Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wystawa znaczków pocztowych Kazachstanu

altMuzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Wieść Wolnych Ludzi. Wystawa znaczków pocztowych Kazachstanu z lat 1992 -2005”.


Wernisaż odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2011 r. o godzinie 12.00 w Oddziale MHMG Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, przy ul. Obrońców Poczty Polskiej 1/2.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Poczty w dniach od 15 kwietnia do 13 maja 2011 roku. Stanowić będzie część obchodów 20-lecia Niepodległości Kazachstanu.


alt


Wystawa Wieść Wolnych Ludzi. Znaczki pocztowe Kazachstanu z lat 1992 – 2005 powstała na podstawie ekspozycji stworzonej przez Ambasadę Kazachstanu w 2006 roku. Składa się z ponad osiemdziesięciu serii wydawnictw filatelistycznych, w większości odwołujących się do tematów związanych z Kazachstanem, jego bujną naturą, egzotyczną kulturą, dramatyczną historią, sztuką i osiągnięciami technicznymi. 


alt


Po odzyskaniu niepodległości w 1991 roku, Kazachstan bardzo szybko zorganizował własną służbę pocztową i był jednym z pierwszych przedstawicieli Wspólnoty Niepodległych Państw, który w swoich strukturach pocztowych uwzględnił istnienie oddziału filatelistycznego. Efektem tych działań było wydanie ponad 500 serii filatelistycznych (znaczków, bloczków, kopert FDC – pierwszego dnia obiegu) w ciągu 20 lat istnienia Narodowej Poczty Kazachstanu Kazpost.


Wydawnictwem inaugurującym istnienie poczty niepodległego Kazachstanu był znaczek Altyn Sarbaz (z kaz. złoty wojownik, w Polsce znany pod nazwą „Złoty człowiek”). Przedstawia on zbroję wykonaną ze złotych blaszek, znalezioną w kurhanie grobowym pradawnego wojownika kazachskiego podczas wykopalisk w miejscowości Issyk w 1969 roku. Traktowana jako łącznik współczesnego Kazachstanu z zapomnianą kulturą dawnych Kazachów zbroja stała się jednym z symboli nowej tożsamości państwa.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież