Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lotos Wybrzeże - Polonia: Czynnik X czyli nowe tłumiki

altW niedzielę na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego dojdzie do szlagierowego spotkania I ligi żużla. Lotos Wybrzeże podejmie Polonię Bydgoszcz. Od poniedziałku wiadomo, że w polskich ligach jeździć można tylko na nowych tłumikach.


Przed sezonem obie ekipy uważane były za głównych kandydatów do wywalczenia premiowanych awansem miejsc. początek rozgrywek pokazał, że obie nie są takimi pewniakami za jakich je uważano. Gdańszczanie zaliczyli wpadkę na swoim torze ze Startem, a Polonia przegrała w Rybniku.


Od poniedziałku wynik meczu stanowi jeszcze większą niewiadomą. Stało się tak za sprawą decyzji Głównej Komisji Sportu Żużlowego, która w wydanym komunikacie poinformowała, że od najbliższej kolejki w Ekstralidze i I lidze będą obowiązywały nowe tłumiki. Tym samym protest polskich zawodników do którego doszło przed sezonem ostatecznie został pogrzebany. GKSŻ, która niespełna dwa miesiące temu zakazała polskim zawodnikom startu z nowymi tłumikami teraz sama wprowadza je w polskich ligach.


Co oznacza wprowadzenie nowych tłumików? Na pewno zawodnicy będą musieli inaczej ustawić motocykle. To nie będzie takie proste i wielu zawodnikom może sprawić problemy. Protestując przeciwko nowym tłumikom zawodnicy argumentowali, że działają one na torach równych i gdy nie jest zbyt ciepło. Co więc będzie się działo gdy ktoś przygotuje przyczepniejszy tor i będzie coraz wyższa temperatura? Decyzja GKSŻ jest kłopotliwa również z innego powodu. Komunikat ukazał się w poniedziałek, przepis ma obowiązywać od niedzieli, a nowych tłumików... nie ma gdzie kupić. Według wypowiedzi na portalu sportowefakty.pl mają być dostępne około piątku. To zostawia praktycznie tylko jeden dzień na przygotowanie motocykla. Będzie to walka z czasem.


Przechodząc do meczu z Polonią. Przy wprowadzeniu nowych tłumików wydaje się, że nie będzie mowy o atucie własnego toru. Nie będzie raczej czasu na odpowiednią ilość treningów. Część zawodników może mieć problem z ustawieniem silników. W gdańskiej drużynie miłością do nowych tłumików nie pała Damian Sperz. Również wyniki Dawida Stachyry w lidze angielskiej, gdzie obowiązują nowe tłumiki, nie napawają optymizmem. Większych problemów nie powinni mieć Darcy Ward i Szwedzi. Dla gości nowe tłumiki również będą problemem. Można się spodziewać niespodziewanych rozstrzygnięć. Kto szybciej połapie się w tym jak nowe tłumiki wpływają na silnik ten wygra.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież