Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi... W tygodniku „Sieci”: Media na wojnie » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o proteście mediów przeciwko projektowi ustawy o opłacie od r...
Reklama
Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów
niedziela, 21 lutego 2021 20:39
Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów
W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karnowski robi "porządek"

altWojciech Fułek nie pełni już funkcji wiceprezydenta Sopotu. Został on odwołany przez Jacka Karnowskiego po zapowiadanej wcześniej „męskiej rozmowie” jaką przeprowadzili ze sobą obydwaj panowie. Nowym wiceprezydentem została Joanna Cichocka-Gula.

13 lipca na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej wiceprezydent Fułek ostatecznie potwierdził chęć startu w nadchodzących wyborach. Jak podkreślał Fułek jego kandydatura nie jest skierowana przeciwko nikomu, jest natomiast nakierowana na rozwój miasta. Na konferencji prasowej wiceprezydent przedstawił również listę z 300 głosami poparcia, na której znaleźli się zasłużeni dla miasta obywatele. Duża część z nich należy do powołanego w czerwcu ruchu obywatelskiego „Kocham Sopot”. Ruch oprócz poparcia Fułka wystawi prawdopodobnie listę w nadchodzących wyborach do Rady Miasta.

Będący wówczas na urolpie Jacek Karnowski podkreślał, że dziwi go ta decyzja i po powrocie przeprowadzi ze swoim zastępcą „męską rozmowe”. Do zapowiadanej rozmowy doszło w końcu dzisiaj. Wiceprezydent Fułek musiał się pożegnać ze swoim stanowiskiem. Na to miejsce prezydent Karnowski mianował Joanne Cichocką-Gulę, aktualną wicedyrektor biura Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

W reakcji na decyzję prezydenta Wojciech Fułek wydał oświadczenie w którym podkreśla, że decyzja o jego odwołaniu jest bezpośrednio związana z jego startem w najbliższych wyborach prezydenckich.

Oświadczenie Wojciecha Fułka

Szanowni Państwo, przed chwilą zostałem odwołany z funkcji wiceprezydenta Sopotu, którą pełniłem blisko 12 lat. Przesyłam w związku z tym swoje krótkie oświadczenie w tej sprawie. Przy okazji - serdecznie dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę.

Rozstaję się z funkcją wiceprezydenta Sopotu na mocy osobistej decyzji Prezydenta Jacka Karnowskiego, którą trudno rozpatrywać w oderwaniu od mojej ostatecznej deklaracji startu w najbliższych wyborach samorządowych.

Przyjmuję tę decyzję nawet z pewną ulgą, gdyż ostatnio nasza współpraca - głównie z winy znanych wszystkim problemów Pana Prezydenta – nie układała się najlepiej. A od chwili kiedy złamał on swoją powtarzaną wcześniej wielokrotnie obietnicę, iż nie będzie już więcej kandydował i rozpoczął w ten sposób kampanię wyborczą – widział już we mnie wyłącznie swojego konkurenta, a nie współpracownika. Jest mi też jednak przykro z tego powodu, gdyż jestem przekonany, że nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia tej decyzji. Stoi za nią bowiem wyłącznie chęć politycznego odwetu i natychmiastowego rewanżu za moją deklarację, jak też zamiar pozbycia się swojego najgroźniejszego konkurenta.

Byłem już wcześniej świadkiem podobnych rozliczeń z sopockimi radnymi PO, do których nawoływał Jacek Karnowski – z Cezarym Jakubowskim czy Jarosławem Kempą, których Prezydent uznał za swoich konkurentów. Takie podejście w kategoriach osobistej zemsty jest nie tylko szkodliwe dla miasta, ale i dla otwartej debaty publicznej na temat Sopotu i jego odmiennych wizji. Swój program wyborczy i własną wizję Sopotu na najbliższą kadencję zaprezentuję w związku z tym w najbliższym czasie.

Spierajmy się zatem o kształt tych wizji, dając ujście swoim emocjom w takiej dyskusji, a nie personalnych decyzjach. Bo te najważniejsze decyzje i tak podejmą sami sopocianie przy urnach wyborczych.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2010-07-20 17:45
Film z akcji mycia butów wiceprezydentow i Lisickiemu - link

blip.tv/file/3903480

oświadczenie przeprowadzając ych happening:

www.pl.indymedia.org/pl/2010/07/51976.shtml
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież