4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd... Nie żyje Krzysztof Penderecki » Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej Krzysz...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Na Platformie bez zmian

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 grudnia 2017 15:06

Przewodniczący Klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann wygrał wybory na przewodniczącego pomorskiej PO. Poseł kierujący Platformą na Pomorzu od 15 marca 2015 r. był jedynym kandydatem.W sobotę 2 grudnia br. członkowie PO wybierali partyjne władze w regionach i w powiatach w wyborach bezpośrednich. W biurach partii stanęły urny wyborcze. Na Pomorzu bez zmian i niespodzianek. Zresztą głosowanie na jednego kandydata jest wyborem dość ograniczonym.


PO wzięła zapewne przykład z partii rządzącej, która w wyborach lidera w okręgu gdańsko-gdyńskim także miała do wyboru jednego kandydata. W listopadzie ub.r. prezesem okręgu został Janusz Śniadek.


Wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Pomorzu wygrał poseł Sławomir Neumann, który jest jej pomorskim liderem od marca 2015 r. Poseł Neumann, szef sejmowego klubu PO, był jedynym kandydatem. Przed dwoma laty jako ówczesny wiceminister zdrowia Neumann o fotel przewodniczącego zmagał się z dwoma kontrkandydatami, w tym z ówczesnym marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.


Przypomnijmy, że pochodzący ze Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann jest ekonomistą. Pracował w oddziale jednego z banków.
Polityczną karierę zaczynał, wspólnie z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk (dziś posłanka PiS), od Konfederacji Polski Niepodległej, partii Leszka Moczulskiego.


Od 1994 r. w Starogardzie był radnym i członkiem zarządu miasta, a w latach 2002-2007 starostą starogardzkim. W wyborach parlamentarnych w 1991 i w 1993 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat posła z listy Konfederacji Polski Niepodległej. Był szefem KPN w okręgu gdańskim. Po upadku KPN Neumann - poprzez Ruchu Stu, w 2001 r. znalazł się w Platformie Obywatelskiej. Jest posłem od 2007 r.


Dal się poznać szerszej opinii jako członek sejmowej komisji śledczej ds. zbadania nielegalnych nacisków na kształt ustawy o grach i zakładach wzajemnych Mirosław Sekuła z PO nie dbał nawet o pozory bezstronności a komisja po kilku miesiącach stwierdziła, że afery hazardowej nie było. Do historii komisji śledczych przeszedł obrazek Sekuły, kończącego przesłuchanie partyjnego kolegi Zbigniewa Chlebowskiego (Zbycha, tego od „Rycha”), przemawiając do pustych krzeseł.


W latach 2012-15 Neumann był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, broniąc po dziś dzień koncepcji komercjalizacji opieki zdrowotnej. Dodajmy, że przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku ponownie wybrano posłankę Agnieszkę Pomaską, która też nie miała kontrkandydata. Na kolejną kadencję wybrano Tadeusza Aziewicza na przewodniczącego gdyńskiej PO.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież