Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wybory: gorąco na listach PiS

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2011 18:22

altAnna Fotyga, szefowa dyplomacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wystartuje w wyborach parlamentarnych z listy PiS w gdańskim okręgu wyborczym. Maciej Łopiński, były prezydencki minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego wczoraj w rozmowie z nami nie zaprzeczył, że także widzi siebie w gronie przyszłych parlamentarzystów.


Łopiński waha się i nie podjął jeszcze decyzji. Prosił jednak o tydzień-dwa na ogłoszenie decyzji.
- Nie powiedziałem jeszcze decydującego „tak” i nie mówię też „nie”. Sytuacja jest dynamiczna. Koncentrujemy się na powołaniu struktur ruchu nawiązującego do myśli Lecha Kaczyńskiego – powiedział Łopiński.


Start do Sejmu Macieja Łopińskiego jest niemal przesądzony za to kropkę nad „i” postawili już inni pretendenci. Pomorskie Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu będzie reprezentowało także grono obecnych parlamentarzystów, wzmocnione przez Janusza Śniadka, byłego lidera Solidarności i obecną senator Dorotę Arciszewską-Mielewczyk. Ponownie kandydować zamierzają m.in. posłowie Andrzej Jaworski, pełnomocnik PiS w regionie gdańskim, Daniela Chrapkiewicz ze Starogardu Gdańskiego i Kazimierz Smoliński z Tczewa. Janusz Śniadek, były przewodniczący NSZZ Solidarność, już w marcu deklarował, że chce dbać o sprawy pracownicze w parlamencie. W rozmowie z nami Śniadek potwierdził, że widzi szansę realizacji programu Solidarnego Państwa jedynie w ramach PiS.


- Solidarność od czasów AWS nie udzielała poparcia żadnej sile politycznej. Poparliśmy  w wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego, a właściwie Program Solidarnej Polski. Jarosław Kaczyński daje gwarancję realizacji tego programu – uważa Śniadek.
Z kolei start senator Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk w wyborach do Sejmu to wynik wyborczych kalkulacji. Startując do Senatu przypadłby jej okręg Gdynia-Puck, a w tym okręgu bezkonkurencyjny wydaje się kandydat PO Edmund Wittbrodt.
- Mój temperament jednak bardziej pasuje do Sejmu. Moja praca skoncentrowana była głównie na Kaszubach – uważa obecna senator PiS.
 

Z kolei w okręgu gdyńsko-słupskim PiS również postawił na obecnych parlamentarzystów.
- Moja parlamentarna aktywność dotyczyła całego Pomorza i spraw istotnych dla całego kraju jak sektor energetyczny, Czy wystartuję z Gdyni czy z Gdańska nie ma większego znaczenia. To wszak jeden organizm metropolitalny przed budową którego nie uciekniemy – deklaruje poseł z okręgu Gdynia – Słupsk Zbigniew Kozak, który jawi się jako zwolennik wielkiej nadmorskiej aglomeracji, obejmującej obszar od Tczewa po Wejherowo. Ostatni rok upłynął mu na intensywnych działaniach w regionie gdańskim PiS. W wyborach oprócz Kozaka, zamierzają wystartować obecni posłowie tej partii Jarosław Sellin z Gdyni, Piotr Stanke z Chojnic i Jolanta Szczypińska ze Słupska. Na liście znalazła się też była radna Sejmiku Katarzyna Stanulewicz.


- Listy nie są dla nas żadnym problemem. Wystawimy kandydatów ze znaczącym dorobkiem. Skupiamy się na prezentacji naszego programu. Odwiedzimy wszystkie powiaty i będziemy rozmawiali o sprawach naprawdę istotnych i pokażemy, ze jest atrakcyjna alternatywa wyborcza rządzącej Platformy – mówi Jolanta Szczypińska, liderka gdyńsko-słupskiego PiS.


Listy kandydatów PiS zostały przygotowane w porządku alfabetycznym. O kolejności list i ich ostatecznym kształcie zdecyduje  ścisłe kierownictwo partii, czyli Komitet Polityczny PiS. Tymczasem media obiegła informacja o tworzeniu tygodnika, który miałby być głosem PiS w trakcie i po kampanii wyborczej. Takim pismem dysponuje Platforma Obywatelska. Jej „POgłos” jest chętnie czytany głównie przez członków partii Donalda Tuska. Jednak Andrzej Jaworski, pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim z rezerwą odnosi się do pomysłu tygodnika.
- Pomysł tygodnika jest jeszcze  w sferze projektów. Czy, i w jakiej formule, się one urzeczywistnią czas pokaże. Na razie jeszcze nie można powiedzieć, że PiS szykuje swój własny tygodnik – ocenia Jaworski.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież