Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Protest na „Jaśkówce” we Wrzeszczu przeciw wycince drzew

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 lipca 2012 18:08

Przeciw wycince kilku drzew protestuje część mieszkańców ulicy Jaśkowa Dolina 72 w Gdańsku-Wrzeszczu.W miejscu gdzie rosną, przy skrzyżowaniu z ulicą Pawłowskiego ma zostać poszerzona jezdnia. Ma ona ułatwić dojazd do nowo wznoszonych dwóch nowoczesnych apartamentowców o łącznej ilości 55 mieszkań. Ich budowniczym jest firma Invest Komfort z siedzibą w Gdyni. Jej przedstawiciel Mariusz Zglinicki z działu projektowego powiedział nam, że w świetle prawa firma ma wystarczające dokumenty na prowadzenie prac i dokonanie przebudowy tego skrzyżowania. Przebudowa jest realizowana na koszt inwestora, a nie miasta. - Od miasta otrzymaliśmy wymagane zgody, a przebudowa tego skrzyżowania wiąże się z koniecznością wycinki kilku drzew. A teraz to się mieszkańcom nie podoba.


alt


Protestujący wyszli nawet na ulicę i nie kryli swego oburzenia.
Protestujących wspiera radny dzielnicy Wrzeszcz Arkadiusz Kowalina. Jak twierdzi, w związku z tą inwestycją, zasypana została też część naturalnego zbiornika wodnego Jaśkowego Potoku. Radny jak i mieszkańcy „Jaśkówki” zwrócili się w tej sprawie do inwestora o wyjaśnienia.


alt


My skontaktowaliśmy się z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta Gdańska, w którym nam powiedziano, że ta część Wrzeszcza jest zabytkowa i podlega ochronie Pomorskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków. Tutaj Bogdan Ciecholewski powiedział nam, że inwestor owszem ma zgodę, ale tylko na prace budowlane. Nie ma zgody na wycinkę drzew. Dopiero o taką zgodę wystąpił. Czy ją otrzyma, nie wiadomo, tym bardziej że protestują okoliczni mieszkańcy. 
My zauważyliśmy, że wbite w ziemię czerwone paliki wyraźnie oznaczają wycinkę co najmniej dwóch przydrożnych drzew.


alt


Jak robiliśmy zdjęcia drzew przeznaczonych do wycinki, ochroniarz inwestycji firmy Invest Komfort powiedział nam, że wcześniej wiele lat przepracował w Lasach Państwowych i te przydrożne drzewa to nie są kasztanowce, lecz wolno rosnące lipy. Na oko nie mają dwustu, ale około sto lat. Wyjazd z ulicy Pawłowskiego w Jaśkową Dolinę jest zbyt wąski i przy budowie aż 55 mieszkań i posiadaczy tyluż samochodów, bez przebudowy skrzyżowania, co rusz będzie w tym miejscu dochodziło do drogowych wypadków. Bez dodatkowych zatoczek, przy skrętach do nowych posesji i przy wyjazdach, będą się też tworzyły korki, tak na ulicy Pawłowskiego jak i na „Jaśkówce”.  Wycinka kilku drzew, od dwóch do trzech lip, istotnie stwarza trudny problem do rozwiązania.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież