Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 października 2020 16:42

20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


20 października 2020 r. zorganizowane zostało posiedzenie inauguracyjne Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To organ, który będzie pełnić rolę konsultacyjną w stosunku do Muzeum. Jednym z celów tego projektu jest również rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy historycznej oraz promowanie uczestnictwa w kulturze, a także w życiu publicznym.


Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną spotkanie zostało zorganizowane w formie wideokonferencji. W jej trakcie Radni opowiedzieli o sobie i swoich zainteresowaniach. Ponadto wspomnieli, dlaczego zdecydowali się kandydować do Młodzieżowej Rady Muzeum, a także przedstawili pomysły na pierwszą kadencję.


Ważną częścią spotkania było ślubowanie, które złożyli Radni, a następnie przeprowadzono głosowanie na Przewodniczącego MRM – bezwzględną większością głosów został nim wybrany Mikołaj Sobański-Jóźwiak.
– To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wyzwanie. Jestem osobą z pewnym doświadczeniem w działalności społecznej, organizacyjnej, jak i marketingowej. Wiem, że poradzę sobie pełniąc funkcję przewodniczącego. Jak zadeklarowałem na sesji, postaram się rozpowszechnić Radę oraz jej działalność już w pierwszym roku kadencji przez skuteczność naszych inicjatyw – powiedział po przeprowadzonym głosowaniu nowo wybrany Przewodniczący MRM.


Zwieńczeniem wideokonferencji było spotkanie Radnych z Piotrem Mazurkiem, Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnika Rządu do spraw polityki młodzieżowej, który pogratulował powołanym Członkom i wyraził swoją aprobatę dla zaangażowania młodzieży w działania na rzecz instytucji oraz szerzenia wiedzy historycznej wśród rówieśników.

Radni Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (pierwsza kadencja):
1. Filip Drygalski
2. Maja Hnatów
3. Michał Kurdziel
4. Maksymilian Lewandowski
5. Julia Mazurek
6. Liwia Pabin
7. Paweł Raro
8. Jan Siluk
9. Mikołaj Sobański-Jóźwiak
10. Mikołaj Tablewski
11. Jakub Tkaczewski
12. Iwo Ulański
13. Olga Wiśniewska
14. Antoni Wyligała

Członkowie Rady będą mogli między innymi zgłaszać wnioski i opinie dotyczące bieżącej działalności Muzeum oraz aktywnie uczestniczyć w muzealnych projektach. Ponadto dostaną szansę współorganizowania imprez kulturalnych czy konkursów edukacyjnych oraz realizowania innych własnych przedsięwzięć. Wśród zadań Radnych znajdzie się współpraca z poszczególnymi działami Muzeum, samorządami uczniowskimi, a także organizacjami młodzieżowymi.


Młodzieżowa Rada ma nie tylko pełnić rolę konsultacyjną w stosunku do Muzeum. Jednym z celów tego projektu jest również rozpowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie wśród młodzieży uczestnictwa w kulturze, a także w życiu publicznym. Muzeum II Wojny Światowej chciałoby, aby wybrani radni kształtowali u rówieśników i w swoim audytorium świadomość historyczną oraz budowali potrzebę kultywowania tradycji patriotycznych.


Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej składa się z 14 radnych. I kadencję tworzy 7 osób wyłonionych spośród uczniów i wolontariuszy współpracujących z Muzeum oraz 7 osób wyłonionych w drodze konkursu. Posiedzenia Rady powinny odbywać się nie rzadziej niż dwa razy w semestrze szkolnym.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież