Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Żużlowcy przegrali z pogodą

altByły duże oczekiwania, a skończyło się na kilkudziesięciominutowym czekaniu i odwołaniu meczu Renault Zdunek Wybrzeże z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Sędzia Grzegorz Sokołowski uznał, że tor po opadach deszczu jest zbyt niebezpieczny i odwołał spotkanie.


Dla obu ekip spotkanie miało być sprawdzianem. Goście chcieli odbudować się po klęsce na inaugurację w Pile, a gdańszczanie potwierdzić, że będą należeć do czołówki NICE PLŻ.


Niesprzyjające prognozy już kilka dni przed meczem zagrażały jego rozegraniu. W sobotę i niedzielę w Gdańsku padało, ale niezbyt intensywnie. Na torze stadionu im. Zbigniewa Podleckiego nie było widać zbyt dużych kałuż. Gdy przed 13 zaczęło się przejaśniać i ustały opady wydawało się, że z opóźnieniem, ale zawody powinny się odbyć. Mimo, że przestało padać prace na torze były bardzo "nieśmiałe" - prowadziło je kilka osób ze szczotkami. Sędzia z komisarzem udali się na inspekcję toru. Po jej zakończeniu nie podjęto żadnych prac na torze. O 13.45 arbiter wraz z komisarzem i przedstawicielami obu drużyn ponownie udał się na inspekcję toru. Po krótkiej naradzie przed bramą wjazdową do parkingu kibice zostali poinformowani, że arbiter uznał, że nawierzchnia jest zbyt niebezpieczna i mecz zostaje odwołany.


Zastrzeżenia do decyzji arbitra mieli goście. To dziwna decyzja, ale decyzja nieodwołalna - stwierdził Michał Świącik, prezes Eko-Dir Włókniarza. - Sędzia ustala jak to ma wyglądać i wiadomo decyzja jest niepodważalna. Szkoda. Nasi zawodnicy byli gotowi. Moim zdaniem można było jeszcze trochę z decyzją o odwołaniu meczu poczekać.


Inaczej decyzję sędziego ocenił prezes gdańskiego klubu. Z perspektywy trybun tor wygląda zupełnie inaczej niż gdy się na nim jest - powiedział Tadeusz Zdunek. - Tor jest bardzo mocno nasączony wodą. To jest maź, a nie granit. Za wszelką cenę te zawody można byłoby przeprowadzić, ale czy warto narażać zdrowie zawodników. To jedna kwestia. Druga to rządziłby przypadek, a nie umiejętności zawodników. Nie byłoby widowiska. Dlaczego nie było prac gdy przestał padać deszcz? Nie mogliśmy ściągać mazi, bo musielibyśmy ściągać całą warstwę toru. Gdyby deszcz lunął i przestał to to byłby nasączony tylko powierzchniowo, ale on był bardzo mocno nasączony.


- Taką decyzję podjął arbiter, trzeba ją przyjąć. To wszystko - krótko ocenił Grzegorz Dzikowski, trener Renault Zdunek Wybrzeże.


Arbiter przez rzecznika prasowego klubu poinformował, że swoją decyzję uzasadnił przed kamerami telewizyjnymi i nie będzie więcej jej komentował dla innych mediów, bo nie ma tego w swoich obowiązkach.


Zdziwiony decyzją o przerwaniu meczu był Zenon Plech, który był w studio TVP i miał być ekspertem podczas relacji. - Dlaczego nie było rozmów z zawodnikami? - zastanawiał się były zawodnik Wybrzeża i Stali Gorzów, pięciokrotny indywidualny mistrz Polski. - Dlaczego decyzja zapadła bez próby toru? Można było puścić zawodników na próbne jazdy i zobaczyć jak będą jechać i dopiero wówczas podjąć decyzję. Kiedyś jeździło się w gorszych warunkach. Teraz jest sędzia, komisarz toru.


Obie drużyny do poniedziałku do godz. 13.00 mają czas na uzgodnienie nowego terminu. Jeśli nie dojdą do porozumienia termin wyznaczy żużlowa centrala.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież