„Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut...

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance

sobota, 26 października 2019 20:46

altLechia w trzecim kolejnym meczu nie zdobyła kompletu punktów. Biało-zieloni na Stadionie Energa zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:0).

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Sobiech (52-karny), 1:1 Jimenez (82)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki - Sławomir Peszko (68 Maciej Gajos), Rafał Wolski (64 Patryk Lipski), Lukas Haraslin (84 Flavio Paixao) - Artur Sobiech.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Juan Bauza (46 Łukasz Wolsztyński), Mateusz Matras (71 Kamil Zapolnik), Szymon Matuszek, Jesus Jimenez - David Kopacz (71 Daniel Ściślak), Igor Angulo.

W spotkaniu z Górnikiem powtórzyła się sytuacja ze spotkania derbowego z Arką. Lechia prowadziła, mogła dobić rywala i została za to skarcona.
W pierwszej połowie biało-zieloni niby przeważali, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje pod bramką Górnika. Zabrzanie bardzo dobrze się bronili, a przed przerwą mogli objąć prowadzenie. Igor Angulo po bardzo dobrym podaniu Juana Bauzy wyszedł sam na sam z Dusanem Kuciakiem, ale posłał piłkę obok słupka. Pierwsze 45 minut zostało przedłużone o 7 minut ponieważ po pół godzinie gry arbiter musiał ją przerwać z powodu zadymienia spowodowanego odpaleniem rac przez gdańskich kibiców.

W 51 minucie Przemysław Wiśniewski popełnił błąd, piłkę Rafał Wolski, który ruszył z nią na zabrzańską bramkę i w polu karnym został powalony przez Pawła Bochniewicza. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Artur Sobiech. Zdobyta bramka pobudziła gdańszczan, którzy w następnych kilkunastu minutach powinni podwyższyć prowadzenie. Brakowało jednak skuteczności, a także podejmowania dobrych decyzji. Lukas Haraslin tak bardzo chciał strzelić bramkę, że nie dostrzegał lepiej ustawionych kolegów i zmarnował kilka sytuacji. Na posterunku był również Martin Chudy, który utrzymywał przyjezdnych w grze. Z upływem minut Lechia zaczęła oddawać inicjatywę rywalom. Po gdańską bramką robiło się coraz groźniej, aż w 82 minucie po dograniu Łukasza Wolsztyńskiego Jesus Jimenez mimo asysty dwóch gdańskich obrońców zdołał umieścić piłkę w gdańskiej bramce. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie.

Lechia tak jak w derbach nie zdołał utrzymać prowadzenia i zamiast w dwóch ostatnich meczach zdobyć 6 punktów zapisała na swoje konto tylko 2.