Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pod dyktando Somonina - GALERIA

altZwycięstwem drużyny Gimnazjum z Somonina zakończył się trzeci turniej Pomerania 1,5 km Bike Cup. Organizatorem zmagań na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego jest GKS Wybrzeże SA.


GALERIA

Gimnazjalna młodzież po raz ostatni w tym roku szkolnym rywalizował na torze żużlowym. Właśnie kończący się rok szkolny spowodował, że kilka z drużyn, które wcześniej zgłosiły się do rywalizacji nie dotarło na stadion im. Zbigniewa Podleckiego. Jedna ze szkół był w drodze, ale poinformowała, że ostatecznie nie przyjedzie. Do trzech gimnazjów dołączyła więc mieszana drużyna żużlowców i mechaników, którzy startowali poza konkurencją.


alt


Od początku najlepiej spisywali się zawodnicy Gimnazjum z Somonina. Równa jazda całej drużyny spowodowała, że gimnazjaliści z Somonina pewnie wygrali zawody zapewniając sobie awans do półfinału.
Wrażenia po turnieju są bardzo fajne, podobało mi się - przyznał Paweł Lis jedne z najskuteczniejszych zawodników Gimnazjum w Somoninie. - W trakcie biegów starałem się rozkładać siły. Nie będę ukrywał, że stając pod taśmą czułem się trochę jak żużlowiec.


alt

Zwycięska drużyna Gimnazjum z Somonina


Drugą lokatę zajęli zawodnicy Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni. Gdynianie nie zdołali odnieść żadnego zwycięstwa indywidualnie, ale jechali w miarę równo co pozwoliło im zająć drugą lokatę.
- To był bardzo fajny turniej - ocenił Wojciech Górecki z Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni. - Miałem okazje poznać kilku młodych fajnych żużlowców. Przejechałem się po torze i poczułem namiastkę tego co oni czują na co dzień trenując tu na dużo szybszych maszynach. Był duch rywalizacji. Wszystko odbyło się fair play. Może nie wszyscy wyszli wygrani, ale wszyscy szczęśliwi, bo mieli okazję przeżyć doświadczenie, które mało osób może doświadczyć. W trakcie zawodów starałem się rozłożyć siły. Nie wypompować się na pierwszym wyścigu, ale zachować energię na wszystkie pięć. Wydaje mi się, że udało mi się to osiągnąć. Nie chciałem też przyjeżdżać na końcu. Zajmowałem drugie, trzecie, czwarte miejsca. Mogło być lepiej, ale i tak jest dobrze. Pomysł organizacji tego turnieju oceniam jako genialny. Uważam, że to idealny pomysł dla młodzieży. Można by go jeszcze bardziej rozpropagować.


alt

Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni


Ambitnie walczyło Gimnazjum nr 12 z Gdańska. Gdańszczanie zajęli ostatnie miejsce w zawodach, ale opuszczali stadion zadowoleni.
- To było dla mnie niesamowite przeżycie - wyznał Filip Mocek z Gimnazjum nr 12 we Wrzeszczu. - Na ten tor prawie nikt nie ma dostępu żeby pojeździć sobie na rowerze. Wrażenie z zawodów jest takie, że nie każdy wygrał, ale frajda jest. Najważniejsza jest frajda, wygrana też, ale frajda na pierwszym miejscu. Na początku nie wiedziałem jak rozegrać bieg. Potem ktoś mi podpowiedział i dopiero w drugim starcie zrozumiałem o co chodzi. Zrobiłem wszystko tak jak trzeba i zdobyłem pierwsze miejsce.


alt

Gimnazjum nr 12


Poza konkurencją wystartowała ekipa złożona z żużlowców i mechaników, w której wystąpili m.in. bracia Cyprian i Marcel Szymko.


alt

Na pierwszym wirażu jechano w kontakcie


W trzecim turnieju obyło się bez kolizji i upadków, ale zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z innym problemem, który czasami mają żużlowcy - dwa razy zacięła się taśma startowa.


alt

Awaria taśmy startowej. Zupełnie jak w żużlu...


Kolejne zawody z cyklu Pomerania 1,5 km Bike Cup we wrześniu.


1.Gimanzjum Somonino – 114: P. Lis 24 (6,6,8,5), M. Szymański 21 (8,4,6,3), D. Kąkol 19 (3,5,3,8), P. Domaros 24 (6,6,6,6), Ł.Kremcki 9 (2,1,2,4), J. Czaja 17 (6,2,4,5)

2. Gimnazjum nr 10 im. Zjednoczonej Europy w Gdyni – 71: K.Wiszniewski 16 (4,3,5,4), M. Dorosewicz 11 (1,1,4,5), K. Prusinowski 14 (5,4,3,2), G. Jarząbek 15 (4,3,6,2), W. Górecki 15 (4,2,5,4), P. Goździak 0 (0,-,0,0), A. Adamczyk 0 (0)

3. Gimnazjum nr 12 z Gdańska – 62: F. Mocek 15 (1,8,3,3), M. Duszyński 10 (2,5,2,1), K. Kusaj 14 (5,3,-,6), M. Czaplewski 6 (3,1,1,1), P. Wiśniewski 8 (2,4,1,1), D. Sienicki 9 (3,2,2,2), Adrian Zwara 0 (0)

Poza konkurencją: Żużlowcy i mechanicy – 98: K.Jóźwiak 17 (-,6,5,6), C. Szymko 32 (8,8,8,8), E. Jóźwiak 17 (5,5,4,3), M. Szymko 32 (8,8,8,8)

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież