Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przemysław Zamojski: Jestem w stanie się odbić!

altPrzemysław Zamojski po meczy z Galatasaray Stambuł opowiada nam, czego zabrakło jego drużynie, jak ocenie swoją postawę. A także szanse na dalsze sukcesy w Europie Trefla Sopot.- Trefl Sopot miał w środę przetarcie w Europie, ale ty jesteś doświadczonym zawodnikiem, który zagrał sporo spotkań w Eurolidze. Jaka jest Twoja opinia na temat tego spotkania? Czym się różni Eurocup od Euroligi?
Przemysław Zamojski: Poziom jest na pewno zbliżony między tymi rozgrywkami, oczywiście w zależności z kim się gra. Galatasaray praktycznie nas zmiażdżył i nie można praktycznie niec pozytywnego powiedzieć o naszej grze. Zawiedliśmy na całej linii.

- Jedyna duża różnica w statystykach między wami a Galatasaray, to była skuteczność z gry. Nie mieliście dużo więcej strat, nie było widocznego na boisku pogromu, jedynie wynik odzwierciedla różnicę. Jak to oceniasz?
Przemysław Zamojski: Ciężko powiedzieć. Już drugi mecz nam ta skuteczność nie idzie. Musimy się jak najszybciej ocknąć i zacząć trafiać te rzuty. Nie może być tak, że tak dużej ilości rzutów z tak łatwych pozycji nie trafiamy.

- Jak oceniasz atmosferę w czasie meczu? Spodziewałeś się, że trochę więcej ludzi przyjdzie na ten mecz, że będzie głośniej?
Przemysław Zamojski: Atmosfera była w porządku. Było może trochę więcej ludzi niż na polskiej lidze, ale było na pewno bardzo fajnie. Szkoda, że nie pokazaliśmy się z lepszej strony bo oczekiwania na pewno były większe z naszej strony. Z takim zespołem jak Galatasaray nie można zagrać jedną kwartę w miarę dobrze a trzy kiepsko, bo oni to skrupulatnie wykorzystują. Oni w środę pokazali jak mocnym zespołem są i jaką mają przewagę nad nami.

- Jak oceniasz swoją formę w ostatnich kilku meczach? Jakby trochę przysiadł Przemysław Zamojski, który by liderem drużyny, a w ostatnim czasie kilka meczów trochę gorzej… Jesteś w stanie się odbić do góry?
Przemysław Zamojski: Na pewno jestem w stanie się odbić! Mamy troszkę wszyscy problemy zdrowotne, wszyscy są chorzy. Połapaliśmy jakieś choroby. Jednak nie możemy na to patrzeć, musimy się ocknąć i po prostu ciężko pracować. Już w sobotę mamy trudne spotkanie z Rosą Radom, potem ciężki wyjazd do Kubania i tam też musimy się pokazać z dobrej strony, żeby taki mecz jak na naszej hali już się nie powtórzył w tych rozgrywkach.

- Jak oceniasz wasze szanse w dalszych spotkaniach w Eurocup? Jesteście jedną z drużyn o najmniejszym budżecie w tej lidze, ale czy jesteście w stanie wyrwać komuś w tej trudnej grupie zwycięstwo, potem może kolejne i walczyć do końca o awans?
Przemysław Zamojski: Na pewno jesteśmy w stanie wyrwać jakieś zwycięstwo. Najbliższa okazja przy wyjazdowym meczu w Kubaniu. Zobaczymy jak to wyjdzie. Musimy utrzymać koncentrację, bo nie możemy grać tak falami jak z Galatasaray. Z takimi zespołami nie możesz grać jednej dobrej kwarty i trzech słabych, bo wynik mówi sam za siebie jak się kończy mecz?

- Jaką masz opinię o Rosie Radom, z którą mierzycie się sobotę w TBL? Macie jakieś obawy co do tego spotkania?
Przemysław Zamojski: Na pewno to nie będzie łatwe spotkanie. Z tego co widziałem po ostatniej kolejce, to Asseco Prokom miał z nimi wielkie problemy.

- To nie była zasługa Rosy, raczej słaba postawa Asseco…
Przemysław Zamojski: Może troszkę ich zlekceważyli, ale to my musimy się przygotować do meczu z nimi jak do każdego spotkania w posiej lidze. Nie patrzymy, czy to jest słabszy zespół, czy mocniejszy, musimy po prostu grać swoją koszykówkę i wykonywać polecenia trenera. Gdzieś ta nasza koncentracja agresywność spadła w obronie. Musimy to podciągnąć i grać dalej.

Rozmawiał Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież