Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 18 listopada 2020 13:55

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska oświadczenie, w którym protestuje przeciwko popieraniu przez prezydent Gdańska aktów wandalizmu towarzyszących manifestacjom w ramach „Strajku kobiet”. Ta aprobata, zdaniem związkowców, wyraża się chociażby fotografowaniem się na tle zniszczonych elewacji budynku przy Targu Drzewnym 3/7, gdzie mieszczą się biura poselskie oraz upublicznianie tych zdjęć.


Oświadczenie Prezydium ZRG NSZZ „Solidarność”

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wyraża zdecydowany sprzeciw wobec popierania przez Panią Prezydent aktów wandalizmu, które stanowią obecnie stały element antyrządowych akcji protestacyjnych. Jako wyraz otwartego poparcia dla agresywnych działań uznajemy „sesję fotograficzną Pani Prezydent”, która miała miejsce na początku listopada 2020 r. przy budynku na Placu Targ Drzewny 3/7.

Fotografowanie się na tle zniszczonej elewacji i zdemolowanych okien, to z jednej strony akceptacja dla tego rodzaju działań, a z drugiej zgoda na łamanie prawa. Brak reakcji na niszczenie mienia, za które Pani Prezydent, jako włodarz miasta, jest w sposób szczególny odpowiedzialna, jest to przyzwolenie na takie zachowania.

NSZZ „Solidarność” nie godzi się z anarchizacją życia w przestrzeni społecznej i coraz większą deprecjacją uniwersalnych wartości. Nie godzi się na tolerancję wulgaryzmów i aktów wandalizmu, naruszanie przestrzeni kościołów, profanację symboli religijnych i narodowych, czy niszczenie pomników, czego drastycznym przykładem jest niedawna profanacja śmierci ucznia Zbigniewa Godlewskiego – symbolu zbrodni Grudnia 1970 r. Nie godzimy się również na obsceniczne rysunki i gesty oraz pełne nienawiści hasła i wypowiedzi.

alt

Napisy na budynku na Placu Targ Drzewny gdzie mieszą się biura poselskie PiS


Uważamy, że akcje protestacyjne powinny być organizowane w takiej formie, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników. Jesteśmy zdumieni faktem, że w czasach pandemii COVID-19 na ulice wyprowadzane są osoby małoletnie. Jest to działanie niezgodne z obowiązującym prawem i świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności organizatorów.
Prezydium domaga się pilnego naprawienia szkód i przywrócenia budynku do pełni użyteczności publicznej.

Gdańsk, 17 listopada 2020 r.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież