Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

"Słonie" zdmuchnęły Lechii pierwszą ósemkę?

altTrzy punkty leżały na tacy, po raz drugi z rzędu jednak piłkarze Lechii zmarnowali szansę na ich zainkasowanie. Grali zbyt zachowawczo i tym razem marzenia o pierwszej ósemce na dwie kolejki przed końcem zdmuchnęły im „Słonie”. Biało-zieloni dali się zaskoczyć nieobliczalnemu beniaminkowi i tylko zremisowali 1:1 (1:0).

Cztery stracone punkty w dwóch ostatnich spotkaniach pod dużym znakiem zapytania stawiają obecność Lechii w pierwszej ósemce ligi po sezonie zasadniczym. Wprawdzie konkurenci biało-zielonych tez pogubili punkty to jednak gdańszczanie mają dość ciężką końcówkę ligi. Po przerwie świątecznej jadą do Warszawy na mecz z Legią, a sezon zasadniczy zamykają rywalizacją z Ruchem Chorzów.

Jednak początkowo, w niedzielę nic nie wskazywało na to, że w tak kiepskich nastrojach piłkarze i kibice Lechii kończyć będą spotkanie z Termalicą. Gdańszczanie podobnie, jak w ostatnich spotkaniach przejęli inicjatywę. Tym razem jednak byli częściej w posiadaniu piłki, jednak rzadziej niż ostatnio stwarzali sobie dogodne sytuacje. Być może powodem tego był brak na boisku Milosa Krasicia. Serb mimo wcześniejszych zapowiedzi przegrał jednak z kontuzją uda. Ponadto Piotr Nowak wrócił do ustawienia z Marko Mariciem w bramce, od pierwszej minuty zagrał Sebastian Mila, który w niedzielę zaliczył swój trzysetny występ w meczu ekstraklasy. Spotkanie to mogło przejść do historii również z innego powodu. Gdańszczanie jeszcze nigdy nie wygrali sześciu spotkań z rzędu na własnym boisku w rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po 25 minucie wydawało się, że do tego historycznego osiągnięcia jest blisko. Po rozegraniu rzutu rożnego, jeden z defensorów Termalicy odegrał piłkę wprost pod nogi Michała Chrapka. Ten przymierzył spoza pola karnego i było 1:0 dla Lechii. Gdańszczanie przeważali w kolejnych minutach, ale kolejnych bramek nie było. Szkoda, gdyż chwilami goście wyraźnie gubili się w obronie.

W drugiej połowie meczu tempo gry wyraźnie spadło. Zespół z Niecieczy starał się rozbijać ataki Lechii, a biało-zielonym z kolei brakowało polotu znanego choćby z innych spotkań wiosennych. Taki stan rzeczy przyniósł „karę” dla biało-zielonych. W 78 minucie wprowadzony niedługo wcześniej Bartosz Smuczyński wykorzystał idealne podanie z prawej strony Dalibora Plevy i nieobstawiony uderzył na bramkę. Gdańszczanie po raz drugi z rzędu w końcówce postawili wszystko na jedną kartę, ale nawet nie stworzyli sobie tylu sytuacji co w końcówce meczu z Górnikiem przez co musieli pogodzić się z remisem.

- To było spotkanie, w którym nikt nie chciał zginąć, a więc jest dwóch rannych. Remis nie krzywdzi nikogo, ale też nie satysfakcjonuje gospodarzy i nas. Trzeba pochwalić chłopców, że po prowadzeniu gospodarzy zdołali sięgnąć po wyrównanie. Pleva znakomicie zagrał do Smuczyńskiego, a on dał nam punkt. Przed nami 2 mecze do końca sezonu zasadniczego, to 6  punktów do zdobycia  i wszystko się może zdarzyć – powiedział po spotkaniu trener Termalicy Piotr Mandrysz.

- Po raz kolejny nie potrafiliśmy utrzymać prowadzenia. Szkoda, punkty uciekają, musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania. Musimy porozmawiać jak mężczyźni. Błąd, który popełniliśmy przy utracie bramki nie powinien nam się zdarzyć. Nie wyglądała ta gra tak, jakbym sobie tego życzył, szczególnie w drugiej połowie. Zmiany były podyktowane tym, że Michał był poturbowany, a u Seby braki, które ma przez chorobę dają mu się we znaki.  Szkoda było zmiany Michała Chrapka, ale miał problemy z nogą. Nasza gra nie wyglądała płynnie. Grzesiek i Flavio za daleko od siebie grali. Pressing nie był taki jak powinien, byliśmy za bardzo rozrzuceni. Teraz w przerwie będzie dobry czas na to by usiąść i porozmawiać. Termalica miała 4 strzały na bramkę i strzeliła jednego gola. Dostajemy bramki z niczego, musimy z tego wyciągnąć wnioski. Piłka nożna to gra w dwie strony, nie tylko chodzi o efektowną ofensywę. Pressing tak samo zależy od napastników i pomocników. Mamy materiał do przemyślenia i musimy popracować nad tym  - powiedział po meczu trener Lechii Piotr Nowak.