Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rok 2011 na pomorskich drogach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 stycznia 2012 10:57

altW 2011 roku na pomorskich drogach wydarzyło się 2889 wypadków, w wyniku których 217 osób straciło życie, a 3620 zostało rannych. Wśród przyczyn wypadków dominują dwie: nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.Podczas  całego roku pomorska policja prowadziła wiele działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, poprzez eliminowanie występujących zagrożeń oraz minimalizację skutków wypadków drogowych. "PRĘDKOŚĆ" - to działania ukierunkowane na egzekwowanie u kierujących ograniczeń prędkości, "TRZEŹWOŚĆ" - mającej na celu eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu - na przestrzeni całego roku na terenie województwa pomorskiego ujawniono 9535 nietrzeźwych kierujących. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przeprowadzono działania "NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO". O tym, jak ważne jest propagowanie wśród kierujących i pasażerów idei stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń zabezpieczających dla dzieci w czasie podróży, świadczą prowadzone działania "PASY". W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych przejazdów Policja wraz z innymi służbami przeprowadziła działania: "BEZPIECZNY WEEKEND" oraz "BEZPIECZNE POWROTY" realizowane z udziałem policjantów ruchu drogowego, Inspektorów Transportu Drogowego, funkcjonariuszy Izby Celnej, Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

Przez cały 2011 rok na terenie województwa pomorskiego dynamicznie nadzorowano ruch z wykorzystaniem wideorejestratorów. Bezpośrednio w działaniach wykorzystano 24 pojazdy wyposażone w te urządzenia. Taktyka oraz sposób pełnienia służby w głównej mierze została skierowana na ujawnianie jak największej liczby szczególnie niebezpiecznych wykroczeń drogowych: przekraczanie dozwolonej prędkości, przejeżdżanie linii ciągłej, nieprawidłowe wyprzedzanie, eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych jego uczestników.

Statystyka  całego 2010 roku przyniosła w województwie pomorskim 2645 wypadków drogowych w których życie straciło 197 osób, a rannych zostało 3379. Pomorscy policjanci zatrzymali 9334 nietrzeźwych kierujących.

źródło KWP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież