Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Na Platformie bez zmian

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 grudnia 2017 15:06

Przewodniczący Klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann wygrał wybory na przewodniczącego pomorskiej PO. Poseł kierujący Platformą na Pomorzu od 15 marca 2015 r. był jedynym kandydatem.W sobotę 2 grudnia br. członkowie PO wybierali partyjne władze w regionach i w powiatach w wyborach bezpośrednich. W biurach partii stanęły urny wyborcze. Na Pomorzu bez zmian i niespodzianek. Zresztą głosowanie na jednego kandydata jest wyborem dość ograniczonym.


PO wzięła zapewne przykład z partii rządzącej, która w wyborach lidera w okręgu gdańsko-gdyńskim także miała do wyboru jednego kandydata. W listopadzie ub.r. prezesem okręgu został Janusz Śniadek.


Wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Pomorzu wygrał poseł Sławomir Neumann, który jest jej pomorskim liderem od marca 2015 r. Poseł Neumann, szef sejmowego klubu PO, był jedynym kandydatem. Przed dwoma laty jako ówczesny wiceminister zdrowia Neumann o fotel przewodniczącego zmagał się z dwoma kontrkandydatami, w tym z ówczesnym marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.


Przypomnijmy, że pochodzący ze Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann jest ekonomistą. Pracował w oddziale jednego z banków.
Polityczną karierę zaczynał, wspólnie z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk (dziś posłanka PiS), od Konfederacji Polski Niepodległej, partii Leszka Moczulskiego.


Od 1994 r. w Starogardzie był radnym i członkiem zarządu miasta, a w latach 2002-2007 starostą starogardzkim. W wyborach parlamentarnych w 1991 i w 1993 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat posła z listy Konfederacji Polski Niepodległej. Był szefem KPN w okręgu gdańskim. Po upadku KPN Neumann - poprzez Ruchu Stu, w 2001 r. znalazł się w Platformie Obywatelskiej. Jest posłem od 2007 r.


Dal się poznać szerszej opinii jako członek sejmowej komisji śledczej ds. zbadania nielegalnych nacisków na kształt ustawy o grach i zakładach wzajemnych Mirosław Sekuła z PO nie dbał nawet o pozory bezstronności a komisja po kilku miesiącach stwierdziła, że afery hazardowej nie było. Do historii komisji śledczych przeszedł obrazek Sekuły, kończącego przesłuchanie partyjnego kolegi Zbigniewa Chlebowskiego (Zbycha, tego od „Rycha”), przemawiając do pustych krzeseł.


W latach 2012-15 Neumann był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, broniąc po dziś dzień koncepcji komercjalizacji opieki zdrowotnej. Dodajmy, że przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku ponownie wybrano posłankę Agnieszkę Pomaską, która też nie miała kontrkandydata. Na kolejną kadencję wybrano Tadeusza Aziewicza na przewodniczącego gdyńskiej PO.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież