Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 października 2020 16:42

20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


20 października 2020 r. zorganizowane zostało posiedzenie inauguracyjne Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To organ, który będzie pełnić rolę konsultacyjną w stosunku do Muzeum. Jednym z celów tego projektu jest również rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy historycznej oraz promowanie uczestnictwa w kulturze, a także w życiu publicznym.


Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną spotkanie zostało zorganizowane w formie wideokonferencji. W jej trakcie Radni opowiedzieli o sobie i swoich zainteresowaniach. Ponadto wspomnieli, dlaczego zdecydowali się kandydować do Młodzieżowej Rady Muzeum, a także przedstawili pomysły na pierwszą kadencję.


Ważną częścią spotkania było ślubowanie, które złożyli Radni, a następnie przeprowadzono głosowanie na Przewodniczącego MRM – bezwzględną większością głosów został nim wybrany Mikołaj Sobański-Jóźwiak.
– To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wyzwanie. Jestem osobą z pewnym doświadczeniem w działalności społecznej, organizacyjnej, jak i marketingowej. Wiem, że poradzę sobie pełniąc funkcję przewodniczącego. Jak zadeklarowałem na sesji, postaram się rozpowszechnić Radę oraz jej działalność już w pierwszym roku kadencji przez skuteczność naszych inicjatyw – powiedział po przeprowadzonym głosowaniu nowo wybrany Przewodniczący MRM.


Zwieńczeniem wideokonferencji było spotkanie Radnych z Piotrem Mazurkiem, Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnika Rządu do spraw polityki młodzieżowej, który pogratulował powołanym Członkom i wyraził swoją aprobatę dla zaangażowania młodzieży w działania na rzecz instytucji oraz szerzenia wiedzy historycznej wśród rówieśników.

Radni Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (pierwsza kadencja):
1. Filip Drygalski
2. Maja Hnatów
3. Michał Kurdziel
4. Maksymilian Lewandowski
5. Julia Mazurek
6. Liwia Pabin
7. Paweł Raro
8. Jan Siluk
9. Mikołaj Sobański-Jóźwiak
10. Mikołaj Tablewski
11. Jakub Tkaczewski
12. Iwo Ulański
13. Olga Wiśniewska
14. Antoni Wyligała

Członkowie Rady będą mogli między innymi zgłaszać wnioski i opinie dotyczące bieżącej działalności Muzeum oraz aktywnie uczestniczyć w muzealnych projektach. Ponadto dostaną szansę współorganizowania imprez kulturalnych czy konkursów edukacyjnych oraz realizowania innych własnych przedsięwzięć. Wśród zadań Radnych znajdzie się współpraca z poszczególnymi działami Muzeum, samorządami uczniowskimi, a także organizacjami młodzieżowymi.


Młodzieżowa Rada ma nie tylko pełnić rolę konsultacyjną w stosunku do Muzeum. Jednym z celów tego projektu jest również rozpowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie wśród młodzieży uczestnictwa w kulturze, a także w życiu publicznym. Muzeum II Wojny Światowej chciałoby, aby wybrani radni kształtowali u rówieśników i w swoim audytorium świadomość historyczną oraz budowali potrzebę kultywowania tradycji patriotycznych.


Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej składa się z 14 radnych. I kadencję tworzy 7 osób wyłonionych spośród uczniów i wolontariuszy współpracujących z Muzeum oraz 7 osób wyłonionych w drodze konkursu. Posiedzenia Rady powinny odbywać się nie rzadziej niż dwa razy w semestrze szkolnym.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież