Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Oświęcimiu
piątek, 21 lutego 2020 20:18
LOTOS PKH przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Oświęcimiu
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowej serii Polskiej Hokej Ligii LO ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kto będzie posłem PiS z Gdyni i Słupska?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 grudnia 2018 22:09

Czy nowo wybrany radny pomorski, niegdyś wojewoda z PiS, zostanie posłem? Ważą się losy mandatu poselskiego w miejsce Jolanty Szczypińskiej.


Posłanka Jolanta Szczypińska, w stanie wojennym działaczka podziemnej „Solidarności”, następnie w PC i PiS, lojalna polityk obecnego obozu władzy zmarła 8 grudnia br. W poniedziałek 17 grudnia br. odbył się pogrzeb posłanki, który miał państwowy charakter.


Po Jolancie Szczypińskiej miejsce w Sejmie powinien zająć Piotr Karczewski. W wyborach z 2015 roku Jolanta Szczypińska uzyskała poparcie 31 031 wyborców. O 5 tys. więcej niż okręgowy lider PiS Janusz Śniadek (26 071). Z listy tej partii do Sejmu weszło w okręgu gdyńsko-słupskim jeszcze czworo posłów, czyli Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Horała, Jan Klawiter i Aleksander Mrówczyński.


Były wojewoda Karczewski (z 2007 r.) w wyborach do Sejmu w 2015 roku uzyskał poparcie 5353 głosów. To nie wystarczyło. W 2018 roku został radnym Sejmiku. Czy zatem posłem zostanie Piotr M Üller? On uzbierał aż 5350 głosów o trzy mniej niż Karczewski. Tutaj ważne okazały się więzy rodzinne. To syn Edwarda Müllera, posła OKP w 1989 r. i I kadencji Sejmu RP (1991-93) z NSZZ „Solidarność”. Ojciec jest od lat jest popularnym w Słupsku człowiekiem. To on wykrył w 1989 roku podsłuch w biurze NSZZ „Solidarność” i Komitetu Obywatelskiego. Niewątpliwie cieszy się on sympatią, a co za tym idzie i poparciem Jarosława Kaczyńskiego.


Kadencja w Sejmiku trwa teraz pięć lat, a do końca kadencji Sejmu pozostało 10 miesięcy. Zatem czeka nas jeszcze jedno przetasowanie. Gdyby młody Müller, 29-letni prawnik, został posłem przeszedłby z sekretarza na podsekretarza stanu w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego kierowanego przez wicepremiera Jarosława Gowina. Wcześniej zajmował się m.in. przygotowaniem projektu nowej ustawy o systemie nauki i szkolnictwa wyższego.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież