Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej, nie ... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dziwna kampania prezydenta

altPo naszej wtorkowej publikacji o urlopie prezydenta Adamowicza oraz pełnieniu przez niego w tym czasie obowiązków służbowych, w środę na tą sytuację nałożyła się choroba prezydenta. W związku z tym nie był on obecny na zaplanowanej w swoim kalendarzu konferencji prasowej. Mimo choroby i urlopu na jutrzejszy dzień prezydent ma m.in. zaplanowane spotkanie z pełnomocnikami miast i gmin metropolii gdańskiej ds. ESK 2016, czy spotkanie z prezesem zarządu Multi Development. Dlaczego prezydent jednocześnie jest na urlopie i pracuje?


Sytuacja staje się coraz bardziej dziwna. O tym, ze prezydent jest nas urlopie redakcja dowiedziała się po konferencji prasowej we wtorek, gdy pytanie o wykorzystywanie czasu pracy dla prowadzenia działalności politycznej kandydata na prezydenta dziennikarz zadał Antoniemu Pawlakowi, jego rzecznikowi. Wkrótce się dowiedział, że pan prezydent udał się na czterodniowy urlop bez zmiany zakresu wykonywanych obowiązków. W środę okazało się dodatkowo, że prezydent jest chory.
- W środę pan prezydent był chory, dlatego nie uczestniczył w konferencji. Od wczoraj jest na urlopie – prawdopodobnie do końca tygodnia – wyjaśniał Antoni Pawlak, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska.


Sprawa jest jasna dla Kazimierza Koralewskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.
- Według mnie prezydent bardzo pogubił się w swojej kampanii wyborczej. Z jednej strony mówi o urlopie, z drugiej jego kalendarz obowiązków jest niespójny z tymi założeniami. Sprawia to wrażenie, że prezydent robi kampanie wyborczą za publiczne pieniądze. Kampanie prowadzoną do tego w godzinach pracy, korzystając z zainteresowania mediów. We wszystkich miastach, gdzie PO była w opozycji mocno piętnowała włodarzy za takie zachowania. Teraz, gdy prezydent z Platformy postępuję podobnie uważają, że nic się nie stało. Paweł Adamowicz powinien na czas kampanii wyborczej wziąć urlop, odciąć się od pracy Prezydenta Gdańska, a nie łączyć funkcji publicznej z prywatną – mówi radny Koralewski.


Faktycznie mimo zaplanowanego co najmniej do czwartku urlopu, według swojego oficjalnego kalendarza obowiązków, prezydent ma w tym czasie zaplanowane rozmaite spotkania służbowe. Jest więc w pracy mimo oficjalnego urlopu? Tego nie mogliśmy potwierdzić, ponieważ Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta, który jest oficjalnie pracodawcą prezydenta, był dzisiaj przez cały dzień nieosiągalny. Sama sytuacja jest o tyle dziwna, że według Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku, pracownik nie może wykonywać pracy w czasie zwolnienia.


- Pracownik nie może wykonywać swojej pracy w czasie przyznanego mu urlopu. Jeżeli się tak dzieję, to dochodzi tutaj do naruszenia przepisów kodeksu pracy. Pracodawca nie powinien w ogóle pracownikowi udostępnić możliwości pracy w ten dzień. Jeżeli praca w czasie urlopu jest wykonywana za zgodą i wiedzą pracodawcy, to narusza on przepisy kodeksu pracy. Jeżeli pracownik samowolnie uda się do zakładu pracy i dozna wypadku w okresie, kiedy powinien być na urlopie, nie może on liczyć na ubezpieczenie – tłumaczy Jolanta Zedlewska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.


Do sytuacji w której prezydent pracował w czasie urlopu doszło we wtorek, kiedy prezydent pomimo wziętego urlopu pełnił swoje oficjalne funkcje m.in. spotkał się z Panem Aleksandrem Alekseevem, Ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Polsce, czy podpisał umowę z wykonawcą ulicy Nowej Łódzkiej w Gdańsku.


Czy z podwójną rolą pracującego i wypoczywającego jednocześnie prezydenta, będziemy mieli również jutro do czynienia? Oficjalny kalendarz prezydenta informują nas, że na pewno tak.
(wt)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 mamprawowiedziec 2010-11-11 15:24
Kwestionariusz z pytaniami od wyborców na http://samorzad2010.mamprawowiedziec.pl/kwestionariusz/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież