Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Wyjazdy służą biało-zielonym

altDrugi wyjazd w rundzie finałowej T-Mobile Ekstraklasy zakończył się drugim zwycięstwem biało-zielonych. Gdańszczanie po goli Sebastiana Mili pokonali w Zabrzu miejscowego Górnika 1:0 (0:0). Po straconych punktach z Wisłą w Gdańsku znów odżyły nadzieje na europejskie puchary.

Po raz drugi w 2015 roku gdańszczanie pokonali ekipę z Zabrza i po raz drugi w rozmiarze 1:0. Na Śląsku od pierwszej minuty zagrał już Rafał Janicki stąd trener Jerzy Brzęczek nie musiał eksperymentować ze składem jeśli chodzi o linię obrony. Stojan Vranjes wrócił natomiast na pozycję defensywnego pomocnika, czyli tam, gdzie czuje się najlepiej. Goście starali się zagrać od pierwszej minuty meczu agresywnie spychając Górnika do obrony. Wprawdzie nie udało im się kompletnie zdominować rywala, ale wypracowali sobie optyczną przewagę. Już w 7 minucie Maciej Makuszewski po podaniu Mili znalazł się w wybornej sytuacji strzeleckiej, jednak przegrał pojedynek z Grzegorzem Kasprzikiem. Później w niezłych sytuacjach znajdował się Antonio Colak, jednak skuteczność nie było w środę mocną stroną Chorwata.

Zabrzanie również kilka razy próbowali zaskoczyć Łukasza Budziłka, jednak ani Łukasz Madej, ani Seweryn Gancarczyk nie znaleźli drogi do bramki Lechii. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć z lekkim wskazaniem na gości.

Po zmianie stron, już w 48 minucie gdańszczanie próbowali otworzyć wynik meczu. Po raz kolejny jednak Colak trafił jedynie w bramkarza. W odpowiedzi Madej ostrzelał gdańskiego golkipera. Kolejną szansę górnicy zmarnowali w 55 min. Jeden z najstarszych graczy na boisku – Gancarczyk uderzył bardzo silnie z około 30 metrów i piłka minimalnie minęła okienko bramki gdańskiej. Gdyby gracz Górnika przymierzył odrobinę lepiej z pewnością byłaby to jedna z ładniejszych bramek kolejki. Szansę na efektownego gola mieli również gdańszczanie. W 58 minucie Mila zauważył, że Kasprzik wyszedł daleko od bramki, próbował go przelobować strzałem z kilkudziesięciu metrów. Bramkarz gospodarzy zdążył wybić piłkę dosłownie w ostatniej chwili. Kapitan gdańszczan w głównej roli wystąpił raz jeszcze. W 65 min. uderzył zza pola karnego minimalnie obok słupka bramki Kasprzika.

Wreszcie w 78 minucie gdańszczanom udało się umieścić piłkę w siatce. Kevin Friesenbichler, wprowadzony kilka minut wcześniej za Colaka, wyłożył piłkę w polu karnym Mili. Kapitan biało-zielonych wygrał pojedynek z Kasprzikiem i skierował piłkę do siatki. Wprawdzie Adam Danch ofiarnie wybił piłkę z bramki, ale futbolówka minęła linię bramkową i gol dla Lechii stał się faktem.

W końcówce Górnik próbował jeszcze uratować choćby punkt jednak czynił to niezbyt składnie. Wydawało się, że  w samej końcówce meczu gdańszczanie mogą mieć nieco ułatwione zadanie, gdyż za drugą żółtą  kartkę z boiska usunięty został Roman Gergel, jednak niespełna dwie minuty później taki sam los spotkał Nikolę Lekovicia. Piłkarz Lechii obejrzał czerwony kartonik nie z gradacji kar, ale za faul, choć można by dyskutować czy nadawał się on od razu na wyrzucenie z placu gry.

Rozgrywki ekstraklasy nabierają tempa i kolejny mecz gdańszczanie rozegrają już w niedzielę. Tym razem na własnym boisku podejmować będą jednego z kandydatów do złota – Lech Poznań.

GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Mila (78)

GÓRNIK: Kasprzik - Słodowy (85 Skrzypczak), Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (76 Magiera) - Sobolewski, Grendel - Madej, Gergel, Kosznik - Nowak (69 Przybylski).

LECHIA: Budziłek - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak (46 Leković) - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila (90+3 Łukasik), Nazario - Colak (67 Friesenbichler).

Żółte kartki: Gergel (Górnik) - Friesenbichler (Lechia).
Czerwone kartki: Gergel (Górnik) (90+2, za drugą żółtą)  - Leković (Lechia) (90+3, za faul)
Sędziował: Bartosz Frankowski