Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk: prezydent dziękuje babciom za 12 000 zł. Radni: to już kampania wyborcza!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 stycznia 2010 19:13

altPrezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił gdańskie babcie i gdańskich dziadków z wnuczętami 21 stycznia do Teatru Wybrzeże w Gdańsku na koncert „Niebo pod Paryżem”. Radni Miasta Gdańska nic na ten temat nie wiedzą i są zdania, że to wyraźny element kampanii wyborczej. 


Dla bohaterów wieczoru Dorota Lulka z Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaśpiewała piosenki Edith Piaf. 


Koszt imprezy - 12 000 zł
Nie było kwiatków i całowania po rękach babć. Było słowo wstępne prezydenta, czyli życzenia zdrowia i "podziękowanie za okazywanie cierpliwości przez Babcie i Dziadków, nie zawsze pokornym urzędnikom". Paweł Adamowicz wysłuchał jednego utworu i wyszedł do swoich zajęć.


- Organizatorem imprezy było Miasto Gdańsk, bilety można było odbierać gratis w kasie Teatru Wybrzeże, jedna osoba mogła odebrać maksymalnie dwa bilety – wyjaśnił Michał Piotrowski z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Gdańska. - Zaproszenie, za pomocą plakatów, informacji w prasie i na stronie www.gdansk.pl.,  skierowane było rzecz jasna do wszystkich Babć i Dziadków z wnukami. Całościowy koszt imprezy to 12 000 złotych.


- Słyszałem o tym święcie, to "pi-arowskie" zagranie prezydenta – mówi Piotr Gierszewski, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska, radny Klubu PiS.
- To element kampanii wyborczej prezydenta Adamowicza - komentuje Kazimierz Koralewski, wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej Rady Miasta Gdańska, przewodniczący Klubu PiS. 


Pijarowskie pomysły wykrada prezydent

– Działanie o charakterze PR prezydenta Adamowicza, który w swoim funduszu budżetowym ma zapewnione na to odpowiednie środki – kontynuuje Koralewski. - Budżet Rady Miasta Gdańska jest okrawany z roku na rok, więc Rada Miasta jest pod tym względem ubezwłasnowolniona i dlatego – moim zdaniem – ma taki marny wizerunek w Trójmieście. Wyglądamy pod tym względem najgorzej na tle Sopotu i Gdyni. U nas wszystkie "pi-arowskie" pomysły wykrada prezydent i kreuje się na jednoosobowego reprezentanta władz miasta. Radni Rady Miasta Gdańska również mogliby uczestniczyć w Dniu Dziadka i Dniu Babci. Podobnie dzieje się z zapraszaniem rodzin z Kazachstanu jako repatriantów do Gdańska. Rada Miasta podejmuje odpowiednią uchwałę, a potem prezydent spotyka się z tymi rodzinami, wręcza im klucze i się mówi, że właściwie to prezydent ich zaprosił. Ci repatrianci w ogóle radnych nie znają. Wiele jest już takich rodzin z Kazachstanu już w Gdańsku. Gdy odbywają się spotkania z tymi ludźmi my, radni, nie jesteśmy nawet o nich informowani. 
Katarzyna Korczak


alt


Prezydent Adamowicz składa życzenia babciom i dziadkom  Fot. Maciej Kostun


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież