Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Minister Hall na Ołowiance

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 stycznia 2010 21:25

Konferencja na Ołowiance, to inauguracja cyklu szesnastu spotkań wojewódzkich, na których prezentowane są przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) założenia zmian w kształceniu uczniów ze specjalnymi  potrzebami edukacyjnymi.


Podczas konferencji zbierano opinie zainteresowanych środowisk nauczycielskich odnośnie proponowanych rozwiązań. Sama dyskusja, była podzielona na cztery panele tematyczne obejmujące zmiany w kształceniu praktycznym w szkolnictwem zawodowym, w kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, organizacji kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
- Te sektory oświaty były przez wiele lat niedoceniane przez kolejne reformy. Dziękuje więc tym wszystkim, którzy pomogli przygotować proponowane propozycje zmian – powiedziała minister Katarzyna Hall.


Minister edukacji zwróciła uwagę na fakt, że specjalne potrzeby edukacyjne mają nie tylko uczniowie z problemami w nauce, ale również wybitnie zdolni. - Zmiany, które proponujemy, mają zapewniać uczniom indywidualne wsparcie ze strony systemu oświaty, bezpośrednio w szkole - podkreśliła minister Katarzyna Hall


- Część programu edukacyjnego zaprezentowana przez panią minister, jak indywidualizacja procesów kształcenia, to nic nowego. O tej kwestii mówiło się w edukacji od wielu lat. Inne tematy poruszane na konferencji na pewno wymagają bliższej analizy. Taką sprawą jest zmiana w kształceniu zawodowym. Zapóźnienia w edukacji zawodowej są w Polsce poważnym problemem. Tutaj, używając terminologii medycznej, zatrzymaliśmy się na etapie rentgena. Są również dobre pomysły, takie jak np. utworzenie studium pedagogicznego na wyższych studiach inżynierskich, wprowadzeniu kursów odnawiających wiedzę dla dawnych absolwentów (dzięki temu technik łączności będzie mógł w swojej starej szkole odświeżyć własną wiedzę), czy przebadanie każdego pięcioletniego dziecka przez poradnie pedagogiczno-psychologiczne. Uważam, że mimo kilku niedociągnięć, plan zmian edukacji to krok w dobrym kierunku – komentuje konferencję Franciszek Potulski, były wiceminister edukacji.


Uczestnikami części ogólnej oraz tematycznych dyskusji panelowych byli dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych, szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia praktycznego, ustawicznego, ośrodków doskonalenia zawodowego oraz wiodący pracodawcy i przedstawiciele samorządów powiatowych z objętego konferencją terenu; przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń pracodawców i urzędów pracy oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, dyrektorzy szkół specjalnych, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Ośrodków Rewalidacyjno-Wychowawczych, Specjalnych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii; przedstawiciele Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, szkół wyższych i ośrodków naukowych oraz wojewódzkich struktur związków zawodowych, a także parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych.
Tomasz Wrzask

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież