Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wystawa znaczków pocztowych Kazachstanu

altMuzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Wieść Wolnych Ludzi. Wystawa znaczków pocztowych Kazachstanu z lat 1992 -2005”.


Wernisaż odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2011 r. o godzinie 12.00 w Oddziale MHMG Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, przy ul. Obrońców Poczty Polskiej 1/2.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Poczty w dniach od 15 kwietnia do 13 maja 2011 roku. Stanowić będzie część obchodów 20-lecia Niepodległości Kazachstanu.


alt


Wystawa Wieść Wolnych Ludzi. Znaczki pocztowe Kazachstanu z lat 1992 – 2005 powstała na podstawie ekspozycji stworzonej przez Ambasadę Kazachstanu w 2006 roku. Składa się z ponad osiemdziesięciu serii wydawnictw filatelistycznych, w większości odwołujących się do tematów związanych z Kazachstanem, jego bujną naturą, egzotyczną kulturą, dramatyczną historią, sztuką i osiągnięciami technicznymi. 


alt


Po odzyskaniu niepodległości w 1991 roku, Kazachstan bardzo szybko zorganizował własną służbę pocztową i był jednym z pierwszych przedstawicieli Wspólnoty Niepodległych Państw, który w swoich strukturach pocztowych uwzględnił istnienie oddziału filatelistycznego. Efektem tych działań było wydanie ponad 500 serii filatelistycznych (znaczków, bloczków, kopert FDC – pierwszego dnia obiegu) w ciągu 20 lat istnienia Narodowej Poczty Kazachstanu Kazpost.


Wydawnictwem inaugurującym istnienie poczty niepodległego Kazachstanu był znaczek Altyn Sarbaz (z kaz. złoty wojownik, w Polsce znany pod nazwą „Złoty człowiek”). Przedstawia on zbroję wykonaną ze złotych blaszek, znalezioną w kurhanie grobowym pradawnego wojownika kazachskiego podczas wykopalisk w miejscowości Issyk w 1969 roku. Traktowana jako łącznik współczesnego Kazachstanu z zapomnianą kulturą dawnych Kazachów zbroja stała się jednym z symboli nowej tożsamości państwa.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież