Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Czwarta edycja imprezy charytatywnej „Zdążyć z pomocą"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 czerwca 2014 18:58

Przy słonecznej pogodzie i dobrej zabawie zbierano pieniądze dla dwójki chorych dzieci podczas kolejnej już czwartej edycji imprezy charytatywnej pod nazwą „Zdążyć z Pomocą”, zorganizowanej w miejscowości Strzebielinko koło Wejherowa. Niedzielna impreza (25 maja) była zwieńczeniem pomocy udzielanej dwójce chorych Kubusiów, których wspierają od początku roku szkolnego wolontariusze z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.


Organizatorzy są zadowoleni z frekwencji, mimo że fundusze zebrane przed rokiem były nieco wyższe, bo wyniosły ponad 10 tys. zł.


altGościem specjalnym na festynie była Ukrainka Tatiana Galicyna, zwyciężczyni 6. edycji telewizyjnego programu "Mam Talent".  Oprócz wielu pokazów i koncertów najmłodsi mogli pobawić się w dmuchanym zamku, dmuchanych zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej czy pojeździć bryczką lub na kucyku. 


altOdbyły się pokazy zespołów "Baccra", "Taj-Trum", "Spontan", kabaretu "Kuńda". Wśród atrakcji była też loteria fantowa, a także pokaz malowania ustami w wykonaniu Agnieszki Sapińskiej z Łodzi. Imprezę poprowadził Piotr Krasiński.


altImpreza rozpoczęła się licytacją o godz. 13. Na aukcji wśród przedmiotów znalazły się m.in. obrazy, drzewka ozdobne, pobyt w hotelu, w SPA oraz drobne pamiątki podarowane przez medalistów olimpijskich, jak kulomiota Tomasza Majewskiego, gimnastyka sportowego Leszka Blanika, wioślarza Adama Korola oraz dwie tyczkarki Monikę Pyrek i Annę Rogowską. Największe zainteresowanie wzbudził srebrny medal z gimnastycznych mistrzostw świata oraz sportowy plecak z uniwersjady podarowany przez Edwarda Szymczaka, byłego trenera polskiej kadry narodowej tyczkarzy i tyczkarek.


altTo jemu za nakłonienie swoich byłych podopiecznych, jak i pozostałych olimpijczyków, do przekazania pamiątek na licytację podziękowali organizatorzy festynu wręczając mu figurę gipsowego anioła (zdjęcie powyżej).


altCzęść gości przed piekącym słońcem znalazło schronienie w Kasztanowym Gościńcu, w którym czekał dla smakoszy słodyczy ogromnych rozmiarów tort.


Gwiazdami wieczoru były występujące na okazałej scenie zespoły Drossel, Farba oraz Limith. Wstęp na imprezę był bezpłatny.


altGłówna organizatorka festynu Ewa Miezianko-Pieper, nauczycielka z Gniewina powiedziała nam: - Wspólnie niesiemy pomoc dla dwóch chłopców 1,5-rocznemu i 13-letniemu o imionach Kubuś. Potrzebują oni rehabilitacji, która sporo kosztuje, a ich rodzin na to nie stać. Zatem tutaj podczas niedzielnego festynu w Strzebielinku łączy nas wspólna sprawa, jaką jest pomoc dla lokalnej społeczności. Taki plenerowy festyn służy również integracji tej społeczności.  To już czwarta edycja tej imprezy. Co roku edycja jest bogatsza. W ubiegłym roku zebraliśmy 10 tys. zł dla chorej dziewczynki o imieniu Monika. Główny sponsor, to Kasa Stewczyka, ale i inne banki. Dzięki ich hojności wśród nas jest wielka radość, że na obóz rehabilitacyjny pojedzie choćby jedno chore dziecko.


To jest radosne pomaganie bliźnim. Życzymy wszystkim uczestnikom festynu wspólnych radosnych chwil. I wzajemnej wdzięczności. Liczymy też na datki.


Przy okazji Ewa Miezianko-Pieper przypomniała, że dwa lata temu również w niedzielę ale marcową, po raz drugi odbył się koncert charytatywny na zamku w Krokowej kolo Pucka, pt. „Zdążyć z pomocą”. Zbierano wówczas pieniądze na leczenie i rehabilitację dwójki niepełnosprawnych dzieci z powiatu puckiego 8-letniej Zuzi (mieszkanki okolic Starzyna) i 4-letniego Wiktora (mieszkańca Białogóry), podopiecznych Fundacji „ Zdążyć z pomocą''. Pomysł na zorganizowanie koncertu charytatywnego zdążyć z pomocą wyniknął niespełna cztery lata temu od Agnieszki Pawlikowskiej, uczennicy szkoły w Gniewinie, która zgłosiła nauczycielom tak odważny pomysł. Bardzo przejęła się ona losem chorego dziecka na nowotwór oczu. W trakcie tamtej imprezy również odbyła się licytacja, podczas której można było kupić obrazy, stare monety, wejścia do Spa, noclegi w hotelach, wizyty u fryzjerów, kosmetyczek, jazdy konne, autografy znanych sportowców i muzyków, np. płyta Kamila Bednarka, Ewy Farnej, Michała Wiśniewskiego.


W trakcie tamtej imprezy serwowane były słodkości oraz bigos i zupa wprost z kuchni polowej, dania ufundowane przez jednego ze sponsorów.
Podobnie było i w tym roku, bo gospodarz terenu na którym odbywał się festyn Rafał Peta przygotował na rusztach wiele smakowitości.


alt


W festynie uczestniczył też ksiądz Karol Ciesielski (mgr teologii) z parafii rzymskokatolickiej św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie, wyświęcony w 2011 roku, który powiedział nam: - Największą moją pasją jest człowiek. Jestem wikariuszem miejscowej parafii z ogromną empatią wobec ludzi, którzy żyją w biedzie, wobec których dzieje się krzywda i znajdują się oni w życiowej potrzebie. My parafianie musimy sobie wzajemnie pomagać, zwłaszcza tym którzy znajdują się w potrzebie. Tak jest i w tych dwóch przypadkach. Rodzice dwójki chłopców sami nie dadzą sobie rady w zapewnieniu kosztownej rehabilitacji swoich dzieci.  

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież