Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
niedziela, 26 stycznia 2020 19:22
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
Po raz piąty w tym sezonie LOTOS PKH zmierzył się z KH Energą Toru ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata przedwyborcza Grzegorza Brauna i Marka Skiby

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 27 lutego 2019 11:35

We wtorek w Filharmonii Bałtyckiej odbyła się debata kandydatów na Prezydenta Gdańska. Wzięli w niej udział Grzegorz Braun oraz Marek
Skiba. Udział w debacie odmówiła Aleksandra Dulkiewicz.


Przed przedterminowym wyborami prezydenta Gdańska, które odbędą się w najbliższą niedzielę zorganizowana została debata kandydatów na urząd prezydenta. Wzięli w niej udział Grzegorz Braun oraz Marek Skiba. Aleksandra Dulkiewicz odmówiła udziału, chociaż organizatorzy do końca liczyli, że jednak się pojawi.


Debata rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem ze względu na udział Marka Skiby w nagraniu programu telewizyjnego.


Podczas debaty kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez oba sztaby, każdy przygotował po cztery pytania. Najwięcej pytań, z obu sztabów, dotyczyło "Modelu na rzecz równego traktowania" wprowadzonego w Gdańsku w ubiegłym roku. Obaj kandydaci byli zgodni i zapowiedzieli, że gdy wygrają wybory to ten projekt zostanie wycofany. Grzegorz Braun zapowiedział, że jeśli wygra wybory to powierzy Markowi Skibie troskę o los gdańskich rodzin i gdańskich dzieci. Marek Skiba odpowiedział, że odwdzięczy się tym samym.


Jedno z pytań dotyczyło komunikacji miejskiej i problemów parkingowych.
- Problem komunikacji w Gdańsku jest problemem ogólnopolskim - powiedział Marek Skiba. - On wynika z prostego rachunku ekonomicznego. Jeżeli jest szybciej i taniej dojechać z osiedli za obwodnicą samochodem niż komunikacją miejską to ludzie będą wybierać jazdę samochodem. Mieszkam na Osowej. Wybudowano nam dużą zabawkę dla dużych chłopców czyli PKM-mkę. Za miliard złotych. Żeby dojechać z Osowy do Gdańska Głównego trzeba wsiąść w Gdańsku Osowej przesiąść się w Rębiechowie, we Wrzeszczu i dojechać do Gdańska. Jedziemy godzinę dwadzieścia za 18 złotych i jesteś na miejscu. Sugerowałbym w tej sytuacji zadzwonić do jednej z firm taksówkowych i ona za 12 złotych w pół godziny zawiezie nas w to miejsce. Jestem budowlańcem z wykształcenia. Mamy pewne doświadczenie w zakresie i budowy i niestety, albo i stety burzenia. Nie bójmy się burzyć budynków, które stoją na drodze budowie porządnej infrastruktury. Ci którzy mieszkają w tych budynkach powinni wykupieni za uczciwe pieniądze, tak żeby chcieli sprzedać swoje nieruchomości, jeśli te nieruchomości stoją na drodze budowy przyszłych dróg infrastruktury.


- Studenci wynajmujący stancje na Jasieniu jadą na Uniwersytet do Oliwy przez Śródmieście - powiedział Grzegorz Braun. - To znaczy jadą godzinę trasę, którą gdyby Gdańsk i Trójmiasto były porządnie skomunikowane, pokonywaliby w kwadrans, może 20 minut. Już dawno powinno powstać studium kolei podziemnej w Trójmieście, ponieważ niektóre linie mogą zostać w ten sposób rozwiązane. Nie wypada, żebyśmy byliśmy zmuszenia kasować trzy bilety zanim dojedziemy z Gdańska na koniec Trójmiasta. To bez sensu. Jeśli władze tutejsze tak świetnie kooperowały, jeśli tak bliskie były nawet towarzyskie kontakty między ojcami i matkami miast Trójmiasta, to czy nie mogli przy okazji umówić się na wspólny bilet, żeby dało się jeździć po ludzku?


Klip wyborczy Grzegorza BraunaInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież