Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Karnowski robi "porządek"

altWojciech Fułek nie pełni już funkcji wiceprezydenta Sopotu. Został on odwołany przez Jacka Karnowskiego po zapowiadanej wcześniej „męskiej rozmowie” jaką przeprowadzili ze sobą obydwaj panowie. Nowym wiceprezydentem została Joanna Cichocka-Gula.

13 lipca na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej wiceprezydent Fułek ostatecznie potwierdził chęć startu w nadchodzących wyborach. Jak podkreślał Fułek jego kandydatura nie jest skierowana przeciwko nikomu, jest natomiast nakierowana na rozwój miasta. Na konferencji prasowej wiceprezydent przedstawił również listę z 300 głosami poparcia, na której znaleźli się zasłużeni dla miasta obywatele. Duża część z nich należy do powołanego w czerwcu ruchu obywatelskiego „Kocham Sopot”. Ruch oprócz poparcia Fułka wystawi prawdopodobnie listę w nadchodzących wyborach do Rady Miasta.

Będący wówczas na urolpie Jacek Karnowski podkreślał, że dziwi go ta decyzja i po powrocie przeprowadzi ze swoim zastępcą „męską rozmowe”. Do zapowiadanej rozmowy doszło w końcu dzisiaj. Wiceprezydent Fułek musiał się pożegnać ze swoim stanowiskiem. Na to miejsce prezydent Karnowski mianował Joanne Cichocką-Gulę, aktualną wicedyrektor biura Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

W reakcji na decyzję prezydenta Wojciech Fułek wydał oświadczenie w którym podkreśla, że decyzja o jego odwołaniu jest bezpośrednio związana z jego startem w najbliższych wyborach prezydenckich.

Oświadczenie Wojciecha Fułka

Szanowni Państwo, przed chwilą zostałem odwołany z funkcji wiceprezydenta Sopotu, którą pełniłem blisko 12 lat. Przesyłam w związku z tym swoje krótkie oświadczenie w tej sprawie. Przy okazji - serdecznie dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę.

Rozstaję się z funkcją wiceprezydenta Sopotu na mocy osobistej decyzji Prezydenta Jacka Karnowskiego, którą trudno rozpatrywać w oderwaniu od mojej ostatecznej deklaracji startu w najbliższych wyborach samorządowych.

Przyjmuję tę decyzję nawet z pewną ulgą, gdyż ostatnio nasza współpraca - głównie z winy znanych wszystkim problemów Pana Prezydenta – nie układała się najlepiej. A od chwili kiedy złamał on swoją powtarzaną wcześniej wielokrotnie obietnicę, iż nie będzie już więcej kandydował i rozpoczął w ten sposób kampanię wyborczą – widział już we mnie wyłącznie swojego konkurenta, a nie współpracownika. Jest mi też jednak przykro z tego powodu, gdyż jestem przekonany, że nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia tej decyzji. Stoi za nią bowiem wyłącznie chęć politycznego odwetu i natychmiastowego rewanżu za moją deklarację, jak też zamiar pozbycia się swojego najgroźniejszego konkurenta.

Byłem już wcześniej świadkiem podobnych rozliczeń z sopockimi radnymi PO, do których nawoływał Jacek Karnowski – z Cezarym Jakubowskim czy Jarosławem Kempą, których Prezydent uznał za swoich konkurentów. Takie podejście w kategoriach osobistej zemsty jest nie tylko szkodliwe dla miasta, ale i dla otwartej debaty publicznej na temat Sopotu i jego odmiennych wizji. Swój program wyborczy i własną wizję Sopotu na najbliższą kadencję zaprezentuję w związku z tym w najbliższym czasie.

Spierajmy się zatem o kształt tych wizji, dając ujście swoim emocjom w takiej dyskusji, a nie personalnych decyzjach. Bo te najważniejsze decyzje i tak podejmą sami sopocianie przy urnach wyborczych.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2010-07-20 17:45
Film z akcji mycia butów wiceprezydentow i Lisickiemu - link

blip.tv/file/3903480

oświadczenie przeprowadzając ych happening:

www.pl.indymedia.org/pl/2010/07/51976.shtml
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież