Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Będzie strajk generalny?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 23 kwietnia 2013 16:14


Czeka nas gorąca wiosna. Zebrani w Warszawie przewodniczący Regionów i Sekretariatów branżowych, tworzący Krajowy Sztab Protestacyjny NSZZ „S” postanowili, że wobec braku odpowiedzi rządu na postulaty Związku  przeprowadzi wśród członków NSZZ „Solidarność” referendum na temat akcji protestacyjnej.


W referendum będzie pytanie o przystąpienie do strajku generalnego i udział w ogólnopolskiej manifestacji. Przystąpi do protestów także Forum Związków Zawodowych. Do eskalacji akcji protestacyjnych, w przypadku braku porozumienia, dojdzie we wrześniu. 
Premier Tusk nie zamierza ustąpić. Przywołuje argument, że nie może być kompromisu bo propozycje „Solidarności”…zwiększą bezrobocie.
- Niezależnie od grożenia akcjami protestacyjnymi nie zgodzę się na propozycje związkowców, które de facto zwiększyłyby w Polsce bezrobocie - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców w Komisji Trójstronnej.


Donald Tusk i lider związku Piotr Duda podczas środowej Komisji Trójstronnej nie osiągnęli porozumienia.
- Premier mówi, że nie będzie robił czegokolwiek pod dyktat związków zawodowych, a my musimy znosić już przez kilka lat dyktat rządu i pana premiera Tuska. Dlatego jesteśmy w sytuacji patowej. Rozmawiamy, procedura biegnie, zawsze można tę procedurę zatrzymać, jak się dogadamy. Ale my już oszukiwać dalej się nie pozwolimy - powiedział Piotr Duda, szef "Solidarności" po spotkaniu z premierem.


Przypomnijmy, że Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „S” zwrócił się już na początku kwietnia do wszystkich struktur związku w Regionie o przygotowanie do przeprowadzenia referendum w zakładach pracy na temat form dalszej akcji protestacyjnej. „Solidarność” domaga się takich działań rządu, których celem będzie ochrona miejsc pracy, pomoc przedsiębiorcom utrzymującym zatrudnienie, ograniczenia szkodliwej dla państwa plagi umów śmieciowych, wsparcia polskiej rodziny. Głównym żądaniem związku jest wycofanie szkodliwych projektów nowelizacji kodeksu pracy dotyczących uelastycznienia czasu pracy firmowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ruchomy czas pracy i wydłużenie okresu rozliczeniowego z 4 do 12 miesięcy zawiera projekt nowelizacji kodeksu pracy przyjęty przez rząd. Zgodnie z założeniami nowelizacji kodeksu pracy pracodawca będzie mógł zmusić pracownika do pracy przez 12 godzin dziennie od poniedziałku do soboty w 12-miesięcznym okresie rozliczeniowym, bądź tylko na część dniówki, nawet przez pół roku. Wprowadzane zmiany dotyczą wszystkich, nawet kobiet w ciąży, matek samotnie wychowujących dzieci, pracowników zatrudnionych w warunkach szkodliwych. Jak zorganizować sobie mają życie osoby wychowujące małe dzieci, kiedy godziny pracy będą się zmieniać? Jednym ze skutków wprowadzenia wydłużonego okresu rozliczeniowego będzie możliwość czasowego obniżania wynagrodzenia. Jeżeli ktoś ma kredyt lub pożyczkę czy uzyska przesunięcie spłat rat do momentu otrzymania wypłaty w normalnej wysokości?

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 syndykalist 2013-04-23 19:29
Proletariusze do boju. dość pseudopolityków pozerów od złotych zegarków jak nowak i tusk słonce nigerii
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież