W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Finał WOŚP nabiera tempa!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 09 stycznia 2011 19:57

altW chwili kiedy pisze te słowa cała Polska wraz z Wielką Orkiestrą puszcza właśnie światełko do nieba. W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Dotychczas w całej Polsce zebrano 15 373 708,00 zł.

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy z Polski, ale nie tylko, zbiera dziś pieniążki dla Orkiesty. 19 finał oficjalnie rozpoczął się 320 metrów pod ziemią. Jurek Owsiak zjechał do kopalni Guido w Zabrzu, aby tam rozpocząć akcję. Górniczy szyb, w którym jechał, można symbolicznie licytować na jednej z blisko 28 tys. aukcji na rzecz WOŚP.

Od godz. 14.00 na Długim Targu w Gdańsku, przy Zielonej Bramie grają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dla orkiestry grały m.in. Golden Life, Big Day, Ira oraz Varius Manx.. Ale koncertyodbywają się wciąż w całym trójmieście.

Dla orkiestry grają nie tylko artyści, ale także politycy, sportowcy, przedsiębiorcy, księża i wielu innych. Orkiestrę do gry zagrzewa GPEC, który jako Złoty Sponsor wydarzenia, tradycyjnie zdecydował się zadbać o ochotników i obsługę  przekazując im ciepłe czapki. Na rzecz Wielkiej Orkiestry oddał w końcu swój mandat poselski Janusz Palikot. Na aukcji kupić można także inne rarytasy, np. kostkę Rubika z podpisem wynalazcy, Erno Rubika czy kolację z Partycja Kazadi. Kupić można także dwa dni w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Jerzego Buzka oraz koszulkę FC Barcelony z podpisami najlepszych piłkarzy świata. O 17-stej na Długim Targu w Gdańsku odbyła się licytacja oryginalnej koszulki Trefla Sopot, a w serwisie Allegro można wylicytować wspólny trening z sopockimi zawodnikami.

Rok temu, podczas XVIII Finału WOŚP, w śnieżnej scenerii, wolontariusze dzielnie zbierali pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla centrów onkologii dziecięcej. W Gdańsku udało się wówczas zebrać aż 436.491,83 zł! Według najnowszych informacji w Gdańsku zebrano dotychczas ponad 230 000 zł, ale na prawdziwe liczenie przyjdzie czas późną nocą, kiedy to wszystkie puszki trafią już do sztabów WOŚP. Można więc liczyć na to, że również tego roku gdańszczanie wykażą się szczodrością i uda nam się pobić zeszłoroczny  rekord.

Warto się starać, ponieważ dotychczas pomorskie szpitale od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku jej trwania dostały sprzęt za ponad 11 milionów złotych. Z pomocy skorzystały zarówno największe pomorskie szpitale takie jak Pomorskie Centrum Traumatologii, ale też cały szereg mniejszych jednostek z Sopotu, Bytowa, Chojnic, Pucka czy Człuchowa. Każdy, kto choć raz był w szpitalu natknął się z pewnością na sprzęt oznaczony charakterystycznym serduszkiem orkiestry. Jest to wyraźny znak, że akcja przeprowadzana co roku przez Jerzego Owsiaka i zebrane przez niego pieniążki nie idą na marne. 

RS.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież