W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wigilie dla osób potrzebujących


Dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, wspólny posiłek oraz radość z prezentów, tych podarowanych i tych otrzymanych – to dla nas oczywisty obraz Świąt. Nie wszyscy jednak mają dach nad głową, pod którym mogliby spędzić Wigilię, lub też bliskich, by wspólnie cieszyć się magią Bożego Narodzenia. Takie osoby czeka jednak wyjątkowy prezent.


Już po raz szesnasty na Targu Węglowym odbędzie się spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących. Będzie można zjeść tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane przez gdańskich restauratorów. Najubożsi otrzymają także specjalnie przygotowane paczki. Spotkanie rozpocznie się o 24 grudnia godz. 12, a organizatorzy przygotowani są na obecność 1000 osób. - Zaprosimy także osoby publiczne, niezależnie od ich opcji politycznej czy ideologicznej – mówi Piotr Dzik z Rady Miasta Gdańska. – Stół wigilijny ma łączyć, a nie dzielić.


Kolacje wigilijne organizują także kościoły i inne związki wyznaniowe. Jedno z takich spotkań, już od kilkunastu lat, przygotowuje dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Górka. Z powodu remontu kościoła św. Jana kolacja odbędzie się ono o godz. 19 w Centrum Stoczni Gdańsk (wejście od strony przychodni przy ul. Wałowej). - Jesteśmy gotowi na przyjęcie 1000 osób – mówi Weronika Pietruszka, organizatorka akcji. – Na spotkanie może przyjść każdy, nie tylko osoby samotne czy bezdomne. Nawet pani w futrze będzie mile widziana i otrzyma prezent.


Świąteczna atmosfera zapanuje również w wielu domach pomocy i schroniskach dla osób bezdomnych, między innymi w gdańskim Monarze na ul. Szutowskiej 16, w Centrum Agape na ul. Modrej 27 czy u św. Brata Alberta na ul. Starowiślnej 3. Prócz podopiecznych i mieszkańców ośrodków znajdzie się także miejsce dla niezapowiedzianych gości.
Jakub Turski

 

 

 

 

Tak było podczas jednej z poprzednich wigilii. Fot. Robert Kwiatek

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież