31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45

Koniec marzeń Lechii o mistrzostwie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
środa, 15 maja 2019 20:44

altW Poznaniu zakończyły się marzenia Lechii o mistrzostwie Polski. Biało-zieloni w przedostatniej kolejce przegrali z Lechem 1:2 (0:0) i nie mają już szans na wygranie ligi.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Błażej Augustyn (59-sam.), 1:1 Michał Mak (71), 2:1 Darko Jevtić (90+2)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik, Marcin Wasielewski (69 Tymoteusz Klupś), Łukasz Trałka, Mateusz Skrzypczak (85 Filip Marchwiński), Kamil Jóźwiak, Darko Jevtić, Christian Gytkjaer (62 Krzysztof Kołodziej).

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Tomasz Makowski, Daniel Łukasik, Patryk Lipski (66 Mateusz Sopoćko), Michał Mak (81 Steven Vitoria), Flavio Paixao, Mateusz Żukowski (57 Lukas Haraslin).

Przed dwiema ostatnimi kolejkami teoretycznie jeszcze trzy drużyny miały szanse na mistrzostwo Polski. W najtrudniejszej sytuacji była Lechia, która musiała dwa ostatnie mecze wygrać, a jej konkurenci musieli oba spotkania przegrać.

W Poznaniu gdańszczanie zaczęli tak jak w większości spotkań czyli od ataku w pierwszych 15 minutach. Biało-zieloni przeważali, ale nie udało się otworzyć wyniku. Po kwadransie inicjatywę przejęli poznaniacy. Na boisku nie było zbyt wielu ciekawych akcji. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku. W 59 minucie po strzale Piotra Tomasika niefortunnie interweniował Błażej Augustyn, który skierował piłkę do własnej siatki. Gdańszczanie wyrównali w 71 minucie. W pole karne dośrodkował Filip Mladenović z powietrza, z pierwszej piłki pięknie uderzył Michał Mak. W doliczonym czasie gry decydujący cios zadali poznaniacy. Krzysztof Kołodziej zagrał piłkę do Darko Jevtića, który zdołał skierować ją do gdańskiej bramki. To oznaczało koniec marzeń Lechii o mistrzostwie Polski.