Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata przedwyborcza Grzegorza Brauna i Marka Skiby

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 27 lutego 2019 11:35

We wtorek w Filharmonii Bałtyckiej odbyła się debata kandydatów na Prezydenta Gdańska. Wzięli w niej udział Grzegorz Braun oraz Marek
Skiba. Udział w debacie odmówiła Aleksandra Dulkiewicz.


Przed przedterminowym wyborami prezydenta Gdańska, które odbędą się w najbliższą niedzielę zorganizowana została debata kandydatów na urząd prezydenta. Wzięli w niej udział Grzegorz Braun oraz Marek Skiba. Aleksandra Dulkiewicz odmówiła udziału, chociaż organizatorzy do końca liczyli, że jednak się pojawi.


Debata rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem ze względu na udział Marka Skiby w nagraniu programu telewizyjnego.


Podczas debaty kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez oba sztaby, każdy przygotował po cztery pytania. Najwięcej pytań, z obu sztabów, dotyczyło "Modelu na rzecz równego traktowania" wprowadzonego w Gdańsku w ubiegłym roku. Obaj kandydaci byli zgodni i zapowiedzieli, że gdy wygrają wybory to ten projekt zostanie wycofany. Grzegorz Braun zapowiedział, że jeśli wygra wybory to powierzy Markowi Skibie troskę o los gdańskich rodzin i gdańskich dzieci. Marek Skiba odpowiedział, że odwdzięczy się tym samym.


Jedno z pytań dotyczyło komunikacji miejskiej i problemów parkingowych.
- Problem komunikacji w Gdańsku jest problemem ogólnopolskim - powiedział Marek Skiba. - On wynika z prostego rachunku ekonomicznego. Jeżeli jest szybciej i taniej dojechać z osiedli za obwodnicą samochodem niż komunikacją miejską to ludzie będą wybierać jazdę samochodem. Mieszkam na Osowej. Wybudowano nam dużą zabawkę dla dużych chłopców czyli PKM-mkę. Za miliard złotych. Żeby dojechać z Osowy do Gdańska Głównego trzeba wsiąść w Gdańsku Osowej przesiąść się w Rębiechowie, we Wrzeszczu i dojechać do Gdańska. Jedziemy godzinę dwadzieścia za 18 złotych i jesteś na miejscu. Sugerowałbym w tej sytuacji zadzwonić do jednej z firm taksówkowych i ona za 12 złotych w pół godziny zawiezie nas w to miejsce. Jestem budowlańcem z wykształcenia. Mamy pewne doświadczenie w zakresie i budowy i niestety, albo i stety burzenia. Nie bójmy się burzyć budynków, które stoją na drodze budowie porządnej infrastruktury. Ci którzy mieszkają w tych budynkach powinni wykupieni za uczciwe pieniądze, tak żeby chcieli sprzedać swoje nieruchomości, jeśli te nieruchomości stoją na drodze budowy przyszłych dróg infrastruktury.


- Studenci wynajmujący stancje na Jasieniu jadą na Uniwersytet do Oliwy przez Śródmieście - powiedział Grzegorz Braun. - To znaczy jadą godzinę trasę, którą gdyby Gdańsk i Trójmiasto były porządnie skomunikowane, pokonywaliby w kwadrans, może 20 minut. Już dawno powinno powstać studium kolei podziemnej w Trójmieście, ponieważ niektóre linie mogą zostać w ten sposób rozwiązane. Nie wypada, żebyśmy byliśmy zmuszenia kasować trzy bilety zanim dojedziemy z Gdańska na koniec Trójmiasta. To bez sensu. Jeśli władze tutejsze tak świetnie kooperowały, jeśli tak bliskie były nawet towarzyskie kontakty między ojcami i matkami miast Trójmiasta, to czy nie mogli przy okazji umówić się na wspólny bilet, żeby dało się jeździć po ludzku?


Klip wyborczy Grzegorza BraunaInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież