Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa świątecznie rozświetla Trójmiasto

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 09 grudnia 2020 17:33

Energa z Grupy ORLEN kolejny raz rozświetliła pomorskie miasta. Iluminacje z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia m.in. dla Gdańska, Gdyni i Sopotu przygotowała już Energa Oświetlenie. Nowoczesna technologia LED, w której wykonane są dekoracje, pozwalają na przygotowanie iluminacji najwyższej jakości. Będą one jednocześnie energooszczędne i bezpieczne dla środowiska.


– W Gdańsku tradycyjnie już zainstalowaliśmy oświetlenie na 15-metrowej choince imitującej naturalny świerk, która przez najbliższe tygodnie będzie zdobić Długi Targ. W tej części miasta przygotowaliśmy także inne bożonarodzeniowe elementy: dekoracje latarniowe 3D, przewieszki LED nad Długim Targiem czy tzw. Termometr Fahrenheita – mówi Marcin Filipkowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Energi Oświetlenie.


Na Targu Węglowym można podziwiać tej zimy także ledowe Lwy Gdańskie – nawiązujące do herbu miasta. Światłem zabudowana została także studnia Czterech Kwartałów na Gdańskiej Grobli. Energa Oświetlenie odpowiada za dekorację drzew na Targu Drzewnym oraz w Parku Chirona i na Placu Świętopełka. Cztery mniejsze choinki stanęły z kolei w wybranych dzielnicach, a także w Sobieszewie. Spośród innych ciekawych dekoracji świetlnych można wymienić teleskop Heweliusza – przywołujący pamięć o słynnym gdańskim astronomie oraz ledowy bębenek z pałeczkami, nawiązujący do powieści „Blaszany Bębenek”.

alt


Dekoracje oferowane przez Energę Oświetlenie nie tylko tworzą przepiękną, świąteczną atmosferę. Służą również promocji miast.
– Niezmienną popularnością cieszą się ramki do zdjęć, napisy lub inne elementy z nazwą danego miasta. Przykład to 8-metrowa, wolnostojąca figura świetlna z napisem „Gdańsk”. Ma kształt i kolor serca oraz złote litery, które składają się z przeszło 5 tys. punktów świetlnych LED. W ubiegłym roku do oferty wprowadziliśmy również choinki wykonane w technice dual led – z możliwością płynnego przechodzenia od barwy ciepłej do zimnej – dodaje Marcin Filipkowski.


W Sopocie
Tradycyjnie Energa Oświetlenie wykonała także dekoracje w Sopocie. To świąteczne oświetlenie latarni, a także bożonarodzeniowe przewieszki nad Al. Niepodległości. Udekorowane zostały także drzewa i latarnie na Placu Przyjaciół Sopotu. Tam także podziwiać będzie można w tym sezonie 6-metrowe sanie św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów. Spółka zainstalowała także choinkę przed urzędem miasta.


W Gdyni
W Gdyni Energa Oświetlenie przygotowała dekoracje latarniowe stylizowane na żaglówki, nawiązujące do portowego, nadmorskiego charakteru miasta. W Kosakowie natomiast zainstalowane zostały iluminacje w postaci kotwic, nawiązujących do herbu dzielnicy.


W tym roku Energa przeprowadziła wymianę oświetlenia m.in. w Gdyni i w Gdańsku. Dzięki wymianie opraw z sodowych na ledowe, tylko w Gdyni emisja CO2 do atmosfery zmniejszy się o przeszło 2 tys. ton rocznie. Prace przeprowadzone jesienią w Gdańsku (wymiana ok. 4 tys. opraw) zredukują emisję dwutlenku węgla o przeszło 950 ton w skali roku.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież