Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kucharski kontra Grubba przy pingpongowym stole

14 maja przypada rocznica urodzin Andrzeja Grubby. Przyjaciele i koledzy po raz kolejny na piłkarskiej murawie uczczą pamięć najlepszego polskiego tenisisty stołowego. Mecz memoriałowy, którego partnerem jest Energa, rozpocznie się o godz. 17.00  na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.


Przyjaciele i koledzy Andrzeja Grubby, który zmarł w 2005 roku, w dniu jego urodzin, upamiętniają najlepszego polskiego tenisistę stołowego na boisku piłkarskim. Andrzej Grubba większości kojarzy się z tenisem stołowym, ale piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rywalizują ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby i reprezentacja AWFiS.


Po latach dojdzie również do starcia Grubba – Kucharski przy stole pingpongowym. Przy specjalnie przygotowanym stole staną Maciej Grubba, syn Andrzeja Grubby i Leszek Kucharski.


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzą rektor uczelni prof. Waldemar Moska i żona Andrzeja, Lucyna Grubba. Gośćmi memoriałowego popołudnia będą gdańscy samorządowcy – Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wybitni sportowcy m.in. Daniel Waszkiewicz.


- Mecz memoriałowy Andrzeja Grubby to dla mnie i wielu moich kolegów termin obowiązkowy – wyznał Marek Fostiak, prezes Pomorskiej Federacji Sportu i wykładowca AWFiS. - To spotkanie po latach nas jednoczyło. Przy okazji tych spotkań spotykało się najwięcej osób. Andrzeja znałem bardzo dobrze. Byliśmy na tym samym roku. Razem składaliśmy przysięgę studencką. Potem nasze losy sportowe różnie się potoczyły, ale często się spotykaliśmy. Mecz piłkarski to dobry sposób na uczczenie pamięci Andrzeja.


alt

Po latach Leszek Kucharski, z prawej, zmierzy się z Grubbą przy pingpongowym stole. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Maciej Grubba, syn Andrzeja


- Nasze środowisko uczci pamięć Andrzeja na boisku – powiedział Andrzej Kowalczys. - Andrzej miał niesamowite umiejętności i talent. Był człowiekiem ponad przeciętnym. Czego się nie podjął kończyło się sukcesem. Był nie tylko znakomitym tenisistą stołowym, ale również znakomitym piłkarzem. Wielu z nas mogłoby się od niego uczyć. Na boisku zagramy mecz z drużyną AWFiS. Spotkają się bliżsi i dalsi przyjaciele Andrzeja, z którymi rywalizował przy stole pingpongowym i boisku piłkarskim.


Dwa lata temu górą była drużyna uczelniana, która wygrała 3:0 (taki sam wynik padł również przed trzy lata temu) po golach doktorów Romana Tymańskiego, Marka Fostiaka i Bartka Dolańskiego. Na boisku zaprezentowali się również Andrzej Szwarc, Mirosław Piątek, Michał Chamera (reprezentacja AWFiS), Tomasz Korynt, Roman Walder, Andrzej Sobczak b. gracz Bałtyku, Jarek Knop, b. piłkarz ręczny Wybrzeża, Krzysztof Goławski i Wojtek Jankowski (Przyjaciele Andrzeja).


Również rok temu zwycięsko z boiska schodziła drużyna AWFiS, która zwyciężyła 4:1. Bramki zdobywali Łukasz Jankowski (2), Andrzej Szwarc (2) - Dariusz Zarębski.


Trzy lata temu pomysł uhonorowania Andrzeja Grubby poprzez nadanie jego imienia głównej alei oliwskiej uczelni zgłosił Marek Formela. Władze uczelni zaakceptowały pomysł. Ideę wsparła Energa.  W uroczystości nadaniu głównej alei Akademii Wychowania i Sportu imienia Andrzeja Grubby, która odbyła się w maju 2010 roku, wzięła żona Lucyna, synowie Tomasz i Maciej oraz rodzice Ludomira i Alojzy Grubba. Na uroczystości nie zabrakło przyjaciół najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego.


Patronat medialny nad spotkaniem objęły TVP Gdański Radio Gdańsk.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież