W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Więcej książek i więcej usług dla czytelników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 grudnia 2020 16:56

Od 6 grudnia wszyscy czytelnicy korzystający z usług Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku mogą wypożyczać więcej książek – limit wypożyczanych zbiorów został podniesiony do 7 woluminów (obowiązuje do końca roku szkolnego 2020/2021).


Zwiększenie limitu zostało podyktowane wzrostem zainteresowania użytkowników wypożyczaniem książek przy ograniczeniu wizyt w Bibliotece do niezbędnego minimum. Takie zachowania wymogła sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz wprowadzenie ograniczeń uwzględniających wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz GIS.


Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa wszystkie osoby zainteresowane zbiorami Biblioteki mogą z nich korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00. Do dyspozycji czytelników są książki, które można wypożyczać maksymalnie na okres 1 miesiąca oraz zbiory audiowizualne wypożyczane na okres 14 dni (z możliwością prolongaty terminu zwrotu). Jedyną niedogodnością jest brak dostępu do czytelni oraz zbiorów z których można korzystać na miejscu. Pracownicy Biblioteki znaleźli rozwiązanie tej sytuacji – dla użytkowników została uruchomiona usługa „skanowania na życzenie”, polegająca na wykonaniu skanów do celów edukacyjnych, artykułów z czasopism oraz fragmentów książek dostępnych w zbiorach. Skany są przesyłane zainteresowanym osobom przy wykorzystaniu poczty elektronicznej.

alt


Skrócenie czasu pobytu czytelników w Bibliotece spowodowało również wprowadzenie możliwości zapisu online dla osób, które chcą się do niej zapisać. Uruchomienie tej usługi umożliwia zamówienie zbiorów przez internet, co w konsekwencji skraca do minimum czas pobytu użytkownika w wypożyczalni.


Na przełomie listopada i grudnia wielu studentów rozpoczyna pisanie prac licencjackich i magisterskich. Dla tych, którzy nie wiedzą jak dotrzeć do odpowiedniej wiedzy niezbędnej do napisania pracy naukowej biblioteka proponuje kontakt z pracownikami oferującymi pomoc w znalezieniu odpowiednich materiałów. Wystarczy zadzwonić pod numer 58 344 01 68 w. 108 lub napisać maila na adres udostepnianie@pbw.gda.pl.


Dla wszystkich użytkowników przygotowano również bezpłatny dostęp do pełnej wersji książek w formie elektronicznej z platformy Ibuk Libra, gdzie można znaleźć wiele interesujących pozycji.

Więcej: www.pbw.gda.pl.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież