Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Referendum raz jeszcze - SLD przeciw głuchocie koalicji PO-PSL

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 kwietnia 2012 08:22

Obrona Marynarki Wojennej RP, relacje z Ruchem Palikota, pozycja SLD na Pomorzu, to główne tematy konferencji prasowej szefa SLD, Leszka Millera w Gdyni.
- Nie widzę żadnych powodów, w tym także budżetowych, by kraj, który ma ponad 500 kilometrów brzegu morskiego likwidował siły morskie. W tej sprawie mam zamiar zaprezentować stanowisko SLD podczas spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zobowiązania, które wynikają z przynależności do NATO,to tylko jedna z przesłanek tego stanowiska - mówił Leszek Miller.

Na znaczenie społeczne Marynarki Wojennej na Pomorzu zwrócił natomiast uwagę szef gdyńskiego SLD, Andrzej Różański. - To jest kwestia nie tylko symbolu Gdyni, ale także społeczna, bo siły morskie są ważnym pracodawcą w regionie, oddziałują na rynek gospodarczy, wspierają sport, kulturę.


alt
Natomiast przewodniczący SLD w Gdańsku, Marek Formela, przypomniał wykładnie art. 67 Konstytucji RP, nakładającą na władze publiczne obowiązek zabezpieczenia społecznego dla osób osiągających uprawnienia emerytalne. - Czy koalicja PO-PSL proponując po 40 latach opłacania składek tzw. emeryturę częściową w wysokości kilkuset złotych nie łamie przepisu konstytucyjnego? - pytał, wskazując przy okazji, że art.62 Konstytucji daje obywatelom prawo do wypowiedzenia się w referendum. - Ile zatem trzeba zebrać podpisów, by Waldemar Pawlak przestał być głuchy - dodał.

Leszek Miller zapowiedział, że SLD w krótkim czasie złoży własny wniosek referendalny. Sojusz zapyta dodatkowo o lata składkowe dla kobiet i mężczyzn. Do tej pory partia zebrał blisko 390 tys. podpisów. Miller wykluczył jakiekolwiek konsultacje z Januszem Palikotem. Ujawnił natomiast, że do SLD na Pomorzu zgłaszają się byli działacze "Samoobrony".
(jw)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież