Donald Tusk: "Autonomia dla Pomorza" » "Autonomia dla Pomorza" to tekst własny - i zgrabnie napisany - który wiosną 1990 roku, przed wybora... Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kozak oskarża Tuska o złamanie ordynacji wyborczej

czwartek, 02 grudnia 2010 09:38

altUbiegający się o stanowisko prezydenta Starogardu Gdańskiego poseł PiS Zbigniew Kozak wysłał pismo do PKW, w którym domaga się ukarania premiera Donalda Tuska oraz kandydata PO na prezydenta Starogardu Gd., Patryka Gabriela za prowadzenie kampanii wyborczej w miejscowym starostwie powiatowym.


Do sytuacji do której odwołuję się poseł Kozak doszło w zeszłą niedzielę 28 listopada tego roku. Premier Donald Tusk podczas swojej wizyty w mieście wyraził poparcie dla Patryka Gabriela kandydata PO na prezydenta Starogardu Gd. Według posła PiS-u do poparcia doszło w siedzibie starostwa powiatowego, który jest siedzibą administracji terytorialnej.
- Sytuacji do jakiej doszło w starostwie powiatowym to ewidentny skandal. Stosowanie takich metod to próba prowadzenia niezgodnej z prawem kampanii wyborczej. Nie chodzi utaj o kary, ale o ewidentne pokazanie, że sztab jednego z kandydatów gra ewidentnie nie fair - podkreśla poseł Zbigniew Kozak, który w pierwszej turze uzyskał trzeci wynik z poparciem 17,68 % głosujących.


Według posła Kozaka nie jest to jedyna niezgodna z prawem metoda jaką kandydat na prezydenta Starogardu Gd. z ramienia PO zamierza użyć w swojej kampanii.
- Z moich informacji wynika, że na niedzielę planowany ma być koncert charytatywny pod urzędem starostwa. Zaproszony tam artysta prawdopodobnie wyrazi poparcie dla pana Gabriela. Uważam to za ewidentną próbę ominięcia ordynacji wyborczej i dowód na prowadzenia brudnej kampanii w mieście – dodaje poseł Kozak.


W niedzielę w Starogardzie Gdańskim w drugiej turze staną na przeciwko siebie dotychczasowy prezydent miasta, startujący z własnego komitetu, ale popierany przez SLD 62-letni Edmund Stachowicz oraz 33 leni kandydat Platformy Patryk Gabriel.


Jak podkreślił w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Zbigniew Kozak w tej sytuacji udzielił we wtorek swojego poparcia Edmundowi Stachowiczowi i zaapelował do swoich wyborców o oddanie głosu na obecnego prezydenta miasta. Na ile wyborcy PiS-u posłuchają swojego kandydata dowiemy się już 5 grudnia, kiedy odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta Starogardu Gdańskiego.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież