Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk nowym ośrodkiem w programie Energa Sailing

alt200 dzieci z Trójmiasta, w tym 50 w Gdańsku, rozpoczęło żeglarską przygodę z Energa Sailing. W Gdańsku, który w tym roku dołączył jako ośrodek realizujący program Energa Sailing patronem został Piotr Myszka, świeżo upieczony mistrz świata w klasie RS:X.Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą? Jak wiązać żeglarskie węzły i jak pływać na łodzi klasy Optimist lub desce windsurfingowej? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy bezpłatnych zajęć  programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing, który realizowany będzie w 10 ośrodkach w Polsce, w tym w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Patronami projektu ponownie zostali reprezentanci kadry narodowej Energa Sailing Team Poland, w tym Piotr Myszka i Małgorzata Białecka, świeżo upieczeni mistrzowie świata w klasie RS:X.


126 godzin w ciągu 42 tygodni od marca do października spędzi na zajęciach w ramach programu Energa Sailing każdy z młodych adeptów żeglarstwa, ucząc się podstaw tego sportu. W Trójmieście szkoleniem objętych zostanie 200 dzieci w dwóch grupach wiekowych: 7 – 9 i 9 – 11 lat. Młodsi będą się uczyć pływania na łodziach klasy Optimist w ośrodku w Gdyni (100 uczestników). Ich starsze koleżanki i koledzy na deskach windsurfingowych w Gdańsku i Sopocie (50 osób w każdym z ośrodków). Zajęcia prowadzone będą przez pięć dni w tygodniu, co oznacza, że Energa Sailing to łącznie 630 godzin nauki żeglowania.


altW pierwszym etapie, trwającym do końca kwietnia uczestnicy będą poznawać teoretyczne podstawy żeglarstwa i brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Natomiast od maja do października będą przekuwać teorię w praktykę podczas treningów na wodzie.


Swój wkład w żeglarską edukację najmłodszych będą mieli ci najlepsi – zawodnicy kadry narodowej Energa Sailing Team Poland. W Gdańsku patronem programu jest Piotr Myszka, w Sopocie Paweł Tarnowskim, a w Gdyni Przemysław Miarczyński. Małgorzata Białecka, zawodniczka sopockiego SKŻ i świeżo upieczona mistrzyni świata w klasie RS:X została patronką programu w Warszawie.


- Mam swoje dzieci więc mniej więcej wiem jak rozmawiać z dziećmi - powiedział Piotr Myszka, tegoroczny mistrz świata w klasie RS:X. - Mam ciekawe doświadczenia, którymi chciałbym się z dzieciakami podzielić. Robiłem to już w poprzednich latach w ramach programu Energa Sailing w innym mieście więc cieszę się, że mamy szansę robić to w Gdańsku. Dzieci w tym wieku są pełne radości i zapału do zdobywania nowych umiejętności. Mam nadzieję, że jako aktualny mistrz świata będę dla nich dodatkową mobilizacją. Cieszymy się, że możemy być przykładem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Windsurfing w Polsce jest bardzo silną dyscypliną, co pokazały choćby ubiegłotygodniowe mistrzostwa świata w Izraelu. Dlatego warto rozwijać tę dyscyplinę i inwestować w edukację żeglarską. Dzięki takiemu programowi jakim jest Energa Sailing wielu młodych ludzi ma szansę połknąć sportowego bakcyla i przeżyć naprawdę świetną przygodę.


- Wszystkie nasze programy - Energa Sailing, Energa Athletic Cup i Energa Basket Cup - bardzo fajnie funkcjonują - stwierdził Maciej Ruwiński, Grupa Energa. - Każdy z nich jest inny, każdy był inaczej konstruowany. W każdej dyscyplinie mamy utytułowanych sportowców jako ambasadorów wspominając chociażby Annę Rogowską czy Adama Wójcika. Staramy się łączyć autorytety z wiedzą praktyczną i dawać dzieciakom wzorce. Przy Energa Sailing ułożyło się o tyle fajnie, że tych ludzi, którzy mogą pokazać tą pasję, podzielić się nią, jest bardzo dużo.  


W Gdańsku zajęcia z żeglarską młodzieżą będą prowadzone na przystani gdańskiego MOSiR. Podczas przerwy wakacyjnej najlepsi i najbardziej zaangażowani uczestnicy szkolenia wezmą udział w letnich półkoloniach żeglarskich, które odbędą się w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.


Dotychczas w trzech edycjach programu kompleksowej edukacji żeglarskiej wzięło udział ponad 3000 dzieci, a 9000 uczestniczyło w specjalnie zorganizowanych lekcjach żeglarskich, które jesienią każdego roku odbywają się w szkołach podstawowych w całym kraju. Dodatkowe spotkania warsztatowe z zakresu podstaw żeglarstwa, bezpieczeństwa na wodzie i zdrowego tylu życia zostały przeprowadzone zostały w listopadzie ubiegłego roku w 90 szkołach w całym kraju.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież