Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło... "Głos Wybrzeża" w (bez)prawnym cieniu - gazeta czy ulotka europosłanki... » Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dziennik "Głos Wybrzeża".Budowany pracą...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pod dyktando Somonina - GALERIA

altZwycięstwem drużyny Gimnazjum z Somonina zakończył się trzeci turniej Pomerania 1,5 km Bike Cup. Organizatorem zmagań na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego jest GKS Wybrzeże SA.


GALERIA

Gimnazjalna młodzież po raz ostatni w tym roku szkolnym rywalizował na torze żużlowym. Właśnie kończący się rok szkolny spowodował, że kilka z drużyn, które wcześniej zgłosiły się do rywalizacji nie dotarło na stadion im. Zbigniewa Podleckiego. Jedna ze szkół był w drodze, ale poinformowała, że ostatecznie nie przyjedzie. Do trzech gimnazjów dołączyła więc mieszana drużyna żużlowców i mechaników, którzy startowali poza konkurencją.


alt


Od początku najlepiej spisywali się zawodnicy Gimnazjum z Somonina. Równa jazda całej drużyny spowodowała, że gimnazjaliści z Somonina pewnie wygrali zawody zapewniając sobie awans do półfinału.
Wrażenia po turnieju są bardzo fajne, podobało mi się - przyznał Paweł Lis jedne z najskuteczniejszych zawodników Gimnazjum w Somoninie. - W trakcie biegów starałem się rozkładać siły. Nie będę ukrywał, że stając pod taśmą czułem się trochę jak żużlowiec.


alt

Zwycięska drużyna Gimnazjum z Somonina


Drugą lokatę zajęli zawodnicy Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni. Gdynianie nie zdołali odnieść żadnego zwycięstwa indywidualnie, ale jechali w miarę równo co pozwoliło im zająć drugą lokatę.
- To był bardzo fajny turniej - ocenił Wojciech Górecki z Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni. - Miałem okazje poznać kilku młodych fajnych żużlowców. Przejechałem się po torze i poczułem namiastkę tego co oni czują na co dzień trenując tu na dużo szybszych maszynach. Był duch rywalizacji. Wszystko odbyło się fair play. Może nie wszyscy wyszli wygrani, ale wszyscy szczęśliwi, bo mieli okazję przeżyć doświadczenie, które mało osób może doświadczyć. W trakcie zawodów starałem się rozłożyć siły. Nie wypompować się na pierwszym wyścigu, ale zachować energię na wszystkie pięć. Wydaje mi się, że udało mi się to osiągnąć. Nie chciałem też przyjeżdżać na końcu. Zajmowałem drugie, trzecie, czwarte miejsca. Mogło być lepiej, ale i tak jest dobrze. Pomysł organizacji tego turnieju oceniam jako genialny. Uważam, że to idealny pomysł dla młodzieży. Można by go jeszcze bardziej rozpropagować.


alt

Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni


Ambitnie walczyło Gimnazjum nr 12 z Gdańska. Gdańszczanie zajęli ostatnie miejsce w zawodach, ale opuszczali stadion zadowoleni.
- To było dla mnie niesamowite przeżycie - wyznał Filip Mocek z Gimnazjum nr 12 we Wrzeszczu. - Na ten tor prawie nikt nie ma dostępu żeby pojeździć sobie na rowerze. Wrażenie z zawodów jest takie, że nie każdy wygrał, ale frajda jest. Najważniejsza jest frajda, wygrana też, ale frajda na pierwszym miejscu. Na początku nie wiedziałem jak rozegrać bieg. Potem ktoś mi podpowiedział i dopiero w drugim starcie zrozumiałem o co chodzi. Zrobiłem wszystko tak jak trzeba i zdobyłem pierwsze miejsce.


alt

Gimnazjum nr 12


Poza konkurencją wystartowała ekipa złożona z żużlowców i mechaników, w której wystąpili m.in. bracia Cyprian i Marcel Szymko.


alt

Na pierwszym wirażu jechano w kontakcie


W trzecim turnieju obyło się bez kolizji i upadków, ale zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z innym problemem, który czasami mają żużlowcy - dwa razy zacięła się taśma startowa.


alt

Awaria taśmy startowej. Zupełnie jak w żużlu...


Kolejne zawody z cyklu Pomerania 1,5 km Bike Cup we wrześniu.


1.Gimanzjum Somonino – 114: P. Lis 24 (6,6,8,5), M. Szymański 21 (8,4,6,3), D. Kąkol 19 (3,5,3,8), P. Domaros 24 (6,6,6,6), Ł.Kremcki 9 (2,1,2,4), J. Czaja 17 (6,2,4,5)

2. Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni – 71: K.Wiszniewski 16 (4,3,5,4), M. Dorosewicz 11 (1,1,4,5), K. Prusinowski 14 (5,4,3,2), G. Jarząbek 15 (4,3,6,2), W. Górecki 15 (4,2,5,4), P. Goździak 0 (0,-,0,0), A. Adamczyk 0 (0)

3. Gimnazjum nr 12 z Gdańska – 62: F. Mocek 15 (1,8,3,3), M. Duszyński 10 (2,5,2,1), K. Kusaj 14 (5,3,-,6), M. Czaplewski 6 (3,1,1,1), P. Wiśniewski 8 (2,4,1,1), D. Sienicki 9 (3,2,2,2), Adrian Zwara 0 (0)

Poza konkurencją: Żużlowcy i mechanicy – 98: K.Jóźwiak 17 (-,6,5,6), C. Szymko 32 (8,8,8,8), E. Jóźwiak 17 (5,5,4,3), M. Szymko 32 (8,8,8,8)

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież