Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos...

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance

niedziela, 19 maja 2019 18:28

altLechia pokonała na Stadionie Energa Jagiellonię Białystok 2:0 (1:0). Podopieczni Piotra Stokowca zakończyli sezon 2018/2019 na trzecim miejscu.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Fila (44), 2:0 Kubicki (72)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Konrad Michalak (85 Mateusz Żukowski), Daniel Łukasik (90+1 Filip Dymerski), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Michał Mak (88 Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec (70 Martin Kostal), Ivan Runje (80 Martin Adamec), Michał Ozga, Bodvar Bodvarsson - Jakub Wójcicki, Marko Poletanović (77 Patryk Klimala), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Arvydas Novikovas - Jesus Imaz.

Przed ostatnim meczem w sezonie Lechia miała jeszcze szansę na drugie miejsce. Biało-zieloni musieli wygrać przy jednoczesnej porażce Legii i dodatkowo musieli zwyciężyć odpowiednią różnicą bramek. Gdańszczanie od początku ruszyli do ataku na Jagiellonię, ale przez długi czas nie potrafili przełożyć swojej przewagi na wynik. Udało się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Karol Filip umieścił piłkę w bramce gości.

W drugiej połowie lepiej zaczęli grać białostocczanie. Od 57 minuty główną rolę w meczu grał VAR. W 57 minucie arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny dla Jagiellonii. Jesus Imaz próbował strzelić "jedenastkę" bez rozbiegu z miejsca i jego nonszalancja została ukarany, bo Dusan Kuciak złapał piłkę. W 72 minucie arbiter ponownie musiał posiłkować się systemem VAR. Piłka znalazła się w siatce gości, ale sędzia miał wątpliwości co do pozycji Flavio Paixao. Ostatecznie VAR wykazał, że bramka została zdobyta prawidłowo. W tym momencie Lechia prowadziła 2:0 i przy wyniku jaki w tym momencie był w Warszawie, 1:2, potrzebował jeszcze jednej bramki, aby wyprzedzić Legię i zająć drugie miejsce. Piłka znalazła się po raz trzeci w białostockiej bramce, ale ponownie potrzebna była analiza VAR. Tym razem decyzja okazała się niekorzystna dla Lechii i gol nie został uznany.
Lechia na zakończenie sezonu pokonała Jagiellonię 2:0 i zakończyła rozgrywki na trzeciej pozycji.