Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Grzegorz Ksepko: Celebrujmy zwycięstwa, nie porażki

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 sierpnia 2016 18:16

Rozmowa z Grzegorzem Ksepko, wiceprezesem Energa SA- 15 sierpnia rusza pierwsza edycja Festiwalu Energia Wolności. Dlaczego wybraliście właśnie tę datę?  
Grzegorz Ksepko: Ponieważ jest to rocznica wielkiego triumfu polskiej armii nad bolszewikami w 1920 roku. W ten sposób chcemy upamiętnić zwycięską bitwę, dzięki której Polska ocaliła nie tylko swoją niepodległość, lecz również całą Europę przed bolszewicką rewolucją. W tym dniu wspólnie przeżywamy również Święto Wojska Polskiego oraz jedno z największych w roku świąt kościelnych: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Również i o tym chcemy pamiętać i przypominać, zwłaszcza młodym.


- Od paru lat obserwujemy w Polsce swoiste odrodzenie patriotyzmu. Ta postawa szczególnie widoczna jest u pokolenia urodzonego po ‘89 roku. Czy Wasz Festiwal jest szczególnym ukłonem w stronę młodych?
Grzegorz Ksepko: Eksplozja patriotyzmu i powrót do  wiary chrześcijańskiej jest rzeczą wielce budującą. Jako spółka Skarbu Państwa chcemy ten trend wspierać – pokazywać, że można być dumnym z polskości i tożsamości chrześcijańskiej. Że są wydarzenia historyczne, które można i trzeba świętować. Czcijmy zwycięstwa, a nie tylko honorowe porażki. Historia pokazuje, że Polacy to - wbrew temu, co nam przez wiele lat wmawiano - naród zwycięski. Najbardziej cieszy mnie, że młodzież to czuje, że identyfikuje się z wolną, niepodległą Polską. Festiwal Energia Wolności, jako impreza muzyczna jest oczywiście kierowana głównie do ludzi młodych, ale nie tylko. Festiwal ma łączyć pokolenia, dawać młodym i trochę starszym, możliwość wspólnej zabawy, wspólnego celebrowania dumy narodowej.


alt- Kogo zobaczymy w poniedziałek na błoniach Stadionu Energa?
Grzegorz Ksepko: Same gwiazdy… Prócz znanych od wielu lat muzyków, posłuchać będzie można młodych, obiecujących wykonawców, wśród nich finalistów prestiżowych konkursów muzycznych. Zagrają „Złe Psy” Andrzeja Nowaka, „2Tm2,3”, „Arka Noego”, „KSU”, „Turbo”, „Oberschlesien”, Ania Rusowicz, „Eldo”, Kasia Sawczuk i „Wicked Heads”. Szczególnie wdzięczny jestem Robertowi „Litzy” Friedrichowi, który aby wystąpić w Gdańsku przy Stadionie Energa, zmienił w ostatniej chwili swoje plany koncertowe. Wdzięczny jestem również Darkowi Malejonkowi, który 15 sierpnia wystąpi aż dwa razy… Tych, którzy 15 sierpnia odwiedzą błonia Stadionu Energa w Gdańsku, czeka więc prawdziwa uczta muzyczna i ogromna dawka pozytywnej energii.


- Skąd w ogóle pomysł na tego rodzaju imprezę, przecież Energa, to jeden z największych koncernów energetycznych, do tej pory niekojarzony z rockiem?
Grzegorz Ksepko: O cyklicznej imprezie muzycznej z udziałem zespołów chrześcijańskich i patriotycznych myślałem od wielu lat. Ale była to idea bliżej niesprecyzowana. Miałem świadomość, że takich twórców jest całkiem sporo, ale działają w rozproszeniu, nie tworząc własnej sceny muzycznej. Pomyślałem, że być może dzięki takiemu festiwalowi udałoby się stworzyć nową jakość artystyczną. I ta idea kilka miesięcy temu zaczęła nabierać konkretnych kształtów. Duża w tym zasługa pracowników naszego departamentu marketingu, a szczególne podziękowania należą się dwóm moim współpracownikom: Krzysztofowi M. Załuskiemu i Miłoszowi Lodowskiemu. Ponadto, nasze zaangażowanie, jako mecenasa i sponsora imprez sportowych i kulturalnych nie jest niczym nowym. Nowością jest natomiast fakt, że zwiększamy nacisk na wsparcie inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i historyczno-patriotycznych, czyli tego obszaru, który dotąd w polityce państwa był obszarem zapomnianym. Festiwal Energia Wolności doskonale wpisuje się również w priorytety nowej strategii marketingowo-sponsoringowej spółek Skarbu Państwa. Te priorytety to właśnie wspieranie edukacji patriotycznej młodzieży oraz rozwijanie jej świadomości historycznej. Zresztą nie tylko nasza Grupa jest sponsorem Festiwalu Energa Wolności. Chciałbym przy tej okazji  podziękować wszystkim podmiotom, które zaangażowały się we współpracę, a zwłaszcza Grupie Lotos, Olivia Business Centre i Instytutowi Pamięci Narodowej, który objął patronat honorowy nad naszą imprezą.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież