Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mirosław Mudlaff: Wniosek to działanie populistyczne

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 01 marca 2017 21:17

Rozmowa z Mirosławem Mudlaffem, byłym szefem Straży Miejskiej w Sopocie- Jak ocenia pan wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie do prezydenta kurortu aby lokale rozrywkowe w Sopocie były otwarte tylko do godziny 3 w nocy?

Mirosław Mudlaff: Myślę, że to nie jest najlepszy pomysł, albo nie do końca przemyślany. Uzasadniam to tym, że jeżeli struktura przestępczości w Sopocie, na którą powołuje się Komendant, wskazuje na to, że większość tych zdarzeń związanych z zakłóceniem porządku, ciszy, spoczynku nocnego ma miejsce w godzinach 4-5. W logiczny sposób należy domniemywać, że gdyby o 3 godzinie w nocy lokale zamknęły swoją działalność to wszyscy ludzie, w jednym czasie, wyjdą na ulicę. Potem jest pytanie co ze sobą zrobią dalej? Gdzie się przemieszczą? Będzie ich więcej niż wtedy gdy sami chcieliby opuścić lokal, bo o 3 będą musieli, a tak sukcesywnie mniej lub więcej się na Monciaku znajduje. Nastąpi kumulacja, która teraz jest rozłożona w czasie. Tak naprawdę to nie ma aż tak dużego wpływu na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców ponieważ tyle samo patroli policji pracuje w godzinach 22-6 ile pracowałoby do godziny 3. Wątpię, żeby o godzinie 1 lub 2 w nocy były jakieś dodatkowe patrole policji. Z doświadczenia wiem, że wsparcie oddziałów prewencji napotyka na ograniczenia czasowe, co jest związane z pełnieniem służby przez funkcjonariuszy w odpowiednich godzinach. Nie słyszałem podczas moje wieloletniej pracy w policji, aby oddziały prewencji rozpoczynały pracę na przykład o pierwszej w nocy. Ten wniosek nic nie zmieni. Uważam, że jest to działanie populistyczne. Tak do końca nie wiem czemu ma to służyć. Być może chodzi o wywarcie większego wpływu na samych restauratorów,a by oni dołączyli się do działań związanych z bezpieczeństwem. Ten temat wałkuje się od wielu lat w Sopocie w zakresie dodatkowych służb, w zakresie utrzymania patroli służb ochrony czyli tak zwanych ochroniarzy. Było to już praktykowane. Część właścicieli lokali się na to składała. Funkcjonowało to mniej lub bardziej skutecznie. Tu widziałbym pewien pomysł. Najbardziej dziwi mnie cisza magistratu. Chyba jest oczekiwanie jak się do tego odniesie opinia publiczna, jak się odniosą do tego sami restauratorzy. Nie należy chyba tego wniosku traktować poważnie.


- Składanie takiego wniosku przez komendanta policji nie jest jakby uciekaniem przez prezydenta od odpowiedzialności w tej sprawie?
Mirosław Mudlaff: Nie da się ukryć, że magistrat popełnił wiele błędów dopuszczając do sytuacji, która teraz zaistniała. Po prostu wieloletnia polityka miasta, której teraz zbieramy pokłosie. Mogę potwierdzić, że sami policjanci sobie z tym nie poradzą z tym problemem. Przynajmniej w sezonie. Po sezonie, przy wsparciu oddziałów prewencji, może dadzą radę. W trakcie sezonu przy takim napływie ludności siłami, którymi dysponują nie są w stanie sobie poradzić. Chyba rozumiem też intencje. Nie wypadało powiedzieć komendantowi, że zamykamy sopockie lokale o godzinie 24, bo zostałby wyśmiany. Musimy myśleć o stratach jakie przyniosłaby taka decyzja. Restauratorzy płacą duże dzierżawy, mają duże utrzymania i chcą, żeby lokal był jak najdłużej czynny, żeby było w nim jak najwięcej osób i dlatego w różnych sposób zachęcają promocjami, organizowaniem imprez dla młodzieży.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież