72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata przedwyborcza Grzegorza Brauna i Marka Skiby

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 27 lutego 2019 11:35

We wtorek w Filharmonii Bałtyckiej odbyła się debata kandydatów na Prezydenta Gdańska. Wzięli w niej udział Grzegorz Braun oraz Marek
Skiba. Udział w debacie odmówiła Aleksandra Dulkiewicz.


Przed przedterminowym wyborami prezydenta Gdańska, które odbędą się w najbliższą niedzielę zorganizowana została debata kandydatów na urząd prezydenta. Wzięli w niej udział Grzegorz Braun oraz Marek Skiba. Aleksandra Dulkiewicz odmówiła udziału, chociaż organizatorzy do końca liczyli, że jednak się pojawi.


Debata rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem ze względu na udział Marka Skiby w nagraniu programu telewizyjnego.


Podczas debaty kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez oba sztaby, każdy przygotował po cztery pytania. Najwięcej pytań, z obu sztabów, dotyczyło "Modelu na rzecz równego traktowania" wprowadzonego w Gdańsku w ubiegłym roku. Obaj kandydaci byli zgodni i zapowiedzieli, że gdy wygrają wybory to ten projekt zostanie wycofany. Grzegorz Braun zapowiedział, że jeśli wygra wybory to powierzy Markowi Skibie troskę o los gdańskich rodzin i gdańskich dzieci. Marek Skiba odpowiedział, że odwdzięczy się tym samym.


Jedno z pytań dotyczyło komunikacji miejskiej i problemów parkingowych.
- Problem komunikacji w Gdańsku jest problemem ogólnopolskim - powiedział Marek Skiba. - On wynika z prostego rachunku ekonomicznego. Jeżeli jest szybciej i taniej dojechać z osiedli za obwodnicą samochodem niż komunikacją miejską to ludzie będą wybierać jazdę samochodem. Mieszkam na Osowej. Wybudowano nam dużą zabawkę dla dużych chłopców czyli PKM-mkę. Za miliard złotych. Żeby dojechać z Osowy do Gdańska Głównego trzeba wsiąść w Gdańsku Osowej przesiąść się w Rębiechowie, we Wrzeszczu i dojechać do Gdańska. Jedziemy godzinę dwadzieścia za 18 złotych i jesteś na miejscu. Sugerowałbym w tej sytuacji zadzwonić do jednej z firm taksówkowych i ona za 12 złotych w pół godziny zawiezie nas w to miejsce. Jestem budowlańcem z wykształcenia. Mamy pewne doświadczenie w zakresie i budowy i niestety, albo i stety burzenia. Nie bójmy się burzyć budynków, które stoją na drodze budowie porządnej infrastruktury. Ci którzy mieszkają w tych budynkach powinni wykupieni za uczciwe pieniądze, tak żeby chcieli sprzedać swoje nieruchomości, jeśli te nieruchomości stoją na drodze budowy przyszłych dróg infrastruktury.


- Studenci wynajmujący stancje na Jasieniu jadą na Uniwersytet do Oliwy przez Śródmieście - powiedział Grzegorz Braun. - To znaczy jadą godzinę trasę, którą gdyby Gdańsk i Trójmiasto były porządnie skomunikowane, pokonywaliby w kwadrans, może 20 minut. Już dawno powinno powstać studium kolei podziemnej w Trójmieście, ponieważ niektóre linie mogą zostać w ten sposób rozwiązane. Nie wypada, żebyśmy byliśmy zmuszenia kasować trzy bilety zanim dojedziemy z Gdańska na koniec Trójmiasta. To bez sensu. Jeśli władze tutejsze tak świetnie kooperowały, jeśli tak bliskie były nawet towarzyskie kontakty między ojcami i matkami miast Trójmiasta, to czy nie mogli przy okazji umówić się na wspólny bilet, żeby dało się jeździć po ludzku?


Klip wyborczy Grzegorza BraunaInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież