STRABAG zarabia w Gdańsku. Kto bogatemu zabroni? » Gdańsk i dwie zaprzyjaźnione gminy wypłaciły dwa miliony złotych tytułem zadośćuczynienia koncernowi... Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
środa, 27 stycznia 2021 18:38
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
W piątek, 29 stycznia, piłkarska Ekstraklasa SA wznawia rozgrywki.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trzy oferty na molo - Karnowski mówi "nie"

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 30 grudnia 2020 20:17

Sopockie molo wróciło do miasta. Tajemniczy przetarg na jego „operatora” został odwołany. Nieznana pozostaje treść trzech ofert. Jako winnego fiaska przetargu prezydent kurortu Jacek Karnowski wskazuje premiera Morawieckiego. Z ustaleń Gazety Gdańskiej może wynikać, że jedna z ofert mogła być wyraźnie lepsza od dotychczas proponowanych. Prezydent Sopotu nie odpowiedział na pytanie o skład komisji przetargowej.


– W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Prezydent Miasta Sopotu zdecydował o odwołaniu przetargu pisemnego nieograniczonego na dzierżawę na okres 10 lat nieruchomości gruntowej zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasta Sopotu położonej przy Placu Zdrojowym 2a i 2b w Sopocie wraz z częścią drewnianą zwaną molem oraz Przystanią Jachtową – informuje nas urząd przy ul. Kościuszki i ustami swego szefa składa odpowiedzialność za odwołany przetarg na premiera Mateusza Morawieckiego:
– Sytuacja pandemiczna rozwinęła się tak bardzo, m.in. dzięki brakom zdecydowanych decyzji rządu, że dzisiaj nie jesteśmy w stanie zrealizować większości założeń, które określiliśmy w warunkach przetargu. Nie tylko miasto nie jest w stanie ich wyegzekwować, ale także wykonawca nie jest w stanie ich zrealizować. Wobec powyższego, postanowiliśmy, że molo pozostanie w zarządzie Gminy Miasta Sopotu – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i pomost wraca do miasta.
– Do 23 kwietnia 2021 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny. Prosimy jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (opady, niskie temperatury, porywisty wiatr) drewniany pokład może być bardzo śliski! – czytamy na stronie Kąpieliska Sopot molo.sopot.pl.

alt


O użytkowanie jednego z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówkę kurortu, starało się trzech oferentów. Jednak, jak nas poinformowała Izabela Heidrich, odpowiedzialna w sopockim magistracie za komunikację z mediami, że owe trzy ofert na zaopiekowanie się wyjątkowym drewnianym pomostem nie były analizowane ani oceniane przez Komisję Przetargową:
– Przetarg został odwołany przed posiedzeniem Komisji w tej sprawie. Molo w chwili obecnej jest oddane w krótką dzierżawę do dnia 31 stycznia 2021 jednostce budżetowej MOSIR , a docelowo zostało wszczęte postępowanie, celem oddania Mola w trwały zarząd na rzecz tej jednostki, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami – wyjaśniła rzecznik urzędu.


Opozycja nie bije na alarm:
– Ogłoszenie odwołania przetargu, biorąc pod uwagę sytuację, i przekazanie molo MOSiR było rozsądne. Sytuacja była i jest niepewna – uważa radny Bartosz Łapiński (PiS).
Przy tej okazji radny zauważa:
– Co do tej decyzji ma premier Morawiecki, szczerze nie wiem. Prezydent Karnowski wykorzystuje każdą sytuację by wejść w polemiki z rządem i w niego uderzyć. W tym samym formacie działania mieści się też jego list do prezydenta Andrzeja Dudy – dodaje Łapiński.


Chodzi o list sopockiego włodarza do prezydenta RP w sprawie „szykanowania” samorządów i gmin niechętnych obecnej władzy.
– Świąteczny czas, inny i dużo trudniejszy w dobie pandemii, to czas wyjątkowy. Czas wspólnoty, czas szczególnej troski o drugiego człowieka. Dlatego pozwalam się niepokoić Pana Prezydenta w imię obrony mieszkańców wielu polskich gmin i miast, w tym także Sopotu – napisał Jacek Karnowski.


Prezydent Sopotu pisząc do prezydenta RP, nie informuje Andrzeja Dudy, że mimo ubytku dochodów samorządu, jest wyrozumiały dla dotychczasowego dzierżawcy mola i umarza jego zobowiązanie. Sopoccy podatnicy nie mogą się natomiast dowiedzieć, co gminie Sopot chcieliby zaoferować jego nowi konkurenci. Dziwne że nie interesuje to opozycji?
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież