Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk nowym ośrodkiem w programie Energa Sailing

alt200 dzieci z Trójmiasta, w tym 50 w Gdańsku, rozpoczęło żeglarską przygodę z Energa Sailing. W Gdańsku, który w tym roku dołączył jako ośrodek realizujący program Energa Sailing patronem został Piotr Myszka, świeżo upieczony mistrz świata w klasie RS:X.Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą? Jak wiązać żeglarskie węzły i jak pływać na łodzi klasy Optimist lub desce windsurfingowej? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy bezpłatnych zajęć  programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing, który realizowany będzie w 10 ośrodkach w Polsce, w tym w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Patronami projektu ponownie zostali reprezentanci kadry narodowej Energa Sailing Team Poland, w tym Piotr Myszka i Małgorzata Białecka, świeżo upieczeni mistrzowie świata w klasie RS:X.


126 godzin w ciągu 42 tygodni od marca do października spędzi na zajęciach w ramach programu Energa Sailing każdy z młodych adeptów żeglarstwa, ucząc się podstaw tego sportu. W Trójmieście szkoleniem objętych zostanie 200 dzieci w dwóch grupach wiekowych: 7 – 9 i 9 – 11 lat. Młodsi będą się uczyć pływania na łodziach klasy Optimist w ośrodku w Gdyni (100 uczestników). Ich starsze koleżanki i koledzy na deskach windsurfingowych w Gdańsku i Sopocie (50 osób w każdym z ośrodków). Zajęcia prowadzone będą przez pięć dni w tygodniu, co oznacza, że Energa Sailing to łącznie 630 godzin nauki żeglowania.


altW pierwszym etapie, trwającym do końca kwietnia uczestnicy będą poznawać teoretyczne podstawy żeglarstwa i brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Natomiast od maja do października będą przekuwać teorię w praktykę podczas treningów na wodzie.


Swój wkład w żeglarską edukację najmłodszych będą mieli ci najlepsi – zawodnicy kadry narodowej Energa Sailing Team Poland. W Gdańsku patronem programu jest Piotr Myszka, w Sopocie Paweł Tarnowskim, a w Gdyni Przemysław Miarczyński. Małgorzata Białecka, zawodniczka sopockiego SKŻ i świeżo upieczona mistrzyni świata w klasie RS:X została patronką programu w Warszawie.


- Mam swoje dzieci więc mniej więcej wiem jak rozmawiać z dziećmi - powiedział Piotr Myszka, tegoroczny mistrz świata w klasie RS:X. - Mam ciekawe doświadczenia, którymi chciałbym się z dzieciakami podzielić. Robiłem to już w poprzednich latach w ramach programu Energa Sailing w innym mieście więc cieszę się, że mamy szansę robić to w Gdańsku. Dzieci w tym wieku są pełne radości i zapału do zdobywania nowych umiejętności. Mam nadzieję, że jako aktualny mistrz świata będę dla nich dodatkową mobilizacją. Cieszymy się, że możemy być przykładem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Windsurfing w Polsce jest bardzo silną dyscypliną, co pokazały choćby ubiegłotygodniowe mistrzostwa świata w Izraelu. Dlatego warto rozwijać tę dyscyplinę i inwestować w edukację żeglarską. Dzięki takiemu programowi jakim jest Energa Sailing wielu młodych ludzi ma szansę połknąć sportowego bakcyla i przeżyć naprawdę świetną przygodę.


- Wszystkie nasze programy - Energa Sailing, Energa Athletic Cup i Energa Basket Cup - bardzo fajnie funkcjonują - stwierdził Maciej Ruwiński, Grupa Energa. - Każdy z nich jest inny, każdy był inaczej konstruowany. W każdej dyscyplinie mamy utytułowanych sportowców jako ambasadorów wspominając chociażby Annę Rogowską czy Adama Wójcika. Staramy się łączyć autorytety z wiedzą praktyczną i dawać dzieciakom wzorce. Przy Energa Sailing ułożyło się o tyle fajnie, że tych ludzi, którzy mogą pokazać tą pasję, podzielić się nią, jest bardzo dużo.  


W Gdańsku zajęcia z żeglarską młodzieżą będą prowadzone na przystani gdańskiego MOSiR. Podczas przerwy wakacyjnej najlepsi i najbardziej zaangażowani uczestnicy szkolenia wezmą udział w letnich półkoloniach żeglarskich, które odbędą się w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.


Dotychczas w trzech edycjach programu kompleksowej edukacji żeglarskiej wzięło udział ponad 3000 dzieci, a 9000 uczestniczyło w specjalnie zorganizowanych lekcjach żeglarskich, które jesienią każdego roku odbywają się w szkołach podstawowych w całym kraju. Dodatkowe spotkania warsztatowe z zakresu podstaw żeglarstwa, bezpieczeństwa na wodzie i zdrowego tylu życia zostały przeprowadzone zostały w listopadzie ubiegłego roku w 90 szkołach w całym kraju.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież