Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Podsumowanie akcji "Trzeźwy poranek": pięciu nietrzeźwych kierowców

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 marca 2014 11:28

altW piątkowy ranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku razem z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przeprowadzili kolejną akcję pod hasłem "Trzeźwy poranek". Skontrolowano ponad 3 tys. osób z czego pięć było w stanie nietrzeźwości. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.Od godz. 5 rano kilkudziesięciu policjantów przeprowadzało kontrole trzeźwości zatrzymywanych samochodów. Punkty kontrolne zorganizowano na drogach łączących  powiat kartuski z Gdańskiem. Sprawdzono ponad 3 tys. kierujących pojazdami. Taką liczbę udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń, które zdecydowanie przyspieszają szybkość i jakość kontroli.

W trakcie akcji zatrzymano pięciu kierowców w stanie nietrzeźwości. Alkomat wykazał u nich od 0,28 do 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzech zatrzymanych odpowie za wykroczenie, a pozostałych dwóch za przestępstwo. Zatrzymani nietrzeźwi to czterech mężczyzn oraz jedna kobieta w wieku od 24 do 46 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa pomorskiego. Jeden z zatrzymanych kierowców, 43-latek, próbował nawet uciec gdańskim funkcjonariuszom, którzy rozpoczęli pościg. W pewnym momencie 43-latek zatrzymał pojazd, wyskoczył z niego i zaczął uciekać przez pole. Policjanci po kilkusetmetrowej gonitwie dogonili i zatrzymali kierowcę. Alkomat wykazał u niego 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W przeszłości zatrzymany karany był już za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co sąd skazał go na karę pozbawienia prawa jazdy na okres 3 lat.

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom uniemożliwiono dalszą jazdę, a informację o wykroczeniach i przestępstwach przekazano do sądu, który podejmie decyzję o konsekwencjach.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku samego wykroczenia obowiązuje kara aresztu albo grzywna.

AK

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież