Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 stycznia 2019 12:33

Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do marca. Natomiast już teraz widać, że dla koncernu z Gdańska było to dwanaście udanych miesięcy. Po raz pierwszy w historii rafineria przerobiła ponad 10,5 mln ton ropy naftowej. Sporo zadziało się też w kwestii innowacji oraz projektów sportowych i społecznych. Jakie cele i plany spółka ma na 2019 rok? Z Jarosławem Wittstockiem, wiceprezesem Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych rozmawia Marek Formela


- Mamy sezon zimowy, a to dla kibiców okres wielkich sportowych emocji. Grupa LOTOS przez kolejne cztery lata będzie wspierać polskich narciarzy. Jak dokładnie wygląda współpraca spółki z Polskim Związkiem Narciarskim?
Jarosław Wittstock: Od samego początku przebiega ona na wielu płaszczyznach. Przedłużona umowa to nasz najdłuższy kontrakt sponsorski. Jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa LOTOS wspiera kadrę narodową i młodzieżową w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Prowadzimy m.in. programy stypendialne dla trenerów i przekazujemy dotacje na zakup sprzętu dla klubów sportowych. Wspieramy szkolenie kadr juniorskich, no i oczywiście naszej kadry narodowej. Wspólnie działamy również przy zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz konkursach Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Udało nam się stworzyć naprawdę unikatową relację partnerską i to cały czas procentuje.

alt


- Jak Pan myśli, dlaczego Polacy tak kochają sporty zimowe?
Jarosław Wittstock: Dla wielu Polaków skoczkowie są inspiracją i wzorem do naśladowania. Szacunek do ojczyzny, do naszych biało-czerwonych barw oraz to, co wielokrotnie podkreśla Kamil Stoch, że nie wstydzi się swojej wiary – to wszystko procentuje. Takie wartości w LOTOSIE cenimy i takie chcemy wspierać. Poza tym wiem, że profesjonalnie i odpowiedzialnie realizowane projekty sponsorskie budują zaufanie do naszej marki. Zaangażowanie w skoki narciarskie jest tego najlepszym przykładem.


- Po 7 latach grupa LOTOS wróciła też do wspierania hokejowej drużyny „MH Automatyka Gdańsk”. Macie nadzieję na długofalową współpracę z lokalnym klubem?
Jarosław Wittstock: Wszyscy wiemy, że tylko długotrwała i stabilna relacja daje obu stronom realne korzyści. Dlatego wróciliśmy do wspierania gdańskich hokeistów i w sezonie 2018/2019 jesteśmy sponsorem strategicznym. Pomorski Klub Hokejowy nawiązuje do sportowych tradycji Gdańska. Dajemy hokeistom większą stabilność finansową i dobre warunki do rozwoju.
Jednocześnie nie zapominamy o piłce nożnej. Nadal jesteśmy Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od lat realizujemy program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Na całym Pomorzu działa 14 zamiejscowych ośrodków, które powstały we współpracy z lokalnymi klubami. W ubiegłym roku do tego grona dołączyliśmy Białystok. Młodzi zawodnicy trafiają do kadr wojewódzkich, młodzieżowych kadr Polski, a później nawet do zespołów seniorskich najlepszych klubów piłkarskich. Kilkunastu naszych wychowanków występuje już na co dzień w rozgrywkach centralnych. To efekty, na jakich nam zależy i dla których chcemy dalej realizować ten projekt.

alt


- Z kolei w maju 2018 roku ruszył program „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Na czym dokładnie polega współpraca Grupy LOTOS i Grupy Energa?
Jarosław Wittstock: Program jest adresowany do osób 55+ chcących poprawić kondycję i zadbać o zdrowie. W 15 pomorskich miejscowościach odbywają się zajęcia sportowe i konsultacje medyczne. Tytuł programu ziścił się w stu procentach, a to daje olbrzymi potencjał do kolejnych edycji. Dzisiaj widzimy, że aktywność fizyczna rozkwitła na Pomorzu. Ważne jest budowanie integracji w lokalnych społecznościach. Wspólna inicjatywa Grupy LOTOS i Grupy Energa ma pokazać, że emerytura może być czasem na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także jest wspaniałą okazją do nawiązywania znajomości i aktywnego wypoczynku.


- A co dzieje się w temacie działalności charytatywnej LOTOSU? Czy znamy już plany Fundacji LOTOS na nowy rok?
Jarosław Wittstock: Nasza fundacja cały czas się rozwija, jest o niej coraz głośniej i to nas bardzo cieszy. W połowie grudnia z Fundacją Bicie Serca przekazaliśmy szpitalowi na Zaspie dwa inkubatory i głowicę USG do znieczulania najmłodszych pacjentów. Chcemy wzmocnić możliwość ratowania najmniejszych mieszkańców naszego regionu na początku ich życia. LOTOS zatrudnia tysiące pracowników, może ten sprzęt kiedyś posłuży także naszym pracownikom i ich dzieciom.

alt


- Na koniec zapytajmy o biznes. Pod koniec ubiegłego roku LOTOS wystartował ze swoim tzw. Niebieskim Szlakiem. Jakie znaczenie ma ten projekt i czy będzie rozwijany?
Jarosław Wittstock: Jesienią umożliwiliśmy kierowcom samochodów elektrycznych i hybrydowych swobodny przejazd autostradami A1 i A2 między Warszawą a Trójmiastem. Na tej trasie zlokalizowaliśmy 12 punktów ładowania aut, w tym jeden w Gdyni i trzy w Gdańsku. Do 2020 roku planujemy uruchomić kolejne 38. Wiele z nich zlokalizowanych będzie nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski. To dla nas niezwykle ważny projekt, na pograniczu innowacji i ekologii. Na pewno będziemy go konsekwentnie rozwijać. Dodam, że inwestujemy również w wodór. Do końca 2021 roku na dwóch naszych stacjach paliw, w Gdańsku oraz w Warszawie, powstaną pierwsze
dwa punkty tankowania tego paliwa.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież