Urzędnicza madrycka eskapada dozwolona. El Clásico? » Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa korupcji w sponsorowanym przez kontrahenta Miasta Gdańsk... Zmarł Zbigniew Jujka » Zmarł Zbigniew Jujka, popularny gdański karykaturzysta i dziennikarz. Miał 84 lata. Zbigniew Jujka u... Oświadczenie dr Karola Nawrockiego po materiale TVN » Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, w związku z emisją materiału „Naziol, kibol, ... Bilety miesięczne czy auto z kierowcą - władze Gdańska w czasach kryzy... » Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska, do pracy z Zaspy nie dojeżdża tramwajem, choć tramwaj ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz...
Reklama
Bilety miesięczne czy auto z kierowcą - władze Gdańska w czasach kryzysu
niedziela, 17 listopada 2019 22:13
Bilety miesięczne czy auto z kierowcą - władze Gdańska w czasach kryzysu
Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska, do pracy z Zaspy nie d ...
Podhale zamknęło Lotosowi PKH drogę do Pucharu Polski
niedziela, 17 listopada 2019 20:59
Podhale zamknęło Lotosowi PKH drogę do Pucharu Polski
Nie udało się przedłużyć zwycięskiej passy hokeistom Lotosu PKH. ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 stycznia 2019 12:33

Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do marca. Natomiast już teraz widać, że dla koncernu z Gdańska było to dwanaście udanych miesięcy. Po raz pierwszy w historii rafineria przerobiła ponad 10,5 mln ton ropy naftowej. Sporo zadziało się też w kwestii innowacji oraz projektów sportowych i społecznych. Jakie cele i plany spółka ma na 2019 rok? Z Jarosławem Wittstockiem, wiceprezesem Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych rozmawia Marek Formela


- Mamy sezon zimowy, a to dla kibiców okres wielkich sportowych emocji. Grupa LOTOS przez kolejne cztery lata będzie wspierać polskich narciarzy. Jak dokładnie wygląda współpraca spółki z Polskim Związkiem Narciarskim?
Jarosław Wittstock: Od samego początku przebiega ona na wielu płaszczyznach. Przedłużona umowa to nasz najdłuższy kontrakt sponsorski. Jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa LOTOS wspiera kadrę narodową i młodzieżową w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Prowadzimy m.in. programy stypendialne dla trenerów i przekazujemy dotacje na zakup sprzętu dla klubów sportowych. Wspieramy szkolenie kadr juniorskich, no i oczywiście naszej kadry narodowej. Wspólnie działamy również przy zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz konkursach Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Udało nam się stworzyć naprawdę unikatową relację partnerską i to cały czas procentuje.

alt


- Jak Pan myśli, dlaczego Polacy tak kochają sporty zimowe?
Jarosław Wittstock: Dla wielu Polaków skoczkowie są inspiracją i wzorem do naśladowania. Szacunek do ojczyzny, do naszych biało-czerwonych barw oraz to, co wielokrotnie podkreśla Kamil Stoch, że nie wstydzi się swojej wiary – to wszystko procentuje. Takie wartości w LOTOSIE cenimy i takie chcemy wspierać. Poza tym wiem, że profesjonalnie i odpowiedzialnie realizowane projekty sponsorskie budują zaufanie do naszej marki. Zaangażowanie w skoki narciarskie jest tego najlepszym przykładem.


- Po 7 latach grupa LOTOS wróciła też do wspierania hokejowej drużyny „MH Automatyka Gdańsk”. Macie nadzieję na długofalową współpracę z lokalnym klubem?
Jarosław Wittstock: Wszyscy wiemy, że tylko długotrwała i stabilna relacja daje obu stronom realne korzyści. Dlatego wróciliśmy do wspierania gdańskich hokeistów i w sezonie 2018/2019 jesteśmy sponsorem strategicznym. Pomorski Klub Hokejowy nawiązuje do sportowych tradycji Gdańska. Dajemy hokeistom większą stabilność finansową i dobre warunki do rozwoju.
Jednocześnie nie zapominamy o piłce nożnej. Nadal jesteśmy Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od lat realizujemy program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Na całym Pomorzu działa 14 zamiejscowych ośrodków, które powstały we współpracy z lokalnymi klubami. W ubiegłym roku do tego grona dołączyliśmy Białystok. Młodzi zawodnicy trafiają do kadr wojewódzkich, młodzieżowych kadr Polski, a później nawet do zespołów seniorskich najlepszych klubów piłkarskich. Kilkunastu naszych wychowanków występuje już na co dzień w rozgrywkach centralnych. To efekty, na jakich nam zależy i dla których chcemy dalej realizować ten projekt.

alt


- Z kolei w maju 2018 roku ruszył program „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Na czym dokładnie polega współpraca Grupy LOTOS i Grupy Energa?
Jarosław Wittstock: Program jest adresowany do osób 55+ chcących poprawić kondycję i zadbać o zdrowie. W 15 pomorskich miejscowościach odbywają się zajęcia sportowe i konsultacje medyczne. Tytuł programu ziścił się w stu procentach, a to daje olbrzymi potencjał do kolejnych edycji. Dzisiaj widzimy, że aktywność fizyczna rozkwitła na Pomorzu. Ważne jest budowanie integracji w lokalnych społecznościach. Wspólna inicjatywa Grupy LOTOS i Grupy Energa ma pokazać, że emerytura może być czasem na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także jest wspaniałą okazją do nawiązywania znajomości i aktywnego wypoczynku.


- A co dzieje się w temacie działalności charytatywnej LOTOSU? Czy znamy już plany Fundacji LOTOS na nowy rok?
Jarosław Wittstock: Nasza fundacja cały czas się rozwija, jest o niej coraz głośniej i to nas bardzo cieszy. W połowie grudnia z Fundacją Bicie Serca przekazaliśmy szpitalowi na Zaspie dwa inkubatory i głowicę USG do znieczulania najmłodszych pacjentów. Chcemy wzmocnić możliwość ratowania najmniejszych mieszkańców naszego regionu na początku ich życia. LOTOS zatrudnia tysiące pracowników, może ten sprzęt kiedyś posłuży także naszym pracownikom i ich dzieciom.

alt


- Na koniec zapytajmy o biznes. Pod koniec ubiegłego roku LOTOS wystartował ze swoim tzw. Niebieskim Szlakiem. Jakie znaczenie ma ten projekt i czy będzie rozwijany?
Jarosław Wittstock: Jesienią umożliwiliśmy kierowcom samochodów elektrycznych i hybrydowych swobodny przejazd autostradami A1 i A2 między Warszawą a Trójmiastem. Na tej trasie zlokalizowaliśmy 12 punktów ładowania aut, w tym jeden w Gdyni i trzy w Gdańsku. Do 2020 roku planujemy uruchomić kolejne 38. Wiele z nich zlokalizowanych będzie nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski. To dla nas niezwykle ważny projekt, na pograniczu innowacji i ekologii. Na pewno będziemy go konsekwentnie rozwijać. Dodam, że inwestujemy również w wodór. Do końca 2021 roku na dwóch naszych stacjach paliw, w Gdańsku oraz w Warszawie, powstaną pierwsze
dwa punkty tankowania tego paliwa.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież