Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej... Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem » Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD na Pomorzu to najzamożniejszy po... Gdańsk i okolice w malarstwie » Od 6 sierpnia 2020 roku przez najbliższy miesiąc w Kościele św. Jana prezentowana będzie wystawa zat... Dzieło "Solidarności" » Wiele wydarzeń historycznych na świecie "dorobiło się" prawdziwych dzieł sztuki. Rewolucję Francuską...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
niedziela, 02 sierpnia 2020 13:47
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
Zaplanowany na poniedziałek mecz 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowe ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarz Tczewa i mostu
poniedziałek, 20 lipca 2020 12:45
Malarz Tczewa i mostu
Historia mostu w Tczewie, ciekawa i intrygująca za sprawą jego formy ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kucharski kontra Grubba przy pingpongowym stole

14 maja przypada rocznica urodzin Andrzeja Grubby. Przyjaciele i koledzy po raz kolejny na piłkarskiej murawie uczczą pamięć najlepszego polskiego tenisisty stołowego. Mecz memoriałowy, którego partnerem jest Energa, rozpocznie się o godz. 17.00  na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.


Przyjaciele i koledzy Andrzeja Grubby, który zmarł w 2005 roku, w dniu jego urodzin, upamiętniają najlepszego polskiego tenisistę stołowego na boisku piłkarskim. Andrzej Grubba większości kojarzy się z tenisem stołowym, ale piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rywalizują ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby i reprezentacja AWFiS.


Po latach dojdzie również do starcia Grubba – Kucharski przy stole pingpongowym. Przy specjalnie przygotowanym stole staną Maciej Grubba, syn Andrzeja Grubby i Leszek Kucharski.


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzą rektor uczelni prof. Waldemar Moska i żona Andrzeja, Lucyna Grubba. Gośćmi memoriałowego popołudnia będą gdańscy samorządowcy – Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wybitni sportowcy m.in. Daniel Waszkiewicz.


- Mecz memoriałowy Andrzeja Grubby to dla mnie i wielu moich kolegów termin obowiązkowy – wyznał Marek Fostiak, prezes Pomorskiej Federacji Sportu i wykładowca AWFiS. - To spotkanie po latach nas jednoczyło. Przy okazji tych spotkań spotykało się najwięcej osób. Andrzeja znałem bardzo dobrze. Byliśmy na tym samym roku. Razem składaliśmy przysięgę studencką. Potem nasze losy sportowe różnie się potoczyły, ale często się spotykaliśmy. Mecz piłkarski to dobry sposób na uczczenie pamięci Andrzeja.


alt

Po latach Leszek Kucharski, z prawej, zmierzy się z Grubbą przy pingpongowym stole. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Maciej Grubba, syn Andrzeja


- Nasze środowisko uczci pamięć Andrzeja na boisku – powiedział Andrzej Kowalczys. - Andrzej miał niesamowite umiejętności i talent. Był człowiekiem ponad przeciętnym. Czego się nie podjął kończyło się sukcesem. Był nie tylko znakomitym tenisistą stołowym, ale również znakomitym piłkarzem. Wielu z nas mogłoby się od niego uczyć. Na boisku zagramy mecz z drużyną AWFiS. Spotkają się bliżsi i dalsi przyjaciele Andrzeja, z którymi rywalizował przy stole pingpongowym i boisku piłkarskim.


Dwa lata temu górą była drużyna uczelniana, która wygrała 3:0 (taki sam wynik padł również przed trzy lata temu) po golach doktorów Romana Tymańskiego, Marka Fostiaka i Bartka Dolańskiego. Na boisku zaprezentowali się również Andrzej Szwarc, Mirosław Piątek, Michał Chamera (reprezentacja AWFiS), Tomasz Korynt, Roman Walder, Andrzej Sobczak b. gracz Bałtyku, Jarek Knop, b. piłkarz ręczny Wybrzeża, Krzysztof Goławski i Wojtek Jankowski (Przyjaciele Andrzeja).


Również rok temu zwycięsko z boiska schodziła drużyna AWFiS, która zwyciężyła 4:1. Bramki zdobywali Łukasz Jankowski (2), Andrzej Szwarc (2) - Dariusz Zarębski.


Trzy lata temu pomysł uhonorowania Andrzeja Grubby poprzez nadanie jego imienia głównej alei oliwskiej uczelni zgłosił Marek Formela. Władze uczelni zaakceptowały pomysł. Ideę wsparła Energa.  W uroczystości nadaniu głównej alei Akademii Wychowania i Sportu imienia Andrzeja Grubby, która odbyła się w maju 2010 roku, wzięła żona Lucyna, synowie Tomasz i Maciej oraz rodzice Ludomira i Alojzy Grubba. Na uroczystości nie zabrakło przyjaciół najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego.


Patronat medialny nad spotkaniem objęły TVP Gdański Radio Gdańsk.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież