Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Za wykonaną pracę należy się zapłata – pracownicy szpitala w Kościerzynie przed urzędem marszałkowskim

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:47

Pracownicy szpitala w Kościerzynie płacą za błędy dyrekcji i brak nadzoru nad placówką ze strony urzędu marszałkowskiego. Pensje za marzec otrzymają w dwóch turach. Obowiązki dyrektora pełni Zbigniew Krzywosiński, wicedyrektor Departamentu Zdrowia UMWP, tego samego, który bezpośrednio sprawuje nadzór właścicielski nad szpitalem. Krzywosiński bada stan szpitala, czyli m.in. efekty nadzoru i próbuje łatać dziury. 


W poniedziałek stu pracowników Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie walczyło o swoje prawa przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Pracownicy nie zgadzają się ze zwłoką w wypłacie wynagrodzeń i domagają się gwarancji, że wypłatę otrzymają. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję, że na konta pracowników wpłynie jedynie 70 proc, należnej za marzec pensji. 
- Chcemy naszych wynagrodzeń - skandowali przed Urzędem Marszałkowskim. 


Grupa pracowników Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie domagała się też programu, który pozwoli uratować zadłużony na 96 mln zł szpital.
- Czy pracownicy nie wykonali swojej pracy, a może wykonywali ją na raty? Dlaczego pracownicy mają ponosić odpowiedzialność za błędy w zarządzaniu szpitalem – dopytuje w rozmowie z nami Krzysztof Dośla przewodniczący ZRG NSZZ „S”. Związkowcy złożyli w piątek wizytę wicemarszałek Hannie Zych-Cisoń, domagając się gwarancji na piśmie, że pracownicy otrzymają należne pensje. 


Obecnie placówka boryka się z problemami związanymi z obsługą komercyjnych kredytów zaciąganych w przeszłości na jej funkcjonowanie. Kontrakt z NFZ na 2013 rok jest mniejszy niż dług szpitala.


Delegacja pracowników szpitala, którego organem założycielskim jest samorząd województwa, chciała uzyskać od przedstawicieli samorządu gwarancję, że wynagrodzenia zostaną wypłacone.


Pracownicy szpitala w Kościerzynie otrzymali tuż przed Świętami Wielkanocnymi informację o obniżeniu pensji. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać. Pracownicy nie chcą płacić za błędy Urzędu Marszałkowskiego i dyrekcji szpitala.  Po spotkaniu z przedstawicielami protestujących Zych-Cisoń zadeklarowała, że kwietniowe pensje zostaną wypłacone.


- Traktujemy taką formę wypłacenia pensji jako incydentalną - powiedziała pomorska wicemarszałek, która o swoją pensję póki co się nie martwi.
Urząd Marszałkowski zmierza  do przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego. Po takiej operacji, na którą w lutym zgodził się Sejmik, pozostanie bagatela - 50 mln zł długu,  obciążającego nową spółkę.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież