Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gęba gdańskiej władzy - parkingowe zdzierstwo PO

Ocena użytkowników: / 34
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 czerwca 2020 19:21

Miejska grabież na parkingach. Nawet właściciel Olivia Business Centre obniżył od maja znacząco stawki pod biurowcami. Radni PO przegłosowali drastyczną podwyżkę opłat za parkowanie na ulicach - od poniedziałku do poniedziałku. W centrum Gdańska wprowadzili ceny europejskie. Spod rygorów taryfikatora bezczelnie wyłączyli własne parkingi - przy siedzibie rady i magistracie. To, według nowych stawek, roczny prezent od podatników wart 9 600 zł. - Zagłuszono nasz sprzeciw - mówi "Gazecie Gdańskiej" szef opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Koralewski.


11 radnych Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało w lutym przeciw komercjalizacji gdańskich ulic. Nowe stawki podatku poparli: Łukasz Bejm - użytkownik hyundaia i20 oraz kii rio, Kamila Błaszczyk - citroena c4, Wojciech Błaszkowski - forda focusa,Katarzyna Czerniewska,Beata Dunajewska - hondy civic, Piotr Dzik - dacii lodge i renault espace, Anna Golędzinowska, Michał Hajduk - użytkownik 1/3 skody octavii, Beata Jankowiak, Lech Wałęsa (d. Kaźmierczak) - bmw, Krystian Kłos, Andrzej Kowalczys - toyoty avensis i yarisa, Bogdan Oleszek - subaru, Jan Perucki, Agnieszka Owczarczak, Przemysław Ryś, Mateusz Skarbek - vw tourana, Cezary Śpiewak-Dowbór - chryslera 300 w 9/10, Andrzej Stelmasiewicz - bez auta w oświadczeniu ale dojeżdżający volvo, Teresa Wasilewska - peugeot partner, Karol Ważny - opel astra.


W sumie 14 radnych PO zafundowało sobie kosztem budżetu prawo do zaoszczędzenia ok. 135 tys. złotych. Z dobrodziejstwa uchwały przyjętej przez zorganizowana grupę polityczną o charakterze liberalnym skorzystają także faworyzowani przywilejem parkingowym wybrani przedstawiciele miejskiego aparatu władzy. Łącznie w dyspozycji prezydent Aleksandry Dulkiewicz i sekretarz Danuty Janczarek jest ok. 300 ekskluzywnych miejsc parkingowych. Każde warte, według stawek zapisanych w uchwale, co najmniej 800 złotych miesięcznie. Łącznie daje to stratę w budżecie, o którego stan tak troszczy się publicznie prezydent Gdańska, na kwotę od 2,5 do 3 mln złotych rocznie.

alt


Nowe uregulowania są neutralne dla portfeli magistrackiej klasy wyższej. Alan Aleksandrowicz - posiadacz hondy civic, Piotr Borawski - vw golfa varianta, Piotr Grzelak - skody fabii i citroena picasso oraz Piotr Kowalczuk - renault clio mogą przeznaczyć "800 plus" na cele socjalno-bytowe swoich rodzin. Oprócz samochodów służbowych z kierowcami, co demokracji gdańskiej przyprawia gębę inną niż oficjalnie "drogim gdańszczankom i drogim gdańszczanom" polecana do wierzenia - mają prawo do 12 m. kwadratowych gratisowej powierzchni postojowej opodal ul. Długiej.


Każdy inny obywatel nie należący do zorganizowanej grupy posiadającej aktualnie władzę nad Gdańskiem i portfelami gdańszczan może płacić w nowej śródmiejskiej strefie płatnego parkowania od godziny 9 do 23, od 5,50 zł za godzinę do 7 zł za niektóre z kolejnych. Pechowcy, którzy pracują w okolicy mają prawo dziennie zapłacić za 8 godzin ok. 50 złotych - co oznaczą 250 zł w tygodniu, 1050 zł w miesiącu. Władza PO była jednak miłosierna i wprowadziła abonament miesięczny - 800 złotych dla ukochanych gdańskich przedsiębiorców.

- Istotna dla naszego sprzeciwu wobec tego myta jest nie tylko wysokość podwyżek trudna do społecznej akceptacji, ale także kontekst czasu.Mamy poważne zagrożenie epidemiologiczne, mamy obostrzenia związane z ochronąÂ  przed koronawirusem, w tej sytuacji samochód staje się elementem prewencji zdrowotnej. Uważamy, że stosowanie uchwały powinno być zawieszone, podobnie jak niemal mechaniczne rozwijanie w Gdańsku stref płatnych - mówi "GG" wiceprzewodniczący rady Piotr Gierszewski z PiS.


Nowe stawki mogą ułatwić wprowadzenie jeszcze wyższych stawek w projektowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego parkingach kubaturowych. Treść tych porozumień zawartych przez władze Gdańska z prywatnymi inwestorami ukrywana jest przed "kochanymi gdańszczanami". Dziwna to sytuacja bo dotyczy substancji publicznej, z której władze Gdańska chcą wywłaszczyć stronę społeczną. Z różnych informacji wynika, że ceny w takich prywatnych obiektach mogą zaczynać się od 7 złotych za godzinę. Zwolennik tych rozwiązań, zastępca prezydenta miasta Alan Aleksandrowicz, mając dochód roczny na poziomie 444 tys zł i bezpłatne miejsce na parkingu urzędu, jakoś to z pewnością wytrzyma.


Tymczasem właściciel Olivia Business Centre, Maciej Grabski, wprowadził od maja na swoich parkingach znaczącą obniżkę opłat. Pierwsze 30 minut jest bezpłatne,a potem każda godzina kosztuje 2 złote. Stawia to Dulkiewicz i jej grupę polityczną w fatalnym świetle magistrackich krwiopijców.


Drakońskie stawki nie obejmą posiadaczy gruntów. Każdy metr działki opodatkowany jest rocznie kwotą 50 groszy. To oznacza, że zamożni gdańszczanie mając spłachetek ziemi, właśnie 12 metrów kw. udziału w gruncie wspólnoty, parkują rocznie za 6 złotych.


Miasto tak zaprojektowane musi być symbolem szczodrości. Szczodrości władzy dla władzy!

wysokość opłaty jednorazowej za postój pojazdu samochodowego o określonym numerze rejestracyjnym w wyznaczonym miejscu na drogach publicznych na terenie Miasta Gdańska w Strefach Parkowania Płatnego w sektorach; AMM, ASI, ADM, ASP, ANO, BSI, BAN, AWP, AWG, AWK, AWD, AWH, BOL, BPR, AJE i ABR
za pierwszą godzinę 3,90 zł
za drugą godzinę 4,60 zł
za trzecią godzinę 5,50 zł
za czwartą i następną godzinę 3,90 zł

wysokość opłaty jednorazowej za postój samochodu o określonym numerze rejestracyjnym w wyznaczonym miejscu na drogach publicznych na terenie Miasta Gdańska w Śródmiejskiej Strefie Parkowania Płatnego w sektorach FSM, FGM i FDO
za pierwszą godzinę 5,50 zł
za drugą godzinę 6,60 zł
za trzecią godzinę 7,90 zł
za czwartą i następną godzinę 5,50 zł


(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież