Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% podatku” Fundacji Energa

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 stycznia 2021 11:12

Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom, ich rodzinom oraz bliskim. Fundacja równolegle zachęca pracowników Energi do przekazywania 1% podatku na rzecz fundacji.


W 2020 roku Fundacja Energa przekazała kwotę około 1,3 mln zł złotych w formie darowizn finansowych w walce z Covid-19 oraz darowizny rzeczowe: 26 laptopy, sześć monitorów komputerowych oraz dwie drukarki; 50 opakowań rękawiczek nitrylowych oraz 2 tys. maseczek chirurgicznych; 11 zestawów komputerowych; dwie maszyny do szycia maseczek. Pomogła 76 osobom prawnym, 299 osobom fizycznym w tym 55 pracownikom co stanowi 18% przekazanych osobom fizycznym darowizn. Przeznaczyła środki na różnego rodzaju rehabilitację, leczenie (w tym terapie, operacje, zakup leków oraz diagnostykę) oraz wsparła zakup wózków inwalidzkich i sprzętów specjalistycznych potrzebnych m.in. w procesie rehabilitacji. Pieniądze, za pośrednictwem Fundacji Energa, trafiły do wielu szpitali, domów dziecka czy domów spokojnej starości.
– W roku ubiegłym bardzo duża część środków została przeznaczona na walkę z pandemią koronawirusa Covid-19 – mówi Magdalena Kit-Krawczyk, prezes Fundacji Energa. – Fundacja pomogła w dużej mierze jednostkom zewnętrznym czyli szpitalom. Kwota aż ponad miliona złotych trafiła na walkę z pandemią. Potrzeby służby zdrowia były ogromne zatem z całych sił staraliśmy się pomóc, czy to w formie darowizn finansowych czy rzeczowych. Celem naszej fundacji jest niesienie pomocy, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1 procenta podatku także dla Fundacji Energa.


Tegoroczne hasło kampanii zatytułowane „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1 % podatku” dla Fundacji Energa ma na celu kontynuowanie pomocy pracownikom Grupy Energa. Oprócz samych pracowników, wnioski o pomoc mogą składać ich bliscy oraz rodziny.


Fundacja Energa powstała w 2009 roku, a w 2011 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Od czasu swojej działalności Fundacja pomogła wielu pracownikom, ich rodzinom oraz bliskim, placówkom pomocy społecznej, domom seniora oraz domom dziecka. Fundacja wspiera rozwój publicznych placówek ochrony zdrowia, pomaga ofiarom klęsk żywiołowych, a także dofinansowuje zakup sprzętu specjalistycznego. Inicjatywa cieszy się ogromnym powodzeniem już od wielu lat, a liczba chętnych do wzięcia w niej udziału systematycznie rośnie.

alt


Jak można złożyć wniosek o pomoc?
Prośby o wsparcie do Fundacji Energa kierowane powinny być listownie lub mailowo. We wniosku obok uzasadnienia, powinna znaleźć się potencjalna kwota darowizny. Należy załączyć również oświadczenie o rachunku bankowym, podpisaną deklarację zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz – jeśli to konieczne w danej sytuacji, dokumentację potwierdzającą stan zdrowia, tj. orzeczenie o niepełnosprawności czy zaświadczenie lekarskie. Wszystkie informację są zawarte na naszej stronie internetowej: https://grupa.energa.pl/otoczenie/fundacja

Dane kontaktowe Fundacji Energa:
Fundacja Energa
Grunwaldzka 472
80-309 Gdańsk
e-mail: fundacja@energa.pl

źródło energa.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież