Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS krytyczni wobec założeń budżetu Gdańska na 2021 rok

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 grudnia 2020 21:55

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska odnieśli się do propozycji budżetu miasta na 2021 rok, która ma być głosowana na czwartkowej, 17 grudnia, sesji Rady Miasta.


Andrzej Skiba: Na co powinniśmy zwrócić uwagę patrząc na wydatki na Wydział Gospodarki Komunalnej i na Gdańskie Nieruchomości? Przede wszystkim musimy być świadomi tego, że sytuacja budżetowa jest sytuacją trudną. W praktyce oznacza to, że powinniśmy bardzo dokładnie patrzeć ile pieniędzy, w jaki sposób i na co wydajemy. Na podstawie naszych doświadczeń, pracy w Radzie Miasta, szeregu kontroli w terenie jesteśmy zdania, że z jednej strony warto byłoby zwiększyć środki na przykład na remonty lokali socjalnych i komunalnych. Mówimy o ty, bo wiele gdańskich rodzin wciąż czeka na możliwość znalezienia swojego konta. Uważamy, że środki, które rok do roku przekazywane są na remonty mieszkań są niewystarczające. Musimy zwrócić uwagę jak te środki były wydawane w poprzednich latach i jakie jest ryzyko co do wydawania tych środków w nadchodzącym budżecie. Mamy wiele sygnałów, że Gdańskie Nieruchomości nie prowadzą swojej polityki wydatkowej w racjonalny sposób. Mówiąc o środkach na remonty musimy domagać się lepszego ich wydatkowania.


Joanna Cabaj
: Od 2018 roku apelujemy do władz miasta, aby zajęły się poważnie stanem naszych kamienic na Głównym Mieście. Ich stan jest zatrważający. Przez nasze liczne monity udało się doprowadzić do tego, że na 2020 rok władze miasta Gdańska zaplanowały 16 milionów złotych na zajęcie się pomieszczeniami podziemnymi, w tym ścianami nośnymi kamienic, które są w tragicznym stanie. Przeznaczono środki na zajęcie się tymi pomieszczeniami, a przez rok nic nie zrobiono poza wypompowaniem wody z pomieszczeń podziemnych. Mimo, że nic nie zrobiono kwota 16 milionów nie została przeniesiona na rok 2021. Miasto Gdańsk w tym roku wydało ponad 11 milionów na różne składki członkowskie w różnego rodzaju stowarzyszeniach. Obecność Gdańska w wielu z tych stowarzyszeń jest naprawdę zbędna.

alt


Piotr Gierszewski: Nie jest tak, że radni PiS są tylko na "nie" i sieją jakąś destrukcję jeśli chodzi o wydatki na edukację. Szczególnie mądre przekazywanie środków ma kwestie inwestycyjne popieramy. To widać na komisjach edukacji i podczas dyskusji. Nie zgadzamy się, żeby pieniądze budżetowe, pieniądze mieszkańców miasta Gdańska, były wydawane na budowanie obiektów oświatowych, które zostają przekazane prywatnym podmiotom jako operatorom. Stać nas jako miasto Gdańsk jeśli wybudujemy szkołę, przedszkole czy żłobek, żeby je prowadzić i być organem prowadzącym zgodnie z ustawą oświatową. Tak w Gdańsku nie jest. Od tego roku proponuje się nam wprowadzenie partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie jesteśmy temu przeciwni. Jeśli ma to jednak wyglądać tak, że te obiekty będą przekazywane w ręce prywatne to z tym się nie zgadzamy.


Przemysław Majewski: Naszym zdaniem projekt budżetu zawiera niepotrzebne wydatki na promocję i marketing. Musimy pamiętać, że budżet Gdańska w 2021 roku będzie w warunkach postpandemicznych lub pandemicznych. Tymczasem jak spojrzymy projekt budżetu to widzimy tam wzrosty wydatków na promocję i marketing. Wydaje się, że jednostkowo nie są to zbyt duże kwoty. Jeśli jednak zbierzemy je razem to daje nam kilka milionów złotych, które mogłyby być zdecydowanie lepiej alokowane i zdecydowanie lepiej wydane na potrzeby, które są priorytetowe.


Kazimierz Koralewski: Kiedy widzimy taką alokację środków, wzrost wydatków na różnego rodzaju plany okazuje się, że przez brak środków na inwestycje nie mamy koncepcji Drogi Zielonej w Pasie Nadmorskim, brakuje środków na to, żeby rozpocząć inwestycję Nowej Świętokrzyskiej, brakuje środków, żeby pomyśleć o Nowej Spacerowej. W kilku punktach miasta Gdańska gdzie inwestują deweloperzy nie zainwestowano w rozwiązania komunikacyjne, miasto od tego partnerstwa odstąpiło, w związku z czym mamy w Gdańsku liczne wąskie gardła, korki, zatory komunikacyjne. Konkluzja jest taka, że nie poprzemy tego budżetu na sesji.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież