Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,...
Reklama
Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich
niedziela, 12 lipca 2020 19:02
Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich
Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckic ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Na Platformie bez zmian

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 grudnia 2017 15:06

Przewodniczący Klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann wygrał wybory na przewodniczącego pomorskiej PO. Poseł kierujący Platformą na Pomorzu od 15 marca 2015 r. był jedynym kandydatem.W sobotę 2 grudnia br. członkowie PO wybierali partyjne władze w regionach i w powiatach w wyborach bezpośrednich. W biurach partii stanęły urny wyborcze. Na Pomorzu bez zmian i niespodzianek. Zresztą głosowanie na jednego kandydata jest wyborem dość ograniczonym.


PO wzięła zapewne przykład z partii rządzącej, która w wyborach lidera w okręgu gdańsko-gdyńskim także miała do wyboru jednego kandydata. W listopadzie ub.r. prezesem okręgu został Janusz Śniadek.


Wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Pomorzu wygrał poseł Sławomir Neumann, który jest jej pomorskim liderem od marca 2015 r. Poseł Neumann, szef sejmowego klubu PO, był jedynym kandydatem. Przed dwoma laty jako ówczesny wiceminister zdrowia Neumann o fotel przewodniczącego zmagał się z dwoma kontrkandydatami, w tym z ówczesnym marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.


Przypomnijmy, że pochodzący ze Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann jest ekonomistą. Pracował w oddziale jednego z banków.
Polityczną karierę zaczynał, wspólnie z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk (dziś posłanka PiS), od Konfederacji Polski Niepodległej, partii Leszka Moczulskiego.


Od 1994 r. w Starogardzie był radnym i członkiem zarządu miasta, a w latach 2002-2007 starostą starogardzkim. W wyborach parlamentarnych w 1991 i w 1993 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat posła z listy Konfederacji Polski Niepodległej. Był szefem KPN w okręgu gdańskim. Po upadku KPN Neumann - poprzez Ruchu Stu, w 2001 r. znalazł się w Platformie Obywatelskiej. Jest posłem od 2007 r.


Dal się poznać szerszej opinii jako członek sejmowej komisji śledczej ds. zbadania nielegalnych nacisków na kształt ustawy o grach i zakładach wzajemnych Mirosław Sekuła z PO nie dbał nawet o pozory bezstronności a komisja po kilku miesiącach stwierdziła, że afery hazardowej nie było. Do historii komisji śledczych przeszedł obrazek Sekuły, kończącego przesłuchanie partyjnego kolegi Zbigniewa Chlebowskiego (Zbycha, tego od „Rycha”), przemawiając do pustych krzeseł.


W latach 2012-15 Neumann był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, broniąc po dziś dzień koncepcji komercjalizacji opieki zdrowotnej. Dodajmy, że przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku ponownie wybrano posłankę Agnieszkę Pomaską, która też nie miała kontrkandydata. Na kolejną kadencję wybrano Tadeusza Aziewicza na przewodniczącego gdyńskiej PO.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież