk dostał licencję na grę w PHL
wtorek, 16 lipca 2019 19:42
Pomorski Klub Hokejowy otrzymał licencję na występy w Polskiej Hoke ...
Roman Józefowicz: Mam dobre przeczucia
czwartek, 18 lipca 2019 19:19
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59

altNie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zieloni w 31. kolejce na inaugurację drugiego etapu rozgrywek przegrali na Stadionie Energa z Piastem Gliwice 0:2 (0:1). Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Piotra Stokowca w Gdańsku w tym sezonie.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Parzyszek (29), 0:2 Jorge Felix (90+4)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović (80 Karol Fila) - Flavio Paixao, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Patryk Lipski, Lukas Haraslin (73 Konrad Michalak) - Artur Sobiech (80 Mateusz Żukowski)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Jakub Czerwiński, Aleksander Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (77 Mateusz Mak), Patryk Dziczek, Tom Hateley, Joel Valencia (83 Tomasz Jodłowiec), Jorge Felix - Piotr Parzyszek (73 Michal Papadopulos)

Przed rozpoczęciem rundy finałowej ludzie związani z Lechią mówili, że biało-zielonych czeka osiem finałów - 7 w lidze i finał Pucharu Polski. Pierwszego finału podopieczni Piotra Stokowca nie zaliczą do udanych. Gdańszczanie chcieli rozpocząć spotkanie z Piastem taj jak większość w tym sezonie i ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka. Piasta dał Lechii się wyszumieć w pierwszym kwadransie. Gdańszczanie niby przeważali, ale nie zagrozili w żaden sposób gliwickiej bramce. Po kwadransie goście przejęli inicjatywę i już po chwili mogli objąć prowadzenie. W kolejnych minutach Piast przeważał i w 29 minucie objął prowadzenie. Nieudanie piłkę wybijał Jarosław Kubicki, w polu karnym przejął ją Piotr Parzyszek i strzałem w długi róg, tuż przy słupku pokonał Dusana Kuciaka. Po stracie bramki Lechia nie rzuciła się na rywala, nadal to przyjezdni przeważali. W końcówce pierwszej połowy drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Kubicki, którego można uznać za największego pechowca pierwszych 45 minut.

W drugiej połowie meczu goście nie starali się wykorzystać osłabienia gdańszczan. Piast pozwalał rozgrywać Lechii piłkę, a sam nastawił się na grę z kontry. Gliwiczanie kilka razy groźnie kontrowali, ale brakowało im decyzji o strzale. Gracze Piasta woleli dłużej rozgrywać piłkę niż próbować atakować gdańską bramkę. Lechia najlepsze okazje miała po 70 minucie, gdy kilka razy po rykoszecie od graczy Piasta piłka wychodziła za linię końcową. Gliwiczanie w końcówce meczu szanowali piłkę, aby nie pozwolić biało-zielonym na stworzenie groźnej sytuacji. W 4 minucie doliczonego czasu gry goście przeprowadzili akcję, którą wykończył Jorge Felix. Arbiter już nie wznowił gry.

Lechia przegrała po raz pierwszy w tym sezonie na swoim stadionie.