Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 18 listopada 2020 13:55

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska oświadczenie, w którym protestuje przeciwko popieraniu przez prezydent Gdańska aktów wandalizmu towarzyszących manifestacjom w ramach „Strajku kobiet”. Ta aprobata, zdaniem związkowców, wyraża się chociażby fotografowaniem się na tle zniszczonych elewacji budynku przy Targu Drzewnym 3/7, gdzie mieszczą się biura poselskie oraz upublicznianie tych zdjęć.


Oświadczenie Prezydium ZRG NSZZ „Solidarność”

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wyraża zdecydowany sprzeciw wobec popierania przez Panią Prezydent aktów wandalizmu, które stanowią obecnie stały element antyrządowych akcji protestacyjnych. Jako wyraz otwartego poparcia dla agresywnych działań uznajemy „sesję fotograficzną Pani Prezydent”, która miała miejsce na początku listopada 2020 r. przy budynku na Placu Targ Drzewny 3/7.

Fotografowanie się na tle zniszczonej elewacji i zdemolowanych okien, to z jednej strony akceptacja dla tego rodzaju działań, a z drugiej zgoda na łamanie prawa. Brak reakcji na niszczenie mienia, za które Pani Prezydent, jako włodarz miasta, jest w sposób szczególny odpowiedzialna, jest to przyzwolenie na takie zachowania.

NSZZ „Solidarność” nie godzi się z anarchizacją życia w przestrzeni społecznej i coraz większą deprecjacją uniwersalnych wartości. Nie godzi się na tolerancję wulgaryzmów i aktów wandalizmu, naruszanie przestrzeni kościołów, profanację symboli religijnych i narodowych, czy niszczenie pomników, czego drastycznym przykładem jest niedawna profanacja śmierci ucznia Zbigniewa Godlewskiego – symbolu zbrodni Grudnia 1970 r. Nie godzimy się również na obsceniczne rysunki i gesty oraz pełne nienawiści hasła i wypowiedzi.

alt

Napisy na budynku na Placu Targ Drzewny gdzie mieszą się biura poselskie PiS


Uważamy, że akcje protestacyjne powinny być organizowane w takiej formie, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników. Jesteśmy zdumieni faktem, że w czasach pandemii COVID-19 na ulice wyprowadzane są osoby małoletnie. Jest to działanie niezgodne z obowiązującym prawem i świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności organizatorów.
Prezydium domaga się pilnego naprawienia szkód i przywrócenia budynku do pełni użyteczności publicznej.

Gdańsk, 17 listopada 2020 r.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież