Miasto nie może mieć tylko pięknej fasady » Radni klubu PiS złożyli do władz miasta zapytanie w związku z podziemnymi pomieszczeniami w centrum ... Książka odskocznią od problemów » W poniedziałek po dwumiesięcznej przerwie ponownie został otwarty Antykwariat Rejs przy ul. Kowalski... Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla... » Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry Dulkiewicz, który zatrudniał ją... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowis... Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa...
Reklama
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
środa, 03 czerwca 2020 06:56
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry ...
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
środa, 03 czerwca 2020 10:01
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
Pomorski Klub Hokejowy 2014 zgłosił się do rozgrywek Polskiej Hokej ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ergo Hestia sponsorem gdańsko-sopockiej hali

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 sierpnia 2010 12:56

altDługo oczekiwana hala widowiskowo-sportowa na granicy Gdańska i Sopotu będzie się nazywać Ergo Arena. Podczas czwartkowej uroczystości podpisano umowę na pięcioletni sponsoring tytularny grupy Ergo Hestia do całej hali.


Napisy z nazwą Ergo Arena znajdą się nie tylko na zewnątrz, ale również w środku budynku, a także na stronach internetowych, biletach, materiałach prasowych i w trakcie wszystkich imprez organizowanych na terenie obiektu. Za prawo do nazwy sopocko-gdańskiej hali Hestia zapłaciła ponad 12 mln złotych. Na uroczystym ujawnieniu sponsora tytularnego obecni byli prezydenci Gdańska i Sopotu Paweł Adamowicz i Jacek Karnowski  oraz Piotr Śliwicki, prezes grupy Ergo Hestia, a także Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot.


alt


Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Piotr Śliwicki, prezes grupy Ergo Hestia i Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zadowoleni po podpisaniu umowy


- Nie ma innej takiej hali niż ta w Polsce. Ta hala jest symbolem, że zarówno w Gdańsku jak i Sopocie mówimy o kapitale społecznym, że na serio Gdańsk z Sopotem współpracują ze sobą. Robimy to tu i teraz bardzo serio. Chciałem podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Ta hala łączy nasze dwa partnerskie miasta. Chciałbym podziękować również sponsorowi Hestii. Cieszymy się, że firma sopocka, pomorska stała się sponsorem tytularnym hali. To jest symbol dla innych przedsiębiorców, że powinniśmy współpracować przy podobnych projektach – mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


alt


Przemawia Piotr Śliwicki, prezes grupy Ergo Hestia 


O sopocko-gdańskiej hali, jako wspólnym projekcie Gdańska i Sopotu mówił również prezydent Karnowski.
- Jedna z gazet pisze, że dzisiaj po raz czwarty będziemy otwierać tą halę. Ona jest naszym wspólnym dzieckiem. Jak to z dziećmi bywa najpierw się rodzi, później są bóle porodowe, później pępkowe i oczywiście chrzest. Dzisiaj obchodzimy chrzest naszego wspólnego dziecka, które odtąd będzie miało już nazwę Ergo Arena. Mam nadzieje, że pozostali członkowie klubu biznesu będą włączać się w rozwój tego dziecka. Z wielką przyjemnością przekazuję pani prezes Magdzie Sekule zgodę na odbycie pierwszej imprezy masowej czyli meczu Brazylia-Polska – żartował prezydent Sopotu Jacek Karnowski.


alt


Goście uroczystego podpisania umowy o sponsoringu hali przez Hestię


Rolę i znaczenie grupy Ergo Hestia w rozwój hali podkreśliła wiceprezes zarządu Ergo Hestii Małgorzata Makulska.
- Z naszych ekspertyz wynikało, że wynegocjowana kwota (12,2 mln złotych - przyp. red.)  jest stosunkowo wysoka, jeżeli przełożyć ją tylko na „ekwiwalent reklamowy”. Postrzegamy jednak swój udział w tym projekcie jako element naszego wkładu w rozwój Trójmiasta i całego regionu – wyjaśniła Małgorzata Makulska.


Na uroczystym nadaniu imienia hali nie obyło się również bez pytań o jej późniejsze funkcjonowanie. Często pojawiało się pytanie, czy hala wytrzyma rywalizację o organizację imprez masowych ze znajdującą się niedaleko PGE Areną.
- Akurat w tym wypadku myślę, że stadion z halą o tyle mniej konkurują, że są to jednak zupełnie inne obiekty. Jeżeli mówimy o dużym koncercie na przykład Stinga to wiadomo, że on najprawdopodobniej w hali by się nie odbył. Przy dużych imprezach na pewno nie możemy konkurować ze stadionem, ale przy mniejszych, bardziej kameralnych wydarzeniach na pewno. Myślę również, że Ergo Arena jest miejscem odbywania spotkań, konferencji i imprez  w trakcie całego roku . Tutaj może się odbyć impreza nawet wtedy, kiedy na zewnątrz pada deszcz. To jest na pewno nasza duża przewaga. Uważam jednak, że obydwa obiekty będą się bardziej dopełniać niż ze sobą rywalizować - zapewniła Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot.


alt


Widok ogólny na halę


Już w najbliższą środę 18 sierpnia odbędzie się uroczyste otwarcie. Otwarcie hali uświetni mecz siatkarskich reprezentacji Polski i Brazylii czyli aktualnych wicemistrzów i mistrzów świata.


alt


alt


alt


alt


Budowa hali kosztowała w sumie 340 mln złotych. Do jej zbudowania użyto 2000 ton stali. Hala docelowo ma pomieścić nawet 15 tys. kibiców, którzy będą mogli skorzystać z miejsc parkingowych na 1300 samochodów. Na tych, którym nie straszne są wysokie ceny czeka 47 lóż VIP.
Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież