Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o napad na kiosk w Nowym Porcie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 marca 2014 15:37

altFunkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie brutalnej napaści na kioskarkę w Nowym Porcie. Jeden z zatrzymanych w przeszłości był już wielokrotnie karany. Sprawa ma charakter rozwojowy – policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z serią napadów na inne kioski do których doszło ostatnimi czasy w Gdańsku. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.Od przeszło czterech tygodni funkcjonariusze komend wojewódzkiej i miejskiej w Gdańsku wspólnie prowadzą działania dotyczące napadów na kioski. Głównym zadaniem było jak najszybsze ustalenie tożsamości sprawców rozbojów i ich zatrzymanie. Przeprowadzono dokładną analizę zapisów z monitoringu, rozmawiono ze świadkami i mieszkańcami, sprawdzano każdą otrzymaną informację oraz przeprowadzono szereg działań operacyjnych, a wzmożona praca szybko przyniosła efekty.

W piątkowej akcji z udziałem antyterrorystów zatrzymano dwie osoby. Obaj mężczyźni są mieszkańcami Gdańska w wieku 23 i 33 lat. Młodszy z zatrzymanych był już wielokrotnie karany w przeszłości m. in. za rozboje. 23-latek usłyszał już zarzut brutalnego napadu na kioskarkę w Nowym Porcie. 33-latek latek w sobotę był przesłuchiwany w charakterze podejrzewanego.  Podczas napaści zatrzymani wtargnęli do kiosku, opuścili rolety antywłamaniowe i zaatakowali właścicielkę, której skrępowali ręce opaskami zaciskowymi, zakleili usta taśmą i zaczęli dusić próbując wymusić informację o miejscu przechowywania gotówki. Ukradli pieniądze, papierosy i bilety na szacowaną sumę 20 tys. zł.

W sobotę sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania 23-latka na wniosek funkcjonariuszy policji oraz Prokuratury Rejonowej Gdańska Oliwy . Sprawa wciąż jest w toku, policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni mają związek z innymi napadami na kioski w Gdańsku, do których doszło w ostatnim czasie. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

AK

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież